Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pasieki "za wałem" 2012/06/29 07:46 #12982

  • hmnoniewiem
  • hmnoniewiem Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Stoją w tym miejscu:
maps.google.com/maps/myplaces?hl=pl&ll=5...84&ctz=-120&t=h&z=19

Każdy wie, że spora część słubiczan chętnie wybiera te miejsce na spacery lub przejażdżki rowerowe. Nie są to zapewne filmowe pszczoły zabójcy, ale pewne zagrożenie stanowią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pasieki "za wałem" 2012/06/29 08:25 #12983

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
A przepraszam a czy Ty lubisz miód? bo jeśli tak a nawet jeśli nie to powiedz skąd te kochane małe pszczółki mają zbierać nektar? Takie poruszanie tego tematu to już czepianie się.Dopóki nie podchodzisz do pasieki to one same Cię nie zaatakuja.Poczytaj sobie poza tym jakie obecnie problemy pojawiły się w związku z powolnym znikaniem pszczół a naukowcy nadal nie wiedzą co jest tego przyczyną.Pewien mądry tego świata niestety nie pamiętam dokładnie ,który powiedział że wraz ze zniknięciem pszczół stanie pod znakiem zapytania nasza czyli ludzkości przyszłość.Tak więc naprawdę nie będąc uszczypliwym proszę Cię ,nie czepiaj się i zwyczajnie nie podchodż do pasiek to wtedy unikniesz konfrontacji z naturą.Poza tym te pszczoły w pasiekach są na obrzeżach miasta i z pewnością nikomu nie przeszkadzają.Pozdrawiam i życzę miłego smakowania miodu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pasieki "za wałem" 2012/06/29 10:23 #12984

  • hmnoniewiem
  • hmnoniewiem Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Owszem lubię miód. I nie czepiam się i nie mam nic przeciwko. Chodzi mi tylko i wyłącznie o lokalizacje. Bo wystarczyło by pociągnąć te dwa wozy kilometr dalej wgłąb łąki gdzie ludzie nie chodzą i problemu nie będzie.

Rozumiem na czym polega pożyteczność tych małych stworzeń, a miód akurat to efekt uboczny ich działalności. Ale można podzielić tą użyteczność z komfortem i bezpieczeństwem innych użytkowników terenów zielonych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pasieki "za wałem" 2012/06/29 12:58 #12985

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
miód nie jest produktem ubocznym
to jest żywność dla pszczół Jesienią pszczelarze zastępują miód białym syropem z cukru - małowartościową formą żywności dla pszczół albo zostawiają i polowe miodu

kto jest uczulony i boi sie użądlenia to tam nie powinien wybierać się w okolice

najlepszy sposób na użądlenie jest korzeń pietruszki , smarować użądlone miejsce korzeniem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pasieki "za wałem" 2012/07/13 14:04 #13155

  • pio
  • pio Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 111
  • Otrzymane podziękowania: 3
MIODZIK JEST OK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pasieki "za wałem" 2012/07/16 19:11 #13187

  • szyman133
  • szyman133 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
hmnoniewiem wystarczy że pujdziesz na spacer kilometr dalej wgłąb łąki i będzie ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pasieki "za wałem" 2012/07/17 05:22 #13188

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 26
Najprostszym sposobem na minimalizację skutków ukąszenia jest - na osę -ocet, na pszczołę sodka. Pewnie,że to nie są 100% sposoby, ale w szybki sposób można przynajmniej zobojętnić silne odczyny jadu ( zasadowy u os i kwaśny u pszczół). Zresztą sposobów jest dużo - trzeba poszukać i dobrać najlepszy dla siebie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez yon. Powód: błąd
  • Strona:
  • 1