Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc Prawna ! 2012/03/10 15:37 #12118

  • maciej m
  • maciej m Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Potrzebuję porady, być może ktoś był w podobnej sytuacji albo zna się na prawie!
Kilka dni temu użyłem jako biletu, karte semestralną mojego kuzyna wracając z berlina, ledwo zdążyłem na pociąg stąd nie kupiłem biletu w automacie, do tego swoje dokumenty zostawiłem wcześniej w mieszkaniu i w ogóle pierwszy raz byłem w takiej sytuacji, zamiast kupić bilet u kontrolera najpierw zasnąłem w pociągu i obudził mnie dopiero kontroler, zpanikowałem kiedy zapytał o bilet i sam nie wiem czemu pokazałem mu kartę kuzyna, a on po chwili chciał ją dokładnie zobaczyć i dowód tożsamości,który był na moje inne nazwisko. Myślałem, że ewentualnie zapłacę karę, a okazało się, że sprawa w przypadku posługiwania się nie swoimi dokementami idzie do sądu/prokuratury. Chciałbym wiedzieć co najlepiej powiedzieć, aby również mój kuzyn nie poniósł konsekwencji? najlepiej powiedzieć, że nie wiedział o całej sprawie i że użyłem jego karty dlatego powinna mu być zwrócona? i czy wtedy nie zostanę dodatkowo oskarżony o kradzież ? czy jest możliwość dostania tylko pouczenia czy jednak sąd traktuje to bardzo poważnie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoc Prawna ! 2012/03/16 09:27 #12131

  • maladiva
  • maladiva Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mój kuzyn był w podobnej sytuacji tyle, że posłużył się legitymacją szkolną swojego kolegi. Dostał za to wyrok w zawieszeniu i grzywnę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoc Prawna ! 2012/03/21 17:44 #12154

  • marys25
  • marys25 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja polecam udać się do Studenckiej Poradni Prawa w Słubicach. Studenci już wielu osobom pomogli a z tego co wiem rozwiązują też sprawy " niemieckie" . Swoje biuro mają w Collegium Polonicum i przyjmują w pon, wt i czwartki wieczorem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1