Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

budować ale z głową 2009/09/13 22:44 #3671

  • kess
  • kess Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Kto ma pieniadze nie musi budowac z głową, i oszczędzać gdzie się da. Ale dom naprawdę mozna wyboduwać niedrogo.
1. Wybrać dobry projekt, małościan nośnycg mało betonowych konstrukcji (podciągi) , najlepiej dom po kwadracie lub prostakącie, prosty dach, najtańszy niestety 2-spadowy. bez ozdobników
2. Wybiera firmę do budowania, która nie narzyca mi materaiłów do budowy. Materiały kupujemy sami i szukamy najtaniej, a nie z jednej hurtowni. Gwarantuję wam że kupawanie u jednego sprzedawcy się nie opłaca, a ceny warto sprawdzać u wielu. Wykonawcy często współpracujw z hurtowniami a to niestety powoduje że my nie osczędzimy.
3. Budować się wtedy kiedy jest tanio. Tanio jest teraz i w najbliższych 2 latach też. Drogo było 1,2 i 3 lata temy.
4. Nauczyć się korzystać z poziomnicy. Nieraz byłem swiadkiem jak dom budowała solidna firma, a ściany proste niebyły.
5. Namówić tatę, mamę, brata, kumpla by wpadali na budowę, i trochę sięprzyglądali - to dyscyplinuje.
6. Wybrać takiego kierownika budowy, który budowę wogóle widzi, i w swoim życiu nauczył się korzystać z poziomnicy

Myslę że teraz, budując dom do 100 m2 że średniej jakości materiałów,prosty projekt, przy niedrogiej firmie - zamieszkamy wydając ok. 200 tys. nie licząc działki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:budować ale z głową 2009/09/13 23:07 #3672

  • kass
  • kass Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 0
kess napisał:

Kto ma pieniadze nie musi budowac z głową, i oszczędzać gdzie się da. Ale dom naprawdę mozna wyboduwać niedrogo.
1. Wybrać dobry projekt, małościan nośnycg mało betonowych konstrukcji (podciągi) , najlepiej dom po kwadracie lub prostakącie, prosty dach, najtańszy niestety 2-spadowy. bez ozdobników
2. Wybiera firmę do budowania, która nie narzyca mi materaiłów do budowy. Materiały kupujemy sami i szukamy najtaniej, a nie z jednej hurtowni. Gwarantuję wam że kupawanie u jednego sprzedawcy się nie opłaca, a ceny warto sprawdzać u wielu. Wykonawcy często współpracujw z hurtowniami a to niestety powoduje że my nie osczędzimy.
3. Budować się wtedy kiedy jest tanio. Tanio jest teraz i w najbliższych 2 latach też. Drogo było 1,2 i 3 lata temy.
4. Nauczyć się korzystać z poziomnicy. Nieraz byłem swiadkiem jak dom budowała solidna firma, a ściany proste niebyły.
5. Namówić tatę, mamę, brata, kumpla by wpadali na budowę, i trochę sięprzyglądali - to dyscyplinuje.
6. Wybrać takiego kierownika budowy, który budowę wogóle widzi, i w swoim życiu nauczył się korzystać z poziomnicy

Myslę że teraz, budując dom do 100 m2 że średniej jakości materiałów,prosty projekt, przy niedrogiej firmie - zamieszkamy wydając ok. 200 tys. nie licząc działki


Kess,
pomijając fakt, iż pisałeś zapewne to w pośpiechu - odnośnie budowy domu - jest już wątek i proszę Admina o podpięcie postu - właśnie do niego. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:budować ale z głową 2009/09/13 23:15 #3673

  • kto to ?
  • kto to ? Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Dodaj za działeczkę ok 100 tyś ( 20 arów) na zielonych wzgórzach i masz już 300 tyś. Zagospodaruj teren wokół razem z płotem + 20 tyś, masz już 320 tyś, pewnie za kilka lat opłaty adiecenckie + 15 tyś i masz już 335 tyś. Za te pieniądze masz 100 metrowy kurnik z najtańszych materiałów, kiepsko ocieplony ( duże koszty ogrzewania), z cementową dachówką, która po 10-15 latach pokryje sie mchem i po 20 latach będziesz ją wymieniał.
Do tych 200 tyś dodaj jeszcze min 50-100 tyś ( nie wierze, że za 200 tyś wybudujesz)
Pamietajcie jak nie stać was na ładny domek jednorodzinny i późniejsze koszty eksploatacji, to za te pieniądze kupcie wypasione 100 m mieszkanie !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:budować ale z głową 2009/09/14 23:50 #3678

  • kess
  • kess Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
1. To winą gminy jest, że działki są tak drogie. chcą koniecznie wyprzedać poligon i nie przeznaczają innych terenów na sprzedaż. Poza tym mozna kupić działkę w kunowicach, nie widze wielkiej różnicy pomiędzy kunowicami a czołgowiskiem. Mała jest podaż działek to i wysoka cena, ale to wina gminy, że wygania ludzi do kunowic. Nie wiem jaki mają w tym cel.
Działkę w kunowicach mozna kupić za 40-50 tys a niedawno był przetarg miasta i na czołgowisku poszły za 60-70 tys.
2. Jak kupujesz mieszkanie to nie masz czego gospodarować, więc uważam ze lepsze swoje 15 arów niż słuchanie pierdnięć sąsiada.
3. Drogie materiały nie zawsze są najlepsze. Silka i ytong nie śa produkowane w Polsce i dlatego są drogie ale nie najlepsze. W polsce najwięcej jest cegielni które przestawiły się na produkcję dużej cegły kratówki, oczywiście trzeba wybrać produkt sprawdzowny, to jest towar najtańszy i napewno wytrzyma więcej niż sto lat. Jesli chodzi o dachówkę to akurat przy wycenie brałem pod uwagę najtańszą ceramiczną np. roben produkowany w polsce. Myslę że czy drogi czy tani dom to cement i piach jednak jest ten sam, a to jednak podstawowy budulec. O czywiście do wykończenia można wybrać płytki włoskie za 200 zł lub opoczno za 40-50, ale czy warto za te włoskie tyle płacić
4. Myslkę ze bardziej kurnik,przypominają te mieszkania sorzedawane przez deweloperów jak np. te niedawno zamieszkałe na wodnej. Naprawdę za te kasę można się wybudować i grila robić na trawce a nie na balkonie.
5. Nie wierzysz że wybudujesz z a 200 tys dom. to usiąć z kalkulatorem i policz jak się na ty znasz, tylko n ie dawaj do wyliczenia firmie budowlanej bo ceny z knr-ów są kosmiczne. Wyceń systemem gospodarczym, sam kupujesz materiały, i zlecasz posczególne branże różnym firmom a nie jednej która od wszystkiego nierze narzut a i tak podzleca wykonanie branż

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:budować ale z głową 2009/09/15 00:08 #3679

  • Kto to ?
  • Kto to ? Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nie masz pojęcia o budowaniu i o cenach !
Działeczki wystawiane na przetargach przez miasto zaczynają się od 75 tyś za 20 arow do tego dolicz vat 22 %
Dachówki ceramiczne robi się z gliny, a nie z cementu i piasku !
Co ja tam będę dużo gadał z Tobą, jak wybudujesz swój dom, tak ja to zrobiłem to pogadamy o cenach.
200 tyś za dom ha, ha
P.S. Wiesz jakie % koszty budowy domu to cena materiału na mury ?
Stolarkę okienną też można zabrać z przed śmietnika, dużo widziałem drewnianej !
Rozumiem, że murarzowi dasz dniówkę 50 zł ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Budowa domu jednorodzinnego - ranking 2009/09/16 21:23 #3695

  • kass
  • kass Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 0
kass napisał:

Z przeanalizowanego w wątku - najbardziej polecani to (kolejność bez znaczenia):
-. Pan Ireneusz Głąb Ośno
-. Pan Nowaczewski
-. Pan Mazurek
Czy jeszcze ktoś dołączy do tego grona? Zapewne lista jeszcze się zmieni.
Pomóżmy sobie wzajemnie, a jakość usług/obsługi klienta na pewno się poprawi u innych.
Proszę, aby wypowiadali się jedynie inwestorzy, a nie konkurencja, choć pewnie tego też się nie uniknie ;)


Odświeżam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:budować ale z głową 2009/09/17 20:57 #3709

  • kess
  • kess Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nigdzie nie napisałem, że dachówka jest z piach i cementu.
Jeśli chodzi o okna to cena zalęzy od projektu można mieć okna standartowe o wymiarach nieprzeraczjących 120x120 do 150x150, plus jedno z wyjciem na taras. No to ile wyjdzie za te okna. 100m2 dom to 3 pokoje salon, kuchnia, łazienka - za okna nie powinno wyjść więcej jak 10 tys plus dzrzwi wejściowe. Mam oczywiście na mysli pkna z pcv, jakich w 90% się montuje.
Jesli chodzi o stan surowy takiego domu to robocizna stanu surowego nie powinna przekroczyć 30 000 zł. Więcej to będzie przesada. W przyszłym roku będą się zabijać by robić za takie pieniążki. Taki 100m dom (stan surowy/) to 3 ludzi stawia w 2 miesiące nie licząc przerw technologicznych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:budować ale z głową 2009/09/17 22:39 #3710

  • kto to ?
  • kto to ? Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
To chłopie buduj, buduj.
Jak juz sobie wybudujesz to sobie pogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Budowa domu jednorodzinnego - ranking 2009/09/25 21:59 #3837

  • drab
  • drab Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
głąb to głąb jak chcesz przepłacić to go bieerz potrafi zamataczyć że zapłacisz dwa razy wiecej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Budowa domu jednorodzinnego - ranking 2009/09/28 23:27 #3910

  • kass
  • kass Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 0
drab napisał:

głąb to głąb jak chcesz przepłacić to go bieerz potrafi zamataczyć że zapłacisz dwa razy wiecej


Takie wypowiedzi napawają mnie optymizmem... :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Budowa domu jednorodzinnego - ranking 2009/09/28 23:37 #3911

  • kto to ?
  • kto to ? Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
drab napisał:

głąb to głąb jak chcesz przepłacić to go bieerz potrafi zamataczyć że zapłacisz dwa razy wiecej


Bardzo ciekawe !
Policzy 2 x więcej jak masz na umowie ?
Wąchałeś coś dzisiaj ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Firmy budowlane - budowa domu jednorodzinnego 2009/10/11 15:48 #4069

  • gość
  • gość Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Sama pani Iwanicka to napisała?Myslę,że tak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Firmy budowlane - budowa domu jednorodzinnego 2009/10/12 09:46 #4081

  • gość
  • gość Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jak widzę te wszystkie bzdury dotyczące p.Iwanickiej to się uśmiecham pod nosem...Jeżeli ktoś jeszcze raz lub ona sama napisze o niej(lub rzecz jasna o sobie)w takich superlatywach to ja napisze co wiem na ten temat.Jeżeli zarabiają firmy budowlane to p.Iwanicka współpracujaca z nimi jest do bólu uczciwa,nie bierze i nie daje:)Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Firmy budowlane - budowa domu jednorodzinnego 2009/11/08 14:15 #4488

  • ZIELONY
  • ZIELONY Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
CZY KTOS MI POWIE,ILE TRZEBA UCZCIWIE ZAPLACIC ZA ZALATWIENIE WSZYSTKICH DOKUMENTÓW Z POZWOLENIEM NA BUDOWE WLACZNIE? KOGO MOZECIE POLECIC I ZA ILE?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Firmy budowlane - budowa domu jednorodzinnego 2012/02/29 13:42 #12082

  • radziok79
  • radziok79 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam! Może ktoś jeszcze ma coś ciekawego do napisania na temat firm budowlanych, nie koniecznie tylko ze Słubic, ale również z okolic. Może z Rzepina? Wiecie coś na temat "Reja" lub "Kasio"? A pan Baranowski z Nowych Biskupic? Słyszałem że dobry, co sądzicie? Temat bardzo interesujący, zamierzam się na wiosnę budować, więc może ktoś poradzi z własnego doświadczenia i poleci dobrą firmę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.