Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/02/26 22:37 #8310

  • Piterson
  • Piterson Avatar
  • Gość
  • Gość
A'propo zdjęć, kiedyś zrobiłem zdjęcie pod sklepem EKO, jednej panience która stanęła w poprzek parkingu, zajmując trzy miejsca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/02/26 22:43 #8311

  • sonix
  • sonix Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 5
Piterson
Niestety muszę cię rozczarować , nawet jeżeli były to osoby chore umysłowo jak ty to napisałeś to niestety nie uprawnia takiej osoby do parkowania na miejscu przeznaczonym do parkowania na miejscu dla inwalidy , gdyż tylko osoby z " upośledzeniem poruszania " się są uprawnione do parkowania w takim miejscu z takim oznaczeniem dla inwalidy to po pierwsze po drugie musi mieć orzeczony stopień niepełnosprawności tzw. ruchowej i na tej podstawie dopiero urząd komunikacji za drobną opłata wydaje zaświadczenie uprawniające daną osobę do parkowania w takich miejscach, i tak by to wyglądało po krótce .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/02/26 22:44 #8312

  • sonix
  • sonix Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 5
Piterson napisał:

A'propo zdjęć, kiedyś zrobiłem zdjęcie pod sklepem EKO, jednej panience która stanęła w poprzek parkingu, zajmując trzy miejsca.


I co z tym zdjęciem , z tym faktem dalej się stało jak sytuacja się potoczyła ???????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/02/26 22:55 #8313

  • sonix
  • sonix Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 5
teodorek napisał:

DO Piterson-A
A może to jakaś rodzina naszych mundurowych, że tak pewnie się czują w Słubicach, że niegroźne im łamanie przepisów

JA NAWET DZIS WIDZIAŁEM JAK PANOWIE Z URZEDU CELNEGO STALI PRZY POCZCIE NA ZAKAZIE ODjutra to ja w aucie woze aparat i sie zacznie pokazywanie kto jest kaleka


teodorek

Może rzeczywiście osoby parkujące w tym miejscu i w takich miejscach mają jakąś rodzinę tego typu dlatego nie straszne im parkowanie w takich miejscach , jak zobaczysz parkujących bez uprawnień w takich miejscach auta zrób zdjęcie lub zdjęcia jeżeli będzie taka możliwość , i wrzuć na forum do tego tematu być może strażacy miejscy których jest nadmiar w naszym mieście będą mieli zajęcie bo dodzwonić się do nich w sobotę jest rzeczą niemożliwą.

Co do panów z urzędu celnego parkujących na miejscu dla inwalidy przy Poczcie czy też na zakazie to norma nie od dzisiaj stosowana na tym odcinku ulicy nie tylko przez nich żeby było śmiesznie a bardziej śmieszne jest to że w niedalekiej odległości przy tzw. dwu pasmówce jest kamera z której na pewno jest i było a także będzie to widoczne przez osoby monitorujące ten środek miasta ale widocznie swoi swiom nic nie zrobią i jak to mówią rączka rączke myje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sonix.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/02/27 10:20 #8314

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
sonix
Niestety muszę Cię rozczarować, nie tylko osoby z upośledzeniem narządów ruchu mogą posiadać niebieską kartę do parkowania, jest pełno schorzeń, które do tego uprawniają.
Więc nawet jak ktoś nie porusza się o kulach czy na wózku, to nie znaczy, że nie ma uprawnień do parkowania w miejscu dla niepełnosprawnych, ważne żeby miał kartę "parkingową".
O tym, czy karta się komuś należy czy nie, decyduje Komisja do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, a tu już wszystko zależy od widzimisię lekarza orzecznika, przy tym samym schorzeniu jedna osoba dostanie możliwość skorzystania z karty a inna nie.

Jestem niepełnosprawny i posiadam kartę, czasem korzystam z jej dobrodziejstw, ale specjalnie nie doskwiera mi to, że osoba bez karty parkuje na miejscu dla niepełnosprawnych, byle w pobliżu było inne wolne miejsce. Z dwóch powodów, głównym zamysłem tworzenia takich miejsc jest przede wszystkim szerokość miejsca parkingowego i jego bliskość od/do miejsca docelowego, przy którym znajduje się parking. No i z tym właśnie różnie bywa, bo nie zawsze miejsce parkingowe jest blisko miejsca, do którego się udaję, a ponieważ zdaję sobie sprawę że nie może być 100% takich miejsc to, staję gdzie mi bliżej i wygodniej.
Ale jest jeszcze inna sprawa w/g mnie ważniejsza, w wielu wpadkach miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych to tylko namalowana koperta, bez wymaganej szerokości czy podjazdu dla wózka.
Z takiego miejsca osoby poruszające się na wózku też nie mają żadnego pożytku.
Takim miejscem są właśnie dwie koperty przy Poczcie, jest tam ulica jednokierunkowa i kierowca poruszający się na wózku ma tam dwie opcje, żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla siebie i innych, albo musi zaparkować większą częścią samochodu na chodniku, albo ładować z wózkiem wprost na ulicę, a i tak w obu wypadkach jest ciężko niektórym podjechać wózkiem, bo niski, ale jednak jest krawężnik. A takich miejsc jest pełno w całym kraju, z naszego miasta mogę podać jeszcze kilka takich przykładów.

Jak dla mnie to cała ta nagonka na wolne miejsca dla niepełnosprawnych i zmiany w przepisach, które karają, bądź co bądź, dotkliwe kierowców nieuprawnionych, to kolejny bubel w naszym prawie. W czasach, gdy można sobie załatwić rentę, załatwienie karty parkingowej jest trywialna sprawą i tu widziałbym pole do popisy dla naszych ustawodawców.

Żeby daleko nie szukać, jeździ po Słubicach samochodem pewien Pan, ma duży terenowy samochód, cały czas wozi kartę za szybą, ale z tego co wiem jest myśliwym.
I tu mam wątpliwości, bo jeżeli tylko jeździ z karta innej osoby i jej nie nadużywa to OK, ale jeżeli jest uprawniony do tej karty, to ja nie wiem jak można być jednocześnie uprawnionym do karty i biegać z flintą po lasach?

W/g mnie powinno się mocno weryfikować takie sprawy i edukować kierowców, bez dotkliwych kar i nagonek medialnych, a wtedy starczy miejsc dla wszystkich, i tych sprawnych i tych niesprawnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez qqłka.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/02/27 12:39 #8317

  • sonix
  • sonix Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 5
qqłka napisał:

sonix
Niestety muszę Cię rozczarować, nie tylko osoby z upośledzeniem narządów ruchu mogą posiadać niebieską kartę do parkowania


W czasach, gdy można sobie załatwić rentę, załatwienie karty parkingowej jest trywialna sprawą i tu widziałbym pole do popisy dla naszych ustawodawców.

qqłka

Niestety nie bardzo mogę się zgodzić z pewnymi wypowiedziami , no ale cóż niby mamy
" wolność słowa "
Chociaż zamykani są reporterzy za swoje artykuły i swoje wypowiedzi na łamach czasopism więc nie wiem czy to wolność czy pod przykrywką demokracji i tego słowa właśnie odebrano ludziom wolność wypowiedzi i nie tylko , ale to już inny temat.
Piszesz że " w czasach gdy można załatwić sobie rentę itd....... ciekawe jak to zrobić bo ja w przeciwieństwie do twoich słów znam bardzo liczne grono ludzi którym takowe renty inwalidzkie poodbierano po 10 , 15 czy nawet 20 latach inwalidztwa i to trwającego nadal , więc nie bardzo ma się to do słów że coś w tym kraju można takiego załatwić .
Generalnie od początku do końca w tym temacie chodzi o inwalidów którym takie miejsca się należą i z takich miejsc korzystać powinni właśnie tacy ludzie a nie osoby młode zdrowe , czy też mundurowy po pracy który zajechał z małżonką i z dzieckiem do " Netto" na zakupy i nie raczy nawet zapiąć pasów ani on ani jego małżonka odjeżdżając a do Lisowa ma kilka kilometrów drogi ale to mało ważne istotne bo on może wszystko jemu wolno i nikt mu nic nie zrobi , bo jakże swój swojego zatrzyma , skąd by śmiał policjant policjantowi zwrócić uwagę że ma nie zapięte pasy , że zaparkował na miejscu dla inwalidy , a do tego że od zeszłego roku jeżdzi po drogach PL z uszkodzoną tylną lampą swoim grantowym nissanem primerą.
Wychodzi na to że ci mniejsi słabsi i mało zorganizowani inwalidzi mają nie jeżdzić autami nie parkować i nie przeszkadzać innym , no i tutaj jestem przeciwko gdyż są to ludzie jak inni i należy im się to miejsce do parkowania ,należy im sie szcunek na drodze jak każdemu , należy im się godne życie jak godne parkowanie na tych miejscach.
Brak jest na pewno takiego miejsca do parkowania pod samym Urzędem Miasta Słubice nie wspomnę pod Starostwem
To by było na tyle a każdą wolną chwilę poświęcę na robienie takich właśnie zdjęć osób parkujących bez uprawnień na miejscu dla inwalidy .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/02/28 00:05 #8319

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
To, że któremuś z Twoich znajomych odebrano rentę, nie oznacza wcale że ktoś inny nie może jej sobie załatwić, w tym temacie się niewiele zmieniło i nadal panuje układ łapówkarski. Z resztą renta i inwalidztwo to nie są zamienne terminy i można być inwalidą a nie mieć renty.

Pod Starostwem akurat jest, przynajmniej jedno miejsce dla niepełnosprawnych, od tyłu budynku, całkiem możliwe, że z tyłu UM też takowe jest, akurat dawno tam nie byłem to nie wiem.

I co te Twoje zdjęcia mają dać, oczekujesz że Policja lub Straż Miejska będzie czytać forum i walić mandaty?
Może zamiast robić fotki, zwróć uwagę takiemu kierowcy, bo z samego robienia zdjęć miejsce się nie zwolni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez qqłka.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/02/28 11:20 #8320

  • sonix
  • sonix Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 5
qqłka
Te moje zdjęcia może doprowadzą do tego że tacy ludzie nieuprawnieni do parkowania na takich miejscach jak miejsce dla inwalidy po prostu nie będą tam parkować , nawet ci co dostali błękitną kartę od mamusi ( bo i tacy są też , każda taka karta ma na odwrocie zdjęcie osoby uprawnionej do parkowania na miejscu dla inwalidy ) , nie liczę na interwencje służb mundurowych naszego miasta , gdyż to raczej nie nastąpi .
Od początku do końca chodzi o to by na miejscu dla inwalidy parkowały tylko osoby uprawnione do tego , zwróć sam uwagę takiemu osobnikowi a zobaczysz jaki będzie odzew z jego strony , być może licze na to że sami kierowcy parkujący na takich miejscach bez uprawnień zobaczą swoje auto na zdjęciu i będzie im wstyd i nigdy już tam nie zaparkują. B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/02/28 16:06 #8321

  • sonix
  • sonix Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 5
Jak widać na załączonym zdjęciu nasi sąsiedzi zza Odry przestrzegają przepisy ale jedynie u siebie w swoim kraju bo w naszym stosują całkowitą tzw. samowolke i wolno im wszystko jak im się podoba , tutaj po tej stronie Odry nie umieją czytać znaków drogowych i nie tylko w tym miejscu ale od wjazdu na most do powrotu do swoich domów :laugh: :cheer: :lol:

Plik załącznika:

Nazwa pliku: 12_00.jpg
Wielkość pliku:140 KB
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/03/03 18:33 #8333

  • mixi
  • mixi Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mixi. Powód: nie do tego postu

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/03/03 18:35 #8334

  • mixi
  • mixi Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
... Ja rozumiem, żeby Niemcom strzelać fotki, bo oni to w ogóle nie mają umiaru w łamaniu przepisów na polskich drogach ... ale żeby swoich tak podrzucać ... szkoda trochę, że pojęcie solidarności w naszym narodzie zanika.

Poza tym jakby się uprzeć to na tym miejscu zmieściłby się jeszcze jakiś motor..czy rower :)

Mówiąc poważnie ... O.K. stosujmy się do przepisów, ale najpierw trzeba by zrobić porządne oznaczenia, w tamtym miejscu tak na prawdę nikt nie wie gdzie się kończy ani gdzie zaczyna to miejsce parkingowe, bo nie jest ono ograniczone wyraźnymi liniami...
chyba, że każdy z nas powinien znać paragraf z Dz.U. § 21 ust. 1 rozp. ,który mówi o szerokości miejsca parkingowego dla inwalidy (pomijając już fakt, że są tam zawarte wyjątki) i przed zaparkowaniem wyjść z miarką i odmierzyć od znaku połowę tej odległości w jedną i drugą stronę ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/10/24 13:11 #10613

  • jareckimb
  • jareckimb Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Parkowanie na niemieckim parkingu, Autostrada A11 w kierunku Berlina, stacja Buckowsee.
Pozdrawiam Pana pseudobiznesmena ze Słubic

imageshack.us/photo/my-images/845/22102011.jpg/
imageshack.us/photo/my-images/51/22102011001.jpg/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jareckimb.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/10/24 13:56 #10614

  • diunaa
  • diunaa Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ciekawe czy wszyscy,którym tak przeszkadza to parkowanie to tacy porządni obywatele???Tak tu ostro krytykujecie,a spójrzcie na siebie.Na pewno każdy ma coś za skórą.Kto z Was sprząta kupy po swoim pupilku he???

Ps.Pewnie zaraz okaże się,że nikt nie ma psa :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/10/24 15:07 #10615

  • AustinPowers
  • AustinPowers Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 1
no co, chlopak mial luz w kierownicy.... :))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Parkowanie na miejscu dla inwalidy -- powinno byc zakazane 2011/10/24 15:41 #10617

  • dNOTE
  • dNOTE Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 1
jareckimb napisał:

Parkowanie na niemieckim parkingu, Autostrada A11 w kierunku Berlina, stacja Buckowsee.
Pozdrawiam Pana pseudobiznesmena ze Słubic

imageshack.us/photo/my-images/845/22102011.jpg/
imageshack.us/photo/my-images/51/22102011001.jpg/

CO za burek, i potem sie dziwić, że nas za granicą postrzegają, tak jak postrzegają... :angry: Ale co szukac dalej - po FSL pełno smiga takich właśnie burków, w swoich "wypasionych" passatach i audicach. Mają za nic innych, parkują gdzie popadnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.