Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/18 18:37 #14765

  • sonix
  • sonix Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 5
@qqłka
Byłam , byłam tak a rozmowa była burzliwa

Pan zastępca Burmistrza powiedział że :ohmy: " to wielka szkoda że te informacje na temat podwyżek wyciekły do ludzi i do prasy "
Czyli lepiej było trzymać ludzi w " ciemnocie informacyjnej "

Jeden z radnych siedzących " obok " :( przewodniczącego rady powiedział że należy podwyżki wprowadzić ponieważ jesteśmy w " unii "
Ale zapomniał dodać że to on ma zarobki unijne a mieszkańcy niech płaczą i płacą .
Chociaż w między czasie jeden z radnych powiedział

" CZASY POMAGANIA UBOGIM SIĘ SKOŃCZYŁY "

I taki człowiek nas reprezentuje w radzie miasta , taki człowiek został wybrany przez mieszkańców
Coś mi się wydaje że po takich słowach chyba powinien się zastanowić się nad tym kogo reprezentuje , czy siebie i swoje interesy czy mieszkańców , bo jeżeli swoje to może należy kogoś wykluczyć z radnych i zastąpić kilka osób nowymi nie przesiąkniętymi ludźmi

Teraz powinni mieszkańcy się wypowiedzieć a nie urzędnicy ukrywać temat i mówić że muszą zrobić , wprowadzić , podwyższyć itd

Nie sztuką jest mówić że szkoda że informacje wydostały się na zewnątrz.

Co teraz drodzy forumowicze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/18 18:55 #14766

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
skład rady miejskiej nie zmienia się jakoś drastycznie przy okazji wyborów, jeśli nie zmieni się przy kolejnych i pozostaną same "betony" można będzie uznać, że Słubiczanom pasuje takie podejście (trzymanie w tajemnicy, bo tak wygodniej), taka władza i taka wysokość zobowiązań finansowych. mam 100% pewności, że tak będzie. uznaję się zatem za niezbyt zadowoloną z wysokości opłat mniejszość.
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/18 19:42 #14767

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4

sonix napisał: @qqłka
Jeden z radnych siedzących " obok " :( przewodniczącego rady powiedział że należy podwyżki wprowadzić ponieważ jesteśmy w " unii "
Ale zapomniał dodać że to on ma zarobki unijne a mieszkańcy niech płaczą i płacą .
Chociaż w między czasie jeden z radnych powiedział

Jeżeli chodzi o zastępce przewodniczącego, to pan nazywa się Olejniczak i jest pracownikiem PUK, a dokładnie to chyba nawet kierownikiem na wysypisku. Więc jest osobiście zainteresowany żebyśmy płacili jak najwięcej, bo to przekłada się wprost na jego pensje.

Co teraz drodzy forumowicze

To uchwała przeszła czy nie, bo z Twojego tekstu nie jestem w stanie tego wywnioskować?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/18 22:13 #14769

  • sonix
  • sonix Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 5
Została chwilowo odłożona
Podejrzewam że na czas przyschnięcia tematu tak aby za dużo widowni nie było a do tego brak było kamer , więc nikt tej sesji nie widział w kablówce , wszystko chyba po to aby jak najmniej społeczeństwo wiedziało a podwyżki były na maksa , lecz głosy sa podzielone wśród radnych są za ale też są przeciw , więc podejrzewam że byc może decyzje zostaną podjęte niebawem .
Jeżeli do społeczeństwa w ciągu kilku dni nie dojdzie żadne info na ten temat to znaczy że przyklepali podwyżki z górnej półki na maksa , mam nadzieje że na dniach się dowiem więcej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Martek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/18 23:27 #14770

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
No to może któryś radny się w końcu obudzi i zażąda rzetelnych wyliczeń a nie takich z "natchnionych" głów burmistrzów?
A jakby któryś miał opory, to niech ma świadomość, że wiecznie radnym nie będzie, za to do końca życia za wytworzone śmieci będzie płacić stawkę jaką teraz przegłosuje.
Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w razie potrzeby, w przyszłości, te stawki rewaloryzować, ważne żeby koszty były rzeczywiste a nie z dupy wzięte.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/19 14:48 #14778

  • Lea
  • Lea Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 3
Sesja, z tego co wiem, nie odbyła się, a projekty uchwał zostały zdjęte ze strony BIP. Sesja w tej sprawie ma być w najbliższy czwartek - każdy może na nią przyjść.
W Internecie znalazłam np. stawki za wywóz w Wolsztynie na przyszły rok w wysokości 6,65 netto - przypuszczam, że od osoby, ale nie jest nic napisane na ten temat.
Nie rozumiem dlaczego Gmina ustala te stawki przed przetargiem i dlaczego do tej pory PUK'owi opłaca się je wywozić za 6 zł od osoby, a od lipca ma się to przestać opłacać. Może ktoś to umie wyjaśnić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/19 15:45 #14783

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14
Mnie najbardziej wkurza nie to, że opłaty mają być podniesione tak drastycznie, lecz to, że nie wszyscy będą płacić. Wiadomo, są osoby, które mają gdzieś jakiekolwiek tego rodzaju opłaty - i bardzo dobrze, że obecny burmistrz wreszcie się tym zajął i będą eksmisje. Wkurza mnie jednak, że są rodziny, gdzie zameldowana jest 1 osoba, a mieszkają 4 - i oczywiście opłaty za wodę, wywóz śmieci etc. liczone są od 1 osoby - sam znam kilka takich przypadków. Inna sprawa to mieszkania, gdzie od lat nikt nie mieszka, albo gdzie dzień w dzień odbywają się libacje, "mordobicia", a ich lokatorzy w d... mają to, że za cokolwiek trzeba płacić - bo zdemolować i zniszczyć to jak najbardziej. Niech burmistrz wreszcie dokładniej przyjrzy się temu, co dzieje się na tzw. "małej moskwie", od zawsze najbardziej patologicznej dzielnicy Słubic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/19 16:38 #14784

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4

dreamhost napisał: Mnie najbardziej wkurza nie to, że opłaty mają być podniesione tak drastycznie, lecz to, że nie wszyscy będą płacić. Wiadomo, są osoby, które mają gdzieś jakiekolwiek tego rodzaju opłaty - i bardzo dobrze, że obecny burmistrz wreszcie się tym zajął i będą eksmisje.

A co eksmisje mają do stawek za odpady?
Ja też, jak trzeba będzie zapłacę za śmieci wyższą stawkę niż jest obecnie, ale to mają być rzeczywiste koszty. Na chwilę obecną nie ma skąd wziąć tych wyliczeń, bo nie wiadomi jeszcze jaka firma i za ile będzie odpady odbierać.
Co się tyczy tematu "opomiarowania" wszystkich mieszkańców, to temat jest jak najbardziej do ogarnięcia.
Przecież w UM funkcjonuje biuro ewidencji ludności, które ma informacje kto i gdzie jest zameldowany. Właściciele i zarządcy nieruchomości będą natomiast wypełniać oświadczenia o ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość, w XXI wieku porównanie tych dwóch baz danych, to kilka minut dla sprawnego informatyka. No i teraz jest pole do popisu żeby urzędnicy zapracowali na swoje wynagrodzenie. Poza tym nikt nie będzie miał pretensji, jeżeli błąd wyniesie 1-3%, ale wszystko powyżej to jest zaniedbanie właścicieli, zarządców lub burmistrza, w zależności kto jakie dane poda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/19 18:45 #14785

  • Kaziu
  • Kaziu Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
przecież oni-radni reprezentują nasze interesy.widocznie podwyżkach-wszystkich jest nasz interes

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/19 21:28 #14794

  • sonix
  • sonix Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 5

Kaziu napisał: przecież oni-radni reprezentują nasze interesy.widocznie podwyżkach-wszystkich jest nasz interes

Oj Kaziu Kaziu ty chyba masz interes z radnymi , bo ja bardzo dziękuję za taki interes żebym płacił za ich widzi mi się .
Proponuję żeby płacić za realny stan wywózki nieczystości , czyli niech każdy płaci od realnej wagi wyprodukowanych nieczystości , każdy kto a dom oddaje nieczystości które są ważone , każda wspólnota ma ważone wytworzone swoje nieczystości i tak chociaż przez kilka konkretnych miesięcy jest to sprawdzane dzięki temu na podstawie takich wyliczeń można obliczyć realistyczne opłaty jakie każdy z mieszkańców powinien wnosić , a nie z kosmosu brać stawkę 24,90 zł od osoby kazać płacić mieszkańcowi do stawki obecnej 6 zł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/20 14:10 #14799

  • dnap
  • dnap Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 3

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/20 14:20 #14800

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
o i super, że się dzieje. nie zgadzam się z jednym sformułowaniem- ze najbardziej uderzy to w posiadaczy domków. przecież to mieszkańcy bloków płacą dziś 6-8zł za śmieci od osoby, zapłacą więc do czterech razy więcej.
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/20 16:32 #14801

  • mateo123
  • mateo123 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,ja korzystam ze śmietnika osiedlowego i często widzę jak ktoś spoza naszej wspólnoty podrzuca nam śmieci.Przeważnie są to mieszkańcy domków jednorodzinnych.Wyrzucają wszystko:meble,telewizory,lodówki,gruz po remoncie itd.itd...Poza tym nie wiem jak przedstawia się sytuacja z opłatami przez właścicieli mieszkań,w których mieszka po 20 Bułgarów i pewnie nie są zameldowani,a śmieci i tak produkują,a często wyrzucają je po prostu przez okno.Jak ja bym coś takiego zrobił to pewnie dostałbym mandat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/20 16:39 #14802

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Więcej zapłacą wszyscy. Problem że nie wiadomo komu i za co, bo przecież nagle nikt ze zacznie produkować 4x więcej śmieci niż obecnie. A zakładam, że PUK nie sponsoruje obecnie mieszkańców i nie dopłaca do wywózki śmieci.
Swoją drogą ciekawe te wyliczenia, Gmina nie może się doliczyć 3-5 tysięcy mieszkańców.
Ciekawe pod którymi mostami mieszkają, bo to by oznaczało że w Gminie przybyło 700-1300 mieszkań lub domów, w zależności jak dokładnie to liczyć, a ja tych mieszkań jakoś nie mogę się doliczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/20 19:40 #14804

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
daszek, furteczka i załatwione.
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.