Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/27 17:51 #14855

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14
W całej tej sprawie przydał by się przetarg. Tylko, niestety, PUK takiego przetargu nie wygra, bo niemal ze 100% pewnością można przyjąć, że znajdzie się tańsza (być może - dużo tańsza) firma prywatna. A to by oznaczało dla PUK-u katastrofę. Dlatego nie będzie ani przetargu, ani konsultacji społecznych, ani niższych stawek. Żeby nie było - nie mam nic do burmistrza, bo widać, że stara się jak może. Taka jest rzeczywistość, PUK-u nie można unicestwić. Nie mam też za złe nic UE, bo te podwyżki pośrednio wynikają z "dostosowania się" do prawa unijnego. Trzeba będzie płakać i płacić. Szkoda jedynie, że nie wszyscy płacą...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dreamhost.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/27 21:00 #14858

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Chłopie ogarnij się.
Przetarg musi być bo tego wymaga ustawa, a kto do niego wystartuje i wygra to już inna sprawa.
Co do samego PUKU-u to to jest spółka, która podlega pod kodeks handlowy i jak sobie nie radzą na rynku to trudno. Dlaczego mieszkańcy mają ją utrzymywać, bo burmistrzowi marzy się jakieś stanowisko dla kolegi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/28 06:39 #14864

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 26
Nie przesadzajmy - PUK sprawia wrażenie firmy ,która istnieje tylko i wyłącznie dzięki odpowiedniemu umocowaniu. A nie wierzę ( choć - obym się mylił) , żeby z taką prostą sprawą jak przetarg nie można było sobie dać rady :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/28 09:08 #14865

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14

qqłka napisał: Chłopie ogarnij się.
Przetarg musi być bo tego wymaga ustawa, a kto do niego wystartuje i wygra to już inna sprawa.
Co do samego PUKU-u to to jest spółka, która podlega pod kodeks handlowy i jak sobie nie radzą na rynku to trudno. Dlaczego mieszkańcy mają ją utrzymywać, bo burmistrzowi marzy się jakieś stanowisko dla kolegi?

W tym akurat przypadku przetarg nie jest wymagany. Natomiast wszystkie PUK-i w RP mają podobne problemy, będąc PRL-owskimi reliktami, którym ciężko tak do końca przystosować się do gospodarki rynkowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/28 10:07 #14868

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4

dreamhost napisał: W tym akurat przypadku przetarg nie jest wymagany.

A artykuł 6d. ustawy to o czym mówi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/28 10:47 #14869

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14

qqłka napisał:

dreamhost napisał: W tym akurat przypadku przetarg nie jest wymagany.

A artykuł 6d. ustawy to o czym mówi?

Precedensem w sprawie jest wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości C-573/07, na który powołują się samorządy, który stoi w sprzeczności z art. 6d i 6e. ETS jest organem wyższym, więc wszystko na to wskazuje, że u nas i w wielu innych gminach przetargu nie będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/28 12:29 #14871

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Ale w Polsce nie obowiązują wyroki jakiegoś tam trybunału tylko ustawy, i dopóki zapisy przedmiotowej ustawy nie zostaną zmienione, to jest jak jest. Czyli przetarg być musi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/28 13:03 #14872

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14

qqłka napisał: Ale w Polsce nie obowiązują wyroki jakiegoś tam trybunału tylko ustawy, i dopóki zapisy przedmiotowej ustawy nie zostaną zmienione, to jest jak jest. Czyli przetarg być musi.

Dopóki Polska jest członkiem UE musi respektować wyroki ETS i traktować ETS jako instancje wyższą. Chociaż powoływanie się na ten wyrok JEST kontrowersyjne i pokazuje jednocześnie, że prawo można nagiąć niemal zawsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/11/29 07:17 #14884

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 26

dreamhost napisał: Chociaż powoływanie się na ten wyrok JEST kontrowersyjne i pokazuje jednocześnie, że prawo można nagiąć niemal zawsze.




Zawsze, zawsze! Kwestia tylko znalezienia jakiejkolwiek nieścisłości... A o to u nas , jak widać - nietrudno :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez yon.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2012/12/12 10:52 #15003

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
Radni mówią póki co nie wysokim cenom i dobrze, jakoś w Kostrzynie opłata wynosić będzie 11zł i 15zł bez segregacji. można? można.
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2013/01/02 11:28 #15173

  • eM
  • eM Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 2
Co do rozliczeń za osobe... Nie uważam żeby to tez był dobry sposób. Nie uważam aby moja 5 osobowa rodzina (wszyscy grzecznie zameldowani ;)), wytwarzała więcej smieci niz rodzina 4 osobowa... Co wiecej ja uważam że moja rodzina wytwarza mniej smieci niż niejedna 3 osobowa rodzina. Szczególnie iz makulature, puszki, szkło i plastik oddajemy do przedszkola które zbiera odpady... w związku z tym smietnik zapełnia mi sie ze dwa razy w tygodniu. A nasz smietnik pod blokiem zapełniają ludzie mieszkający w domkach jednorodzinnych i specjalnie do nas przywożący smieci. Dopóki to nie zostanie lepiej zorganizowane nie moge sie godzić na jakiekolwiek podwyzki!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2013/01/02 11:59 #15175

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
cały pic w tym, ze nikt ani ciebie ani nas o zgodę nie pyta.

eM napisał: Co do rozliczeń za osobe... Nie uważam żeby to tez był dobry sposób. Nie uważam aby moja 5 osobowa rodzina (wszyscy grzecznie zameldowani ;)), wytwarzała więcej smieci niz rodzina 4 osobowa... Co wiecej ja uważam że moja rodzina wytwarza mniej smieci niż niejedna 3 osobowa rodzina. Szczególnie iz makulature, puszki, szkło i plastik oddajemy do przedszkola które zbiera odpady... w związku z tym smietnik zapełnia mi sie ze dwa razy w tygodniu. A nasz smietnik pod blokiem zapełniają ludzie mieszkający w domkach jednorodzinnych i specjalnie do nas przywożący smieci. Dopóki to nie zostanie lepiej zorganizowane nie moge sie godzić na jakiekolwiek podwyzki!

Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2013/01/03 01:06 #15179

  • kotek
  • kotek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 5
Oskarżanie właścicieli domków jednorodzinnych o podrzucanie śmieci do osiedlowych śmietników,a co za tym idzie podnoszenie kosztów ich wywozu przez wyżej wymienionych,to jakaś totalna bzdura.
Wyjaśniam !właściciele domków,to nie jakieś pasożyty.Posiadamy umowy na wywóz śmieci !każdy taką umowę musi podpisać,bo w przeciwnym wypadku dom nie zostanie odebrany.
Płacimy za ilość zdeklarowanych koszy,które stoją na posesji.Za każdy dodatkowy worek,który wystawimy obok kosza płacimy dodatkowo.Sortujemy śmieci,więc też czasami wrzucamy dwa worki do pojemnika,a płacimy standardowo za cały.W przeciwieństwie do koszy pod blokami nie możemy sobie wystawić do wyrzucenie starej wersalki,sterty materiałów np po remoncie domu i starych drzwi,okien i różnych dziwnych rzeczy,które w żaden sposób nie wcisną się do pojemnika.
Właściciel domku musi sobie zamówić wówczas dodatkowy wywóz śmieci a to już kilka lat temu kosztowało kilkaset złotych.
Myslę,że każdy płaci za siebie.A jak ktoś nie jest zorientowany,to niech głupot nie wypisuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2013/01/03 06:20 #15180

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 26

eM napisał: Co do rozliczeń za osobe... Nie uważam żeby to tez był dobry sposób. Nie uważam aby moja 5 osobowa rodzina (wszyscy grzecznie zameldowani ;)), wytwarzała więcej smieci niz rodzina 4 osobowa... Co wiecej ja uważam że moja rodzina wytwarza mniej smieci niż niejedna 3 osobowa rodzina.



I przeważnie jakoś tak się składa, że wszystkie rodziny o większej ilości osób są przeświadczone o tym, że wytwarzają mniej śmieci, niż wszystkie inne, nawet te, w których jest mniej osób. Jeśli to przeświadczenie powstaje z tego tytułu , że wszyscy oni starają się rzeczywiście dbać , aby nie być jedynie producentem śmieci to ok, często jednak są to tylko puste deklaracje wygłaszane po to , aby zademonstrować swoją krzywdę, jaką się ponosi ze strony firm wywożących śmieci czy administracji. Nie mówię tu o nikim konkretnym ,ale żyjemy w takim środowisku, że wszyscy rzeczywiście chcąc nie chcąc śmieci wytwarzamy i niewiele da się z tym zrobić, a indywidualne wagowe czy objętościowe wyliczanie jest , niestety, kłopotliwe i nikomu zainteresowanemu ich utylizacją nie chce się w to bawić. A może ktoś ma pomysł , jak to by można wprawadzić w życie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwyżka 400 % to jest to czym nas uraczą Radni naszego miasta 2013/01/03 08:43 #15182

  • eM
  • eM Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 2
nie oskarżam wszystkich mieszkańców domków tylko tych co złapałam na gorącym uczynku... A złapałam. Co więcej są tacy którzy wiedzą iz od nas śmieci są zabierane w poniedziałki i w niedziele podjeżdżają samochody ze smieciami!!!

Nie generalizuje i nie jest moim celem obrażenie tych co uczciwie zamawiaja tyle pojemników ile im potrzeba... Ale niestety nieuczciwych nie brakuje...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.