Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/06 11:12 #12480

  • ilmarab
  • ilmarab Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 4
Witam! Chciałabym tu na forum znalezc odpowiedz na kilka nurtujących mnie pytań dotyczących naszegi LO. Moje dziecko w tym roku kończy gimnazjum i chce iśc tu do nas, ja jednak po wielu rozmowach ze znajomymi wolałabym wysłać dzieciaka do Rzepina. Słyszałam, że siatka godzin jest u nas tak beznadziejnie ułożona, że w III klasie dzieciaki mają full godzin Czy to prawda?, W Rzepinie większośc zajęć odbywa się w klasie I i II a w III pozostają przedmioty właściwie tylko maturalne, więc i przygotowanie do matury lepsze. Poza tym dyskusyjna jest sprawa dotycząca nauczycieli. Co się dzieje na fizyce, matematyce (u tej starszej pani), biologii.... Proszę o wypowiedzi szczególnie absolwentów, bo Oni są najbardziej zorientowani i najwięcej mogą na ten temat się wypowiedzieć. A czas nagli. Niebawem trzeba będzie z podaniem do jakiejś szkoły jechać. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/06 11:14 #12481

  • wesoly23
  • wesoly23 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 71
  • Otrzymane podziękowania: 5
spoko jest
abc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/06 13:51 #12482

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17
Dlaczego Pani tak bardzo wnika w szczegóły zajęć lekcyjnych dziecka ? Dzieciak ma chodzić do szkoły i się uczyć. To od niego zależy, czy sobie poradzi. Można mu troche pomóc, ale bez sensu jest ocenianie nauczycieli ( bo niby ta pani od chemii czy fizyki jest za stara , itd. itp. ). To nie jest sprawa rodziców.
A na jazdy do Rzepina szkoda czasu. Lepiej mu załatwić jakies wspomagajace korepetycje.
Proszę sobie zapamiętać, że jak dzieciak nie zda matury, to będzie tylko i wyłącznie jego wina, a Pani już na początku próbuje winić szkołę ( gówniarz nawet jeszcze do niej nie zaczął chodzić ).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/06 17:01 #12483

  • zajączek
  • zajączek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1
Rob, a ty już na początku winisz ucznia... przeginasz pałę!

na zdanie lub nie zdanie matury ma wpływ wiele czynników, jeśliby ten uczeń zachorował tuż przed maturą/uległ wypadkowi to też byś powiedział "gówniarz sam sobie winny"? a co z maturzystami chorymi na depresję, też są sami sobie winni bo zachorowali?

złotko, gratuluję ci łagodnego przejścia przez proces edukacji ale nie wszystko jest tak kolorowe, zapraszam do zejścia na ziemię

nie wiem jak jest teraz w Rzepinie, ja się tam uczyłam w latach 2000-2004... pamiętam jednak iż większość zajęć mieliśmy w klasach 1-3, przy czym 2 klasa była najbardziej przeładowana, w 4tej zostało przedmiotów niewiele...

mhm, zawsze też można zajrzeć na plany lekcji tych szkół, pogrzebać trochę w oficjalnych stronach...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/06 19:29 #12485

  • myown
  • myown Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
BZDURA z tym co pani uslyszala ponoc..!
W I i II klasie sa wszystkie przedmioty, i zaleznie od profilu w ostatniej klasie wiele odchodzi i zostaje ich moze z 10.. :)
Szkola dobrze przygotowuje do matury, ja jestem zadowolona.
Co do fizyki, trzeba sie poprostu uczyc, a Pan jest znakomity i problemów wiekszych z nim nie ma. :) Z biologia sie zgodze, fakt, dobrze Pani uczy, ale lepiej nie podskakiwac.. Wredna jest ;]
A co do starszej nauczycielki matematyki to nic mi nie wiadomo, bo takowej nie ma. ? Chyba, ze chodzi o pania wicedyrektor, ktora faktycznie jest kosa, ale za to nawet do rozszerzonej matury z matematyki przygotowuje uczniow na 100 %.

Mimo wszystko polecam Liceum, bo nauczyciele naprawde bardzo sa pomocni :)
Pozdrowienia :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/06 20:16 #12486

  • ilmarab
  • ilmarab Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 4
Dziękuję Wszystkim za wpisy....
Do Roba - dlaczego wnikam w szczegóły zajęć lekcyjnych? Jak to dlaczego! Bo to moje dziecko i zależy mi na tym, aby z lekcji coś wyniósł. Cenię nauczycieli surowych i wymagających, natomiast nie trawię tych " fajnych panów", którzy zamiast tłumaczyć temat to gadają o pogodzie albo polityce. Pytam się jak to jest w Słubicach, bo różnie się słyszy. W Rzepinie jest doskonały fizyk - rewelacyjnie tłumaczy, matematyka na bardzo wysokim poziomie, historia, chemia.... chce wiedzieć jak to jest z tymi przedmiotami u nas? Co w tym dziwnego? Co do samego dzieciaka też uważam, że łopatą do głowy mu nie nałożę- on sam musi chcieć, jednak dobry nauczyciel to bardzo ważny czynnik. Dobry czyli taki, który nie gada o pupie Maryny tylko doskonale tłumaczy i wymaga oczywiście - taki właśnie jest fizyk z Rzepina - nie trzeba brać korepetycji, aby przystąpić do matury z tego przedmiotu, bo wystarczą lekcje... A jak w Słubicach jest?
Czy to prawda, , że w słubickiej ostatniej klasie biol-chem odchodzi tylko fizyka i
dzieciaki mają po 7, 8 lekcji? Po czorta im historia czy geografia, czy nie można było ułożyć siatki tak, aby zrealizowali te zajęcia w klasach niższych?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ilmarab.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/07 10:12 #12488

  • zajączek
  • zajączek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1

ilmarab napisał: W Rzepinie jest doskonały fizyk - rewelacyjnie tłumaczy, matematyka na bardzo wysokim poziomie, historia, chemia.... chce wiedzieć jak to jest z tymi przedmiotami u nas? Co w tym dziwnego? Co do samego dzieciaka też uważam, że łopatą do głowy mu nie nałożę- on sam musi chcieć, jednak dobry nauczyciel to bardzo ważny czynnik. Dobry czyli taki, który nie gada o pupie Maryny tylko doskonale tłumaczy i wymaga oczywiście - taki właśnie jest fizyk z Rzepina -


czyżbyś mówiła o panu Żydku?

fakt, jest to wymagający nauczyciel, dobrze tłumaczy...

przy czym przystępny dla uczniów

w 4 klasie właśnie o wszystkim i o niczym się z nim rozmawiało na przerwach

mam pamiątkę, zdjęcie z nim ze studniówki

nie wiem jakim jest wychowawcą bo byłam u kogo innego w klasie

ja tam z fizyki orłem nie byłam i ledwo się wybroniłam na dostateczny..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/09 05:44 #12502

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 26
Wszystko ładnie, tylko w ostatecznym rozrachunku i tak od ucznia zależy, czego i jak skutecznie się nauczy. Nauczyciel jest po to , aby pokierować a potem doprecyzować - nauczyć każdy się musi sam. Współczuję tym , którzy mają jakieś problemy , ale to, niestety , pech rodziców ( albo może raczej często "zasługa") i oni muszą się do pracy po prostu bardziej przyłożyć. Proces szkolenia nie kończy się na wyrwaniu świstka maturalnego - to tylko etap - także następne świstki to nie wszystko. Zasób wiedzy i łatwość korzystania z posiadanych wiadomości i umiejętności kiedyś wreszcie przyniesie skutek i może stać się przepustką do łatwiejszego, wygodniejszego życia - ale najpierw - ciężka praca. Biadoleniem nic się nie osiągnie. A jak ktoś naprawdę chce, to i w Słubicach osiągnie odpowiedni poziom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/09 19:19 #12507

  • robinioska
  • robinioska Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 1
ja na Pani miejscu zastanowilabym sie nad tym ogólniaiem...od wielu osób słyszałam o Pani Barbarze D. która jest bardzo dwulicowa. Faworyzuje uczniów którzy sa na jej zawołanie. Bardzo niesprawiedliwa pod wzgledem oceniania. NA szczescie sie uczyłam w LO w RZEPINIE gorąco polecam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/09 20:43 #12508

  • myown
  • myown Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
Skoro pani uczyla sie w Lo w Rzepinie to po co Pani sie wypowiada na temat Lo słubickiego?
Pani B.D. jest wymagającą i bardzo dobrze uczącą przedmiotu swojego nauczycielka..
Poza tym w LO Słubickim są 3 nauczycielki od j. polskiego, więc akurat nie musi dziecko pani trafić na nią. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/10 14:50 #12518

  • carrie
  • carrie Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Skonczylam liceum rok temu, wiec moge sie wypowiedziec. Wspominam ten okres jako najlepszy w moim zyciu, mimo mozliwosci uczenia sie w dowolnym liceum w lubuskim, wybralam to slubickie, bo blisko domu i nie zaluje. Owszem wsrod nauczycieli znalezli sie tacy, ktorzy chyba mineli sie z powolaniem, ale gdzie tak nie ma? Jesli chodzi o mature, to zdalam bardzo dobrze, bez problemu dostalam sie na UAM, a wlasciwie nie siedzialam calymi dniami w ksiazkach. Moim zdaniem szkola bardzo dobrze przygotowuje do egzaminu. Z iloscia zajec bym nie przesadzala, bo w trzeciej klasie zostaja przedmioty tylko profilowe, co naprawde pozwala sie skupic na maturze. Podsumowujac, zdecydowanie polecam ta szkole, moim zdaniem jest znacznie lepsza opcja niz rzepinska, ale to moze kwestia sentymentu ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/13 16:50 #12559

  • zajączek
  • zajączek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1
robinioska - masz profil na facebooku?
jest tam grupa LO Rzepin - absolwenci, zapraszam
szkoła ma też swój profil na fb

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/14 13:13 #12579

  • olim
  • olim Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0

Rob napisał: Dlaczego Pani tak bardzo wnika w szczegóły zajęć lekcyjnych dziecka ? Dzieciak ma chodzić do szkoły i się uczyć. To od niego zależy, czy sobie poradzi. Można mu troche pomóc, ale bez sensu jest ocenianie nauczycieli ( bo niby ta pani od chemii czy fizyki jest za stara , itd. itp. ). To nie jest sprawa rodziców.
A na jazdy do Rzepina szkoda czasu. Lepiej mu załatwić jakies wspomagajace korepetycje.
Proszę sobie zapamiętać, że jak dzieciak nie zda matury, to będzie tylko i wyłącznie jego wina, a Pani już na początku próbuje winić szkołę ( gówniarz nawet jeszcze do niej nie zaczął chodzić ).






ROB - chyba nie zrozumiałeś. Pani od matematyki nie jest zła, ponieważ za stara. ilmarab pokazał jedynie o jaką Panią chodzi. Ja skończyłam już to liceum, ale z tego co wiem teraz jedną klasę uczy matematyki Pani Dyrektor, więc może o niej mowa. I z tego co wiem rewelacyjnym nauczycielem ona nie jest. I wręcz przeciwnie do tego co napisałeś kwestia nauczycieli jest sprawą rodziców, bo ci właśnie pedagodzy uczą ich pociechy! Na jazdy do Rzepina szkoda czasu i lepiej załatwić korepetycje? Zajmuje to mniej więcej tyle samo czasu ile zajęcia pozalekcyjne. Z resztą mój drogi szkoła jest po to, aby przekazać w niej maksimum wiedzy i gdyby nauczyciele dobrze wypełniali swoje obowiązki, za które przecież mają płacone to nie byłoby potrzeby korzystania z korepetycji. A uczyłam się w tym liceum więc wiem jak niektórzy z nich podchodzą do zajęć ze swojego przedmiotu. Proszę pójść do szkoły i popytać się uczniów co sądzą o naszym LO. Znajdziecie kogoś zadowolonego ( oczywiście poza absolwentami, którzy cieszą się teraz z tego, że już mają ten etap za sobą) ? Nie!! To naturalne, że mama martwi się o dziecko. I ponieważ chodziłam do tej szkoły to zdaję sobie sprawę z tego, że ma się o co martwić. Mam znajomych w LO w Rzepinie i są zadowoleni, ja sama bardzo żałuję, że tam nie poszłam bo to liceum to stracony czas. Wspomniana Pani od biologii jest nie tylko wredna, ale na lekcjach też czasem gada pierdoły i popełnia wielkie błędy. Nie do pomyślenia jest to, że nauczyciel od biologii miał takie wpadki. Podaje fakty dotyczące przedmiotu, które są kompletnie nieprawdziwe. Pan od fizyki, fakt - fajny, ale przedmiotu na lekcjach nie uczy. Kilka lat temu kilku uczniów zdecydowało się zdawać maturę i co? Zdali? Nie!! Jeżeli ktoś marzy o politechnice to nie po tym liceum! Pani od chemii nudna jak flaki z olejem! Nie potrafi zainteresować ucznia. O innych już szkoda gadać! A i jeszcze jedno. Nie pozostają przedmioty tylko maturalne! Na przykład na profilu biologiczno - chemicznym, o którym była już mowa poza takimi michałkami jak PO czy WOK odchodzi tylko fizyka, a po co im geografia i historia? Przepraszam bardzo, ale siatki godzin nie dało się ułożyć, żeby geografię na przykład zakończyć na klasie drugiej!?
Także jak widać ilmarab nie obwinia na samym początku szkoły lecz bądź co bądź pyta się o to co faktycznie ma miejsce!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/17 09:52 #12613

  • mała86
  • mała86 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 0
jak dziecko chce się uczyć to będzie się uczyło wszędzie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Co sadzicie o naszym ogóolniaku? 2012/05/17 15:05 #12625

  • olim
  • olim Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ale matce chodzi o to jaka jest szkoła. Zostawcie już tego dzieciaka. Chodzi o szkołę!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2