Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

SZUKASZ W NIEMCZECH PRACY 2015/01/20 10:31 #21347

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
......................
POWINIENES ZACZAC ZAWSZE OD ZAMELDOWANIE SIE W ARBEIAMCIE
WE FRANKFURCIE NAD ODRA SA TAM OSOBY ROZMAWIAJACE WJEZYKU POLSKIM
www.arbeitsagentur.de/web/content/DE/die...L6019022DSTBAI525048
.................................

www.arbeitsagentur.de/web/content/DE/die...er/Agentur/index.htm


PRACA NA TERENIE CALYCH NIEMIEC ...jobboerse.arbeitsagentur.de/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl. Powód: scalenie różnych postów w jeden

Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/20 11:45 #21354

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
CZYTAJCIE MOJE INNE POSTY I SOBIE ZAPISZCIE ZAWARTE INFORMACJE TO DZUZO DARMOWYCH NIEZBEDNYCH POTRZEBNYCH INFORMACJI


w najblizszym czasie wzuce wam otwarcie gewerby krok po kroku i instrukcje jak wypelnic wniosek o zasilegk alg II



PIERWSZY KROK TO ZAMELDOWAC SIE WE FRANKFURCIE NA ODRA W ARBEITAMTIE TO NIE BOLI I TRWA KROTKO JEST TAM OSOBA MOWIACAA W JEZYKU POLSKI NAPEWNO ZROZUMIE


PO CO WAM POSREDNICY TU MACIE ADRESY ZA DARMO PRACY W NIEMCZECH DO 100 KM OD FRANKFURTU I TO GRATIS ...........................




jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stelle....html?execution=e2s1


Sie suchen .
Arbeit
........................
Ort
Frankfurt Oder
...........................

Umkreis
maximal 200 km


NIE ZAPOMNIJCIE ZE OD 2015 OBOWIAZUJE MINIMALNA STAWKA ZA GODZINE 8.50 € BRUTTO

TU MOZNA SOBIE OBLICZYC ILE SIE ZARABIA www.brutto-netto-rechner.info/

POZDRAWIAM



Pracy w Niemczech można szukać z pomocą pośredników (np. wyspecjalizowanych agencji pracy) lub samodzielnie. Osoby decydujące się na poszukiwanie zatrudnienia na własną rękę mają kilka dróg, z których warto skorzystać by znaleźć coś interesującego dla siebie.
Internet i prasa

Samodzielne szukanie pracy można rozpocząć jeszcze w Polsce, przeszukując niemieckie portale z ogłoszeniami. Do najbardziej znanych należą:

www.jobpilot.de

www.jobworld.de

www.jobware.de

www.berufsstart.de

www.stellenanzeigen.de

www.arbeit-online.de

Korzystanie z portali wymaga podstawowej znajomości języka niemieckiego. W języku polskim można próbować znaleźć zagraniczne oferty pracy na polskich portalach (ale tutaj wybór będzie z pewnością mniejszy) lub skorzystać z wyszukiwarki EURES (ec.europa.eu/eures/home.jsp) – Europejskiego Portalu Mobilności Zawodowej.
Całość obsługiwana jest e wszystkich językach UE, ale treść ogłoszeń nie została przetłumaczona. Portal udostępnia dane dla 31 krajów europejskich, można również liczyć na doradztwo związane z poszukiwaniem pracy za granicą oraz wymaganymi formalnościami.

Szukając zatrudnienia można skorzystać z niemieckich gazet codziennych, które często publikują ogłoszenia drobne o pracy. Wiele tytułów udostępniane bezpłatnie jest w internecie.
Arbeitsagentur czyli Urząd Pracy

Podobnie jak w Polsce, również w Niemczech pracy można poszukiwać z pomocą instytucji państwowych, których zadaniem jest zwalczanie bezrobocia i przeciwdziałanie mu. W Niemczech funkcjonuje Federalny Urząd Pracy z siedzibą w Norymbergii oraz agencje regionalne w poszczególnych landach (tzw. ZAV - Zentrale Auslands- und Fachvermittlung). Oprócz przeglądania pojawiających się ogłoszeń warto również zarejestrować się jako osoba szukająca pracy – można to legalnie robić przez 3 miesiące, bez konieczności załatwiania formalności pobytowych. Po tym czasie, jeżeli poszukiwania nie okażą się skuteczne trzeba wyjechać, inaczej narażamy się na wydalenie lub nawet na orzeczenie zakazu wjazdu na terytorium Niemiec. Rejestracja w urzędzie daje dodatkowe korzyści – czas, który poświęcamy na poszukiwanie pracy dolicza się do ewentualnego stażu, gdy będziemy się starać o zasiłek. Trzymiesięczne okresy szukania pracy można powtarzać, jednak gdy nie załatwiamy formalności związanych z pobytem musi być między nimi przerwa.

Na stronach internetowych Urzędu Federalnego (pod adresem jobboerse.arbeitsagentur.de) znajduje się giełda ogłoszeń dla poszukujących pracy i chcących zatrudnić. Publikowane tam anonse można przeszukiwać z wykorzystaniem prostej wyszukiwarki, według rodzaju poszukiwanej pracy oraz miejsca docelowego, łatwo również stworzyć swój profil jako osoby szukającej zatrudnienia.

Osoby nie znające języka niemieckiego lub nie czujące się na siłach by samodzielnie podjąć się załatwiania wszystkich formalności i szukać pracy mogą skorzystać z pośrednictwa polskich lub niemieckich agencji pracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Odp: Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/20 11:46 #21355

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Wyjeżdżam do pracy do Niemiec!

Wiele osób, po początkowej euforii spowodowanej podjęciem decyzji o wyjeździe do pracy w Niemczech, zaczyna się zastanawiać od czego zacząć jej realizację. I bardzo często okazuje się, że nigdzie nie mogą znaleźć rzetelnych informacji o warunkach zatrudnienia za granicą, sposobach jego poszukiwania, zarobkach i innych istotnych zagadnieniach. Dlatego też tworzymy nasz poradnik, w którym pomożemy wszystkim zainteresowanym pracą w Niemczech przebrnąć przez formalności i uchronić się przed kłopotami.
Niemcy – praca i niezbędne formalności

To, co na pierwszy rzut oka wydaje się proste, w rzeczywistości może okazać się o wiele trudniejsze. Przed wyjazdem trzeba bowiem dopełnić szeregu formalności, skompletować niezbędne dokumenty, poszukać odpowiednich ofert pracy i ustalić miejsce pobytu. A na każdym kroku czyhają nieprzewidziane niespodzianki, które potrafią zniechęcić najbardziej wytrwałych. Jak przygotować się do wyjazdu?

Zanim spakujemy walizki warto dograć wszystkie szczegóły związane z mieszkaniem i pracą w Niemczech. Wyjazd za Odrę w nadziei, że na miejscu „coś się znajdzie” i „jakoś to będzie” może skończyć się szybkim powrotem do kraju. Lepiej wyjechać z pewnością, że od razu po przyjeździe do Niemiec praca będzie czekała i będzie ją można podjąć.

Jeżeli jednak zdecydujemy się jechać „w ciemno” na miejscu możemy skorzystać z pośrednictwa wyspecjalizowanych agencji (działają zarówno w Polsce, jak i w Niemczech), pracy można szukać również samodzielnie (np. przeglądając oferty w internecie, pytając znajomych). Pośrednictwa pomagają załatwić formalności i dograć szczegóły kontraktu, ale również i tu trzeba uważać. Na rynku można spotkać także nieuczciwe firmy, więc zanim skorzysta się z ich usług trzeba sprawdzić, czy agencja działa legalnie (jest wpisana w odpowiednich rejestrach) oraz popytać o opinie o jej pracy. To pierwszy krok, by nie stracić pieniędzy i nie wpakować się w kłopoty. Oprócz etatowej pracy, w Niemczech można również założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą.
Niezbędne dokumenty do pracy w Niemczech

Jeżeli udało się zakończyć formalności związane z ofertą pracy i Niemcy oczekują na twój przyjazd, czas zacząć kompletować niezbędne dokumenty, nie zapominając, że konieczne będzie przetłumaczenie ich na język niemiecki. Przydają się podstawowe dokumenty poświadczające posiadane kwalifikacje, uprawnienia, doświadczenie zawodowe oraz ew. dokumenty z urzędu pracy (dla bezrobotnych i pobierających zasiłek). Nieco więcej problemów mogą sprawić dokumenty związane z wykształceniem – nie wystarczy, że będą one przetłumaczone, muszą być dodatkowo uznane przez drugą stronę. Zajmuje się tym Ministerstwo Edukacji, do którego trzeba się zwrócić z prośbą o uznanie posiadanych dyplomów. Do niezbędnych należy również dowód osobisty, prawo jazdy oraz poświadczenie ubezpieczenia (tzw. karta EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Nie należy zapominać również o telefonie z roamingiem oraz odrobinie gotówki na start.
Witamy w Niemczech!

Przekroczenie granicy rodzi kolejne obowiązki dla podejmujących się pracy w Niemczech. Po przyjeździe konieczna będzie wizyta w urzędzie, gdzie dopełnimy obowiązku meldunkowego (obowiązuje wszystkich przebywających ponad 7 dni na terenie Niemiec), a później uzyskamy pozwolenie na pobyt (jeżeli zostajemy dłużej niż 3 miesiące jest ono wymagane). Poszukujący pracy w Niemczech kolejne kroki powinni skierować do Arbeitsamt, by zarejestrować się tam jako osoba bezrobotna. Po załatwieniu formalności można legalnie podjąć pracę, podpisując umowę z pracodawcą. Nieco więcej wizyt i dokumentów będzie wymagało zarejestrowanie i rozpoczęcie własnej działalności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/20 11:50 #21356

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Formalności

Załatwianie formalności po przyjeździe

Przyjazd do Niemiec w celach zarobkowych wiąże się z określonymi obowiązkami. Zanim legalnie podejmie się pracę lub otworzy własną działalność gospodarczą za Odrą, trzeba dopełnić kilku formalności, by pobyt nie był uznany za niezgodny z obowiązującym prawem.

Zameldowanie

W Niemczech wciąż istnieje obowiązek meldunkowy. Oznacza to, że aby legalnie przebywać i pracować na terenie Niemiec trzeba się zameldować w miejscowym urzędzie meldunkowym (w zależności od landu mogą się one różnie nazywać, m.in. Einwohnermeldeamt, Bürgeramt, Ordnungsamt). Obowiązek ten spoczywa również na pracownikach delegowanych do pracy za granicą. Na dopełnienie tych formalności przyjeżdżający ma 7 dni. Każdorazowo, w przypadku zmiany miejsca zamieszkania, należy o tym poinformować urząd. To ważne, by podany adres zameldowania był aktualny - będzie on służył do kontaktów między przyjeżdżającym i władzami, a tą drogą jest wysyłana cała oficjalna korespondencja.

Urząd pracy i ubezpieczenie zdrowotne

Osoby które przyjeżdżają do Niemiec bez wcześniejszego znalezienia pracy, powinny zarejestrować się w niemieckim Urzędzie Pracy (Agentur für Arbeit). Daje im to możliwość trzymiesięcznego poszukiwania pracy (90 dni), bez konieczności załatwiania formalności meldunkowych. Jeżeli w tym okresie nie uda się jej znaleźć, wówczas należy wymeldować się i opuścić terytorium Niemiec (można jednak w każdej chwili wrócić na kolejny, trzymiesięczny okres szukania zatrudnienia).

Chec rozpoczecia pracy lub zalozenia wlasnej dzialalnosci gospodarczej wymaga od przyjezdzajacych do Niemiec zalatwienia spraw zwiazanych z ubezpieczeniem zdrowotnym. Podobnie jest w przypadku rejestracji w urzedzie, jako osoba szukajaca pracy: konieczne jest wypelnienie tych formalnosci. Szerzej o systemie ubezpieczen zdrowotnych w Niemczech przeczytasz na naszym blogu, we wczesniejszych wpisach. Rejestracja w jednej z wielu kas chorych (ustawowej lub prywatnej) pozwala uzyskac swiadczenia w razie choroby i umozliwia poszukiwanie legalnej pracy. Szczególowe informacje mozna uzyskac w niemieckim urzedzie pracy (www.arbeitsagentur.de).

Pozwolenie na pobyt

Osoby, które chca przebywac za granica dluzej niz 3 miesiace musza wystapic o pozwolenie na pobyt tymczasowy (od 2-5 lat). Sprawami zwiazanymi z legalizacja dluzszego pobytu zajmuja sie Urzedy ds. Cudzoziemców (Ausländerbehörde). Zalatwiajac tam formalnosci konieczne jest zlozenie podania na oficjalnym druku oraz przedstawienie dokumentów, z których wynika, ze obcokrajowiec jest zameldowany na terenie Niemiec, zgloszony do ubezpieczenia zdrowotnego oraz potwierdzajacych zatrudnienie (lub poswiadczajacych posiadanie wystarczajacej ilosci srodków finansowych). Wymagane bedzie równiez zaswiadczenie o niekaralnosci.

Polski zasilek dla bezrobotnych w Niemczech?

Osoby pobierajace w Polsce zasilek dla bezrobotnych (odpowiednik niemieckiego Arbeitslosengeld) moga sie starac o przeniesienie go do Niemiec, na czas poszukiwania pracy. Bedzie on wyplacany przez najblizsze 3 miesiace, w których bezrobotny poszukuje pracy, z opcja przedluzenia o kolejne trzy. W tym celu trzeba pobrac odpowiedni druk w Wojewódzkim Urzedzie Pracy, który potwierdzi prawo do zasilku. W Niemczech prawo do zasilku nabywa sie po przepracowaniu roku w okresie ostatnich 2 lat. Warunkiem jest równiez posiadanie przez ten czas ubezpieczenia spolecznego w Niemczech.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/20 11:51 #21357

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jakie dokumenty zabrać ze sobą do Niemiec?

Wyjazd za pracą do Niemiec i legalizacja swojego pobytu wiąże się z koniecznością załatwienia kilku formalności na miejscu. Dowód osobisty lub paszport nie wystarczą - niemieckie urzędy, by wystawić odpowiednie zaświadczenia będą wymagały dodatkowych dokumentów. Co trzeba ze sobą zabrać, wybierając się do pracy u sąsiadów zza Odry?

Dokumenty podstawowe

Podstawowe dokumenty wymagane już do przekroczenia granicy to dowód osobisty lub paszport. Będą one niezbędne również do potwierdzenia zameldowania, otrzymania pozwolenia na pobyt oraz przy podpisywaniu umowy o pracę. Wyjeżdżając na dłużej warto zwrócić uwagę na datę ich ważności. Jeżeli upływa w terminie, gdy my będziemy jeszcze w Niemczech, dobrze jest jeszcze przed wyjazdem wyrobić sobie nowe. Nowy dowód osobisty dostaniemy za darmo (po złożeniu odpowiednich dokumentów i zdjęć), paszport to koszt 140zł (ze zniżkami dla emerytów, niepełnosprawnych oraz młodych). Paszport można również wyrobić w każdym polskim konsulacie.

Jeżeli do Niemiec wybieramy się samochodem, lub będziemy tam pracować na stanowisku, gdzie uprawnienia kierowcy są wymagane, trzeba również zabrać prawo jazdy. Polski dokument jest uznawany w UE i nie trzeba go wymieniać na niemiecki, ale jeżeli ktoś będzie miał takie życzenie, wówczas otrzyma Führerschein bez zdawania egzaminu. Problem może się pojawić tylko przy starszych typach dokumentu, które trzeba będzie potwierdzić wcześniej w konsulacie.

W komplecie podstawowych dokumentów powinna się również znaleźć karta EKUZ (poświadczająca praw do skorzystania z usług opieki zdrowotnej do czasu uzyskania legalnej pracy w Niemczech) lub inne zaświadczenie o posiadaniu ubezpieczenia zdrowotnego. Będzie ono wymagane przy legalizacji swojego pobytu oraz w przypadku choroby.

Dokumenty dodatkowe

Oprócz podstawowych dokumentów koniecznie trzeba zabrać ze sobą również kilka dodatkowych, które uproszczą i przyspieszą procedury w niemieckich urzędach. Bardzo często wymagane jest zaświadczenie o niekaralności (m.in. przy staraniach o pobyt stały lub tymczasowy, często żądają go również pracodawcy). Otrzymać je może każdy w wydziale sądu rejonowego. Wydawane jest od ręki po wypełnieniu wniosku oraz wpłacie 50zł i zachowuje swoją ważność przez pół roku.

Przydatne będą również te dokumenty, które poświadczają posiadane umiejętności lub zdobytą wiedzę (dyplom uczelni wyższej, certyfikaty, dyplom mistrzowski, itp.). Wszystkie powinny być przetłumaczone na niemiecki (wiele uczelni wydaje odpisy dyplomu w wybranych języku europejskim – taki odpis w zupełności wystarczy). Jeżeli posiadamy inne dokumenty z których wynika np. nasze wieloletnie doświadczenie w zawodzie lub jakość wykonywanej pracy (np. referencje, świadectwa pracy) również można je zabrać, ale nie są one konieczne. Można również zabrać inne dokumenty urzędowe, takie jak np. akty stanu cywilnego (poświadczające zawarcie małżeństwa lub urodzenie dzieci). Raczej nie będą one konieczne, ale w niektórych sytuacjach może się zdarzyć, że trzeba będzie je przedstawić. Do walizki warto wrzucić również kilka zdjęć do dokumentów, które będą niezbędne do otrzymania wyrobionych w Niemczech papierów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/20 11:52 #21358

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek chorobowy

Osoby legalnie pracujące w Niemczech nabywają prawo do świadczeń socjalnych. Należą do nich m.in. zasiłek chorobowy (przyznawany w razie niezdolności do pracy) oraz zasiłek dla bezrobotnych (wspierający finansowo osoby, które utraciły źródło zarobków).

Zasiłek chorobowy – dla kogo?

Zasiłek chorobowy przysługuje wszystkim osobom pracującym w Niemczech, które spełnią kilka warunków. Przede wszystkim muszą być ubezpieczone i odprowadzać składkę na ubezpieczenie chorobowe (ok. 13% liczone od dochodów). Jej koszt w połowie pokrywa pracodawca, a w połowie pracownik. Mogą go również otrzymać osoby pracujące na własny rachunek (samozatrudniające się) oraz bezrobotni, mający prawo do zasiłku I i II typu (Arbeitlosengeld).

Zasiłek chorobowy przyznawany jest w sytuacjach, gdy stan zdrowia uniemożliwia wykonywanie pracy, m.in. w czasie leczenia szpitalnego lub choroby. Rodzice mają również prawo do zasiłku jeżeli zachoruje ich dziecko i muszą zrezygnować z pracy, by móc się nim opiekować. Wysokość zasiłku zależy od wynagrodzenia (zazwyczaj jest 70% - 90% ostatniej wypłaty) i przyznawany jest on raz na trzy lata, na okres maksymalnie 78 dni.

Procedura przyznawania zasiłku chorobowego

Osoba która zachoruje powinna przede wszystkim zgłosić się do lekarza, który oceni, czy jej stan zdrowia nie pozwala na kontynuowanie pracy. Wydaje on odpowiednie zaświadczenie, które pracownik powinien doręczyć do swojej firmy, w terminie do 3 dni. Kolejnym krokiem jest przedłożenie otrzymanego od pracodawcy zaświadczenia o zarobkach w odpowiednim oddziale kasy chorych (w Niemczech jest ich kilkadziesiąt). Na podstawie tego dokumentu kasa wylicza wysokość należnego zasiłku, który jest wypłacany choremu – początkowo robi to pracodawca, a później ten obowiązek przejmuje ubezpieczalnia. Pracownik musi jednak potwierdzać u lekarza co pewien czas (zazwyczaj co miesiąc kalendarzowy) swoją niezdolność do pracy.

Zasiłek dla bezrobotnych

W Niemczech funkcjonują dwa rodzaje zasiłków dla bezrobotnych – typu I i II. W sytuacjach utraty pracy można starać się o zasiłek dla bezrobotnych typu I. Zgodnie z prawem może go otrzymać osoba, która ma poniżej 65 lat, obecnie nie pracuje i zarejestrowała się w swoim urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. By nabyć prawo do zasiłku trzeba przepracować przynajmniej 12 miesięcy w przeciągu ostatnich dwóch lat przed utratą pracy i odprowadzać w tym czasie składki ubezpieczeniowe.

Wysokość otrzymywanego zasiłku zależy od wysokości ostatniego wynagrodzenia, klasy podatkowej oraz wieku bezrobotnego i ilości dzieci będących na jego utrzymaniu. Waha się ona w okolicach 60% otrzymywanego wcześniej wynagrodzenia za pracę.

Drugi rodzaj zasiłku dla bezrobotnych (Arbeitlosengeld II) to pomoc socjalna dla osób, które z powodu utraty pracy nie mają wystarczających środków na życie. Osoby muszą być w wieku 15 - 65 lat, poszukiwać pracy i poświadczyć brak wystarczających środków na utrzymanie siebie lub rodziny.

Jak otrzymać zasiłek dla bezrobotnych?

Wszystkie formalności załatwia się w odpowiednim urzędzie pracy (Agentur für Arbeit). Wraz z zaświadczeniem o zakończeniu pracy (wypowiedzeniem umowy) należy przedstawić dokumenty informujące o pobieranych w trakcie pracy świadczeniach oraz kartę podatkową. Niezbędne będzie również otrzymane wraz z wypowiedzeniem świadectwo pracy oraz dokument tożsamości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/20 11:55 #21359

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jak nauczyć się skutecznie niemieckiego?

Wiele osób wyjeżdża do Niemiec do pracy tylko z podstawową znajomością słownictwa. Na miejscu okazuje się, że przydałoby się znać niemiecki lepiej – trzeba zrozumieć podpisywane umowy, dogadać się w sklepie i z pracodawcą. Pomimo tego, że za Odrą istnieje wiele poradni prawnych udzielających pomocy w języku polskim, znajomość niemieckiego po prostu się opłaca. Jak się go szybko nauczyć?
Kursy komercyjne i integracyjne

Jednym ze sposobów jest zapisanie się na kurs niemieckiego. Można skorzystać z komercyjnej oferty szkół prywatnych lub państwowych kursów integracyjnych dla cudzoziemców. By uczestniczyć w kursie konieczne jest złożenie wniosku w Urzędzie Federalnym ds. Migracji i Uchodźców (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge - www.bamf.de/). Po akceptacji, można rozejrzeć się za szkołą, która przeprowadza takie kursy (informacje o miejscu, w którym można rozpocząć kurs są zazwyczaj dołączane do zezwolenia). Kursy są dofinansowane przez państwo (uczestnik płaci jedynie 1 euro za godzinę lekcyjną, a osoby bezrobotne lub pobierające zapomogę na utrzymanie się mogą być z tej opłaty zwolnione). Organizuje się również specjalne kursy dla konkretnych grup (np. kobiet) oraz kursy intensywne. Normalny kurs obejmuje zazwyczaj 600 godzin lekcyjnych, poświęconych nauce języka i zapoznaniu z niemiecką kulturą. Uczestnicy mają obowiązek brać w nim udział, ale nie ma właściwie żadnych konsekwencji, jeżeli tego nie zrobią.

Na rynku dostępne są również kursy dofinansowywane z funduszy europejskich oraz pełnopłatne kursy komercyjne (zarówno w Polsce, jak i w Niemczech). Skorzystać można również z nauki korespondencyjnej.
Kursy online

Osoby, które nie mogą regularnie poświęcać czasu na naukę, mają możliwość uczenia się niemieckiego samodzielnie, przy pomocy aplikacji z internetu. Dużą część wiedzy językowej można zdobyć w trakcie codziennych czynności (zakupów, podróżowania, pracy), douczając się jedynie poszczególnych słówek i ich odmiany w domu. Pomocne w tym będą interaktywne ćwiczenia (dostępne np. na www.polonia-polacy.de/niemiecki.html ). Podzielone na wybrane kategorie (od liczenia po niemiecku, poprzez często używane słowa, aż po czasy) pozwalają doskonalić wybraną grupę słownictwa. Na zakończenie każdego ćwiczenia otrzymuje się informacje o ilości zdobytych punktów oraz poprawne odpowiedzi. Pozwala to łatwiej poznać język, ucząc się w domu, w dogodnych dla siebie porach. To także doskonała forma nauki dla tych, którzy chcą poszerzyć słownictwo i swoją znajomość gramatyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Odp: Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/21 10:48 #21383

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
czyli podanie o prace wzor wystarczy zastapic slowa

Bewerbung

Sehr Geehrter Herr Fischer,
Durch die Internetseite der Arbeitsagenturbin ich auf Ihre Stellenanzeige aufmerksam geworden.
Da diesesAngebot meinem Berufswunsch entspricht, übersende ich Ihnen meineBewerbungsunterlagen.
Zuletzt war ich bei der FirmaNo-Problem-Zeitarbeit beschäftigt. Während meiner Tätigkeiten beiverschiedenen Unternehmen habe ich mit Organisations- undTeamfähigkeit bei der Bewältigung der gestellten Aufgabenbeigetragen. Da ich mich beruflich verändern möchte und einelangfristige Beschäftigung mit eventuellen Aufstiegsmöglichkeitenanstrebe, sehe ich in Ihrem Unternehmen sehr gute Möglichkeiten. Ichbin ein sehr offener und freundlicher Mensch, der selbstständig,sowie zuverlässig arbeitet und auch in Stresssituationen denÜberblick behält. Körperlichen Belastungen stelle ich michgerne.
An flexible Arbeitszeiten und Pünktlichkeit bin ichgewöhnt.
Gerne bin ich dazu bereit, einige Tage bei Ihnen aufProbe zu arbeiten, damit Sie sich von meiner Motivation und meinenFähigkeiten überzeugen können. Einer sofortigen Arbeitsaufnahmesteht meinerseits nichts entgegen.
Ich freue mich, wenn meineBewerbung Ihr Interesse geweckt hat und Sie mich zu einemVorstellungsgespräch einladen.

Mit freundlichen Grüßen,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Odp: Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/21 10:51 #21384

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Bewerbung als Produktionshelferin


Sehr geehrte Damen und Herren,

auf der Suche nach einer neuen Herausforderung bin ich auf Ihr Unternehmen aufmerksam geworden. Gern möchte ich mich Ihnen als Bewerber vorstellen.

Nach meinem Schulabschluss war ich in unterschiedlichen Bereichen tätig. Zuletzt habe ich bei der Postagentur FHU in Tychy, Polen als Büroangestellte mit Schwerpunkt Verkauf gearbeitet.
Für eine Tätigkeit als Produktionshelfer in Ihrem Hause bringe ich sehr gute Voraussetzungen mit. Ein hohes Maß an Flexibilität und Belastbarkeit können Sie bei mir ebenso voraussetzen wie Pünktlichkeit und Zuverlässigkeit.
Da ich als junge Mutter auch für das Familienmanagement verantwortlich bin, habe ich auch im Berufsleben meine effiziente, gründliche Arbeitsweise effektiv einsetzen können.
Die Vereinbarkeit von Beruf und Familie ist für mich unproblematisch, da die Betreuung meiner Kinder dauerhaft sichergestellt ist.
Sie gewinnen einen motivierten Mitarbeiter mit dem Willen, sich auf neue berufliche Herausforderungen einzustellen. Die Tatsache dass ich in unmittelbare Nähe wohne erhört meine Flexibilität und Bereitschaft auch für kurzfristige Änderungen der Arbeitszeit.

Gern möchte ich Sie in einem Vorstellungsgespräch persönlich von meinen Stärken
überzeugen. Über eine Einladung von Ihnen freue ich mich daher ganz besonders.

Mit freundlichen Grüßen

Podpis

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/26 10:32 #21466

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
jezeli ktos z was ma jakies pytanie prosze zadac je tu ja pomoge rozwiazac ten problem i odpowiem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/26 19:37 #21491

  • buker88
  • buker88 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
A czy istnieje mozliowsc pracy w Niemczech na np Teilzeit lub Minijob i do tego prowadzenie wlasnej dzialalnosci( Gewerbe) ?
Z gory dzieki za odpowiedz
Mateusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/27 09:06 #21497

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 731
  • Otrzymane podziękowania: 70

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/27 12:38 #21511

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

buker88 napisał: Witam.
A czy istnieje mozliowsc pracy w Niemczech na np Teilzeit lub Minijob i do tego prowadzenie wlasnej dzialalnosci( Gewerbe) ?
Z gory dzieki za odpowiedz
Mateusz


jezeli nie masz klientow i zaczynas lepiej otworzyc nebengewerbe ..

daj maeila wysle tobie jak otworzyc gewerbe krok po kroku caly fakt trwa 10 minut


tak masz taka mozliwosc nie ma zadnych ograniczen w ilosci miejsc pracy tylko ze ...... w momencie jezeli dochod na gewerbie przekracza twoje zarobki musisz samo oplacac skladki na ubezpiecznie w aok to ok 160 euro mc musisz zglosic ten fakt pracodawcy ze wzgleu ze oplaca za ciebie skladki nie moze tobie zabronic wykonywania dodatkowej pracy .
jezeli masz gewerbe to po trzech miesiacach dzialnosci mozesz starac sie o zasilek ALG II pod warunkiem ze oplacales skladki i twoja gewreba daje dowody ze ja prowadziles czyli zlecenia ewentualnie rachunki ogloszenia w gazecie oplacane regularnie skaldki zdrowotne // kazdy tu ma prawo nie zarabiac .. ZGLASZASZ z dany fakt do JC I MUSZA PRZYZNAC TOBIE ZASILEK ALG II JAK NIE TO ADWOKAT I TAK ZAPLACA warunekiem do swiadczen spolecznych jest meldunek bez meldunku niec nie zalatwisz pamietaj ze w niemczech jezeli prowadzisz gerwrbe musisz obowiazkawo oplacas skladni na ubezpieczenia zdrowotne !!!!!!!! i jak masz mieskanie abonament rtv 17.80 placi kazdy ale jak nie pacil to placze i placi lub komornik i schufa
pozdrawiam Hans

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Odp: Samodzielne szukanie pracy w Niemczech 2015/01/28 07:58 #21522

  • takisobie45
  • takisobie45 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy ktoś ma chęć jechać do Niemiec do pracy,szukam grupy 4-5osobowej,niestety sam nie mam auta ale zawsze można się jakoś rozliczyć,ale nic nie wiem na temat tej pracy przy jakimś sortowaniu ciuchów czy coś w tym rodzaju,czy może ktoś wie jak w ogóle załatwić tą pracę,słyszałem że ludzie jeżdżą i wcale nie narzekają że można zarobić w miarę przyzwoite pieniądze Jeśli ktoś cokolwiek wie na ten temat i np. potrzebuje jeszcze kogoś do kompletu żeby ewentualnie jeździć do tej pracy to macie moje namiary Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.732-974-523 Jacek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1