Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/11/07 10:00 #4458

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ponieważ coraz częściej kaszani się internet w Vectrze rozważam przejście do Multimediów, nie mam jednak jak sprawdzić jakości ich usług.
Mam więc prośbę do kogoś kto używa już Multimediów, żeby po testował czas odpowiedzi do serwera o adresie 213.218.117.85, na przykład w ten sposób:
'ping -n 10 213.218.117.85'
Ja mam czas odpowiedzi na poziomie 70-80ms gdy sieć nie jest obciążona, wieczorem dochodzi do 100ms i więcej, i już jest kicha bo VoIP mi nie działa tak jak powinien.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/11/07 10:49 #4459

  • Grzesiek
  • Grzesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć,

Z MM korzystam już prawie rok i póki co bez awarii.

Poniżej ping o który prosiłeś:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/11/07 12:59 #4462

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
30ms to ładny wynik, czas się pożegnać z Vectrą.
Dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/11/30 02:54 #5009

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
a to nie jest moze ayto reklama mm??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/11/30 09:41 #5013

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Biorąc pod uwagę, że w Vectrze z rana wygląda to tak:



a wieczorem jest jeszcze gorzej, bo pingi są nawet po 100ms, to można to potraktować jako reklamę MM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/11/30 09:48 #5016

  • ddd
  • ddd Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
a to nie zalezy od ulicy na ktorej sie mieszka i od kabli tepsy???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/11/30 13:09 #5028

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ddd napisał:

a to nie zalezy od ulicy na ktorej sie mieszka i od kabli tepsy???

A co mnie to obchodzi?
Nie płacę za abonament mniej dlatego, że mieszkam na innej ulicy niż ktoś inny u kogo działa internet dobrze bo kable ma lepsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/11/30 13:28 #5029

  • kacper
  • kacper Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
cholera, a ja chciałem właśnie iść w drugą stronę, czyli z MM do Vectry, ale nie ze względu na internet (bo w MM chodzi mi super), ale ze względu na brak niektórych kanałów TV w ofercie MM. No nic, skoro są takie problemy to muszę się zastanowić na tym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/11/30 14:09 #5031

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
kacper napisał:

cholera, a ja chciałem właśnie iść w drugą stronę, czyli z MM do Vectry, ale nie ze względu na internet (bo w MM chodzi mi super), ale ze względu na brak niektórych kanałów TV w ofercie MM. No nic, skoro są takie problemy to muszę się zastanowić na tym.

Mi akurat na tiwi nie zależy, ale już pomijając wolne działanie i lagi internetu, to przez ostatnie 2-3 miesiące oprócz internetu nie było też telewizji cyfrowej kilka razy. Przerwy były po kilka godzin.
Więc faktycznie się zastanów, bo ja bym przeszedł właśnie do MM, ale już wiem, że w mojej okolicy ich nie ma i nie wiadomo kiedy będą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/11/30 15:22 #5035

  • :)
  • :) Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Co do Vektry się zgodzę , choć sama mam neostrade , ale moi znajomi się na nią skarżą i im nie zazdroszcze , nawet sama sobie czasami współczuje , bo gdy do kogoś napiszę<kto ma w vektrze> czekam na odpowiedź dłuuugi czas.:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/11/30 18:59 #5052

  • c
  • c Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ja mam vektre i wiem ze kazdy z dostawcow szalu nie robi... wylaczaja co jakis czas neta najgorzej ze ww sobote kiedy ma sie czas do polatania po sieci... co do kabli to nie bierze sie abonamentu na 5mb jezeli kabel pociagnie tylko 256b/s bedziesz mial na drugi raz mniejszy problem z platnosciami tv odbieram z enki jestem bardzo zadowolony cyfra i polsat sie chowaja vektra i mm pod wzgledem obrazu tez...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/11/30 19:34 #5057

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
c napisał:

ja mam vektre i wiem ze kazdy z dostawcow szalu nie robi... wylaczaja co jakis czas neta najgorzej ze ww sobote kiedy ma sie czas do polatania po sieci... co do kabli to nie bierze sie abonamentu na 5mb jezeli kabel pociagnie tylko 256b/s bedziesz mial na drugi raz mniejszy problem z platnosciami tv odbieram z enki jestem bardzo zadowolony cyfra i polsat sie chowaja vektra i mm pod wzgledem obrazu tez...

Masz jakieś dziwne postrzeganie rzeczywistości, nie "nie bierze sie abonamentu na 5mb jezeli kabel pociagnie(sic!)", tylko nie sprzedaje się jeżeli kabel tego nie pociągnie!
Poza tym, nie mam 5M tylko 2M, i narzekam na lagi, bo to że prędkość mam do 2M to potrafię sobie z umowy doczytać.
A skoro w MM pingi są 2-3 razy mniejsze niż w Vectrze to znaczy, że jednak się da.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/12/01 19:40 #5080

  • Koleś Git
  • Koleś Git Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam.
Ja też jestem użytkownikiem wspaniałego internetu Vectry.
Muszę się zgodzić z założycielem tematu; pingi w Vectrze, na łączu 2mb są przerażające.
W grach online chciałbym mieć stały ping 30-50. A nie, raz 30, raz 100. Czasami to w ogóle nie da się nic zrobić, ping wynosi 200-300, internet laguje tak, że filmy z YT sie nie buforują. Ogólnie masakra.

Słyszałem też różne opinie u internecie MM. Zdaje mi się, że te rozbieżności wynikają z jakości łącz w poszczególnych rejonach miasta.
Ale cóż.

Pięknie by było, gdyby w Słubicach był internet światłowodowy, albo jakaś dobra sieć osiedlowa. Ale na to chyba przyjdzie nam poczekać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/12/01 22:02 #5084

  • multi
  • multi Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
z tego co sie orientuje to w slubicach multimedia ma wlasnie swoj wlasny swiatlowod pociągniety bezposrednio z gorzowa. bez dzierzawienia lacz TP SA lub przestaralej infrsatruktury vectry

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Prośba do użytkowników Multimediów. 2009/12/02 11:46 #5089

  • kacper
  • kacper Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
media2.pl/media/59264-vectra:-nsport-i-t...amiast-polsatow.html

Czyli Vectra także rezygnuje z Polsatu, więc wszyscy niezadowoleni z internetu mogą wypowiadać umowy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2