Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/26 13:06 #35292

  • sloneczko
  • sloneczko Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich forumowiczów i mieszkańców Słubic. Mieszkam wraz z mężem i dwójką małych dzieci na zachodzie Niemiec prawie przy granicy z Holandia. Chcemy by nasze dzieci wychowywało się w Polsce stąd pomysł by wrócić do kraju. Nasze miasto rodzinne nie ma nam dużo do zaoferowania stąd pomysł by osiąść się w jakimś mieście przygranicznym by móc pracować w Niemczech a mieszkać w Polsce. Mój mąż zajmuje się wykończeniowa i budowlanka. Ja natomiast jestem z dziećmi w domu jednak nie ukończyłam jakiegoś konkretnego kierunku. I teraz pytanie. Jak się żyje w Słubicach? Czy łatwo o znalezienie pracy bezpośrednio i niemieckich pracodawców? Czy to 8,50 brutto jest standardem przy granicy? czy Niemcy chcą wogole polskich pracowników nie mówić tu o obozach pracy? Jakie są faktyczne przeciętne zarobki naszych rodaków przy granicy. Ogólnie interesuje mnie wszystko. Chętnie poczytam jak wam się żyje. Język niemiecki w stopniu dobrym. Proszę o otwarta dyskusje każdego co to czyta. Każdy komentarz będzie miał wpływ na naszą decyzję życiową więc bardzo prosze o podanie swoich doswiadczen. Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/26 13:14 #35293

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16
Nie warto tutaj się przeprowadzać. Praca w Niemczech zazwyczaj aż pod Berlinem, a w samych Słubicach ceny wszystkiego z kosmosu.
Za tę wiadomość podziękował(a): sloneczko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lechita.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/27 12:11 #35296

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Ceny generalnie "pod Niemca". Jest bardzo drogo, za metr kwadratowy średnio trzeba zapłacić już niemal 6000 zł i nie widać końca wzrostów cen. Samo miasto zakorkowane, brak obwodnicy. Obiektywnie jedynym plusem jest bezpośrednia bliskość granicy. Ludzie tacy sami- wbrew obiegowym opiniom- jak wszędzie indziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/27 14:50 #35297

  • bohusz
  • bohusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 3
Jakie ceny? W biedronce i mc donaldzie takie same. Jakie korki? W mieście nie byliście? Cena za mieszkanie wysoka ale w miastach nie niższa. Za to możliwości zarobku dla słabiej wykształconych ale pracowitych nieporównywalnie lepsze, ubezpieczenie zdrowotne niemieckie i przyszła emerytura niemiecka
Za tę wiadomość podziękował(a): sloneczko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bohusz.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/27 16:29 #35298

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
No niestety, ale Słubice pod względem przepustowości wyglądają naprawdę kiepsko by nie powiedzieć, że dramatycznie. W każdym razie ciężko się po prostu po tym mieście jeździ- zwłaszcza gdy coś się wydarzy na autostradzie, lub gdy sąsiedzi mają akurat dzień wolny. A wracając do cen mieszkań- zbliżają się one powoli do poziomu naprawdę dużych miast wojewódzkich i akurat w mojej opinii są przewartościowane. Oczywiście nie wszystkie, bo nie chcę generalizować, ale jeśli ktoś chce płacić za kawalerkę przy dwupasmówce 200 tysięcy, lub za odrobinę większe mieszkanie w bloku 400 to bardzo proszę. Wolny rynek, wolny wybór.
Za tę wiadomość podziękował(a): sloneczko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/27 17:24 #35299

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Poza tym usługi np. w warsztacie. Będzie oczywiście drożej niż w porównywalnej firmie, ale w innym ośrodku. Tak więc ogólnie jest drogo, choć za big maca faktycznie zapłacicie tyle samo co gdzie indziej. Kwestia kalkulacji czy opłaca się Pani tutaj sprowadzać. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/28 20:10 #35301

  • ainoa
  • ainoa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • " W Tobie mam czego we Mnie brak "
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0
a ja tam wciąż jestem zainteresowana mieszkaniem w Słubicach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/28 20:12 #35302

  • ainoa
  • ainoa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • " W Tobie mam czego we Mnie brak "
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0
SLONECZKO odezwij się do mnie na maila : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/29 05:27 #35303

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
W Słubicach żyje się przeciętnie. Korki? Jakie korki? Raz na jakiś czas coś się zakorkuje i to tyle, więc o systematycznych korkach co dzień nie ma mowy. A co do ceny mieszkań to rynek sam dyktuje ceny. Materiały budowlane w ostatnich latach poszły o 30% więc i cena mieszkań też. Mieszkań na sprzedaż na całe Słubice widziałem ostatnio tylko 3 więc dlatego ceny są bardzo wysokie. Teraz ostatnio bardzo dużo się buduje więc ceny może trochę spadną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/29 13:04 #35308

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16
Formalnie to w Słubicach jest nadmiar mieszkań - buduje się sporo, ale ludność miasta nie wzrasta, wręcz ubywa. Kupowane są raczej pod wynajem - zwykłych ludzi nie stać na kawalerki za 200 tys. złotych (bo takie są ostatnio ceny). Rynek sam dyktuje ceny - no, no, dobre bajki dla naiwnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/29 15:08 #35309

  • bohusz
  • bohusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 3
Jeżeli są dwie osoby, jedna pracuje w Niemczech a druga w Polsce, to mają miesięcznie około 6500, Można przeznaczyć na spłatę kredytu co najmniej 2 500 miesięcznie. Po ośmiu latach masz mieszkanie około 40 m2. A ludności miasta przybywa, nie wiem jak w oficjalnych statystykach, ale ludności napływowej jest dużo. Przebywają oni czasowo w Słubicach i nie wszyscy chcą na stałe zostać. W związku z czym jest zapotrzebowanie na mieszkania pod najem, a jednocześnie jest sporo osób, które kupują je inwestycyjnie. To właśnie jest rynek. W odległości 30 km od Słubic dom do remontu, już można kupić od 200 tys. Mieszkałem w dużym mieście i Dojazd do pracy zajmowało mi godzinę. Niech każdy decyduje, czy woli mieć mieszkanie blisko, czy domu trochę dalej. Koszty dojazdu załatwia elektryk. Ładujesz z Gniazdka w domu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/29 18:18 #35310

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16
Praca w Niemczech to głównie pod Berlinem, albo i za Berlinem, więc trzeba doliczyć dojazd. Nie każdy też chce być skazany na łaskę deweloperów banków i płacić za coś kosmiczne pieniądze, co 20 km dalej od Słubic dostanie 2-3 x taniej. Także na taki "rynek" nie każdy się godzi. No niestety, ale ludność miasta ubywa, co rok według GUS po 20-40 mieszkańców, aktualna to bodaj 16 800 mieszkańców. Koszty dojazdu do Berlina (lub za Berlin) załatwi samochód wyposażony w instalację LPG, elektryk nie dość, że kosztuje horrendalne pieniądze (nawet malutka Skoda Citigo), to jest dobry jako ciekawostka kręcąca się po śródmieściu wielkich miast, bo tania w utrzymaniu nie jest (jeżdżąc do lub za Berlin gniazdko domowe nie wystarczy + koszty napraw takiego samochodu, którego raczej każdy mechanik nie ogarnia) .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lechita.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/30 05:20 #35313

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35

Piwosz napisał: Rynek sam dyktuje ceny - no, no, dobre bajki dla naiwnych.


Skoro ludzie kupują mieszkania za 5-6tys/metr na rynku wtórnym to jest taka cena i zbyt. Widać że się nie znasz jak działa rynek nieruchomości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/30 12:20 #35314

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16

ja28rek napisał:

Piwosz napisał: Rynek sam dyktuje ceny - no, no, dobre bajki dla naiwnych.


Skoro ludzie kupują mieszkania za 5-6tys/metr na rynku wtórnym to jest taka cena i zbyt. Widać że się nie znasz jak działa rynek nieruchomości.


To poczytaj jak było w Warszawie Panie "znający się".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie przy granicy. Wasze opinie 2020/01/31 00:39 #35315

  • bohusz
  • bohusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 3
To właśnie Jest wolny rynek. Są kupujący są sprzedającemu. Jakby nie było kupujacych za 5000 to cena by spadła, bo developer by nie sprzedał . A czy ktoś kupuje mieszkanie po to żeby je wynajmować, mieszkać w nim, czy trzymać tam króliki to nie ma najmniejszego znaczenia. To jest rynek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bohusz. Powód: Poprawa pisowni
  • Strona:
  • 1
  • 2