Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Kwestia wynajęcie mieszkania 2014/05/05 12:05 #19073

  • yyyxxx
  • yyyxxx Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 2
za jakiś czas cenny wynajmu i zakupu mieszkań w Słubicach mogą lekko spaść, gdyż pojawi się w końcu nowe budownictwo i część ludzi przeniesienie się na własne mieszkania, część zainwestuje właśnie pod wynajem. Problem z budownictwem w Słubicach jest taki, że tutaj prawie w ogóle nie budowano w ostatnich 20 latach, stąd mała liczba mieszkań. Z zakupem mieszkania na runku wtórnym jest taki sam problem jak z wynajmem. Pytanie tylko jak szybko sytuacja się unormuje :) Rok, dwa lata lub 10 lat :) Generalnie to trendy w Słubicach są zupełnie odwrotne do ogólnopolskich jeśli chodzi o mieszkania. Jedni tłumacza to popytem i podażą, ale dla mnie to po prostu patologia tego miasta :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez yyyxxx.

Odp: Kwestia wynajęcie mieszkania 2014/05/05 16:00 #19074

  • makarena
  • makarena Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 1
Slubfurt nie wiem czy zglaszanie przychodu do opodatkowania z wynajmu jest tak oczywiste ? A co do tej wiekszosci,ktora niszczy i demoluje,hehehe to sie usmialam :) Czytajac fora w necie to jest najczestsza wymowka wlascicieli mieszkan pod wynajem aby usprawiedliwic zawyzanie kaucji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kwestia wynajęcie mieszkania 2014/05/05 16:56 #19075

  • andys
  • andys Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie chciałbym uchodzić za obrońcę Słubic, ale uwierz mi yyyxxx, że ta patologia i to nie tylko w kwestii mieszkań, dotyczy nie tylko Słubic a raczej jest to problem bardziej ogólny od Świnoujścia po Ustrzyki, od Gdańska po Zakopane i od Odry po Bug.

Koło mnie niedaleko jest ogromne centrum handlowe rodem z Francji.
Na stornie www spółki francuskiej które nią zarządza była mapa europy i lokalizacja podobnych centrów w Europie. Liczba inwestycji tej spółki w Niemczech = 0.0000 a w Polsce zatrzęsienie, jak najbardziej można, postawić kilka słupów stalowych obitych blachą trapezową i już inwestycja kapitału zachodniego, a Polacy niech będą wdzięczni bo mają robotę i zakupy mogą sobie zrobić.

W Warszawie od niedawna jest system rowerów miejskich. Zgadnij czyj wielki pomysł i czyj kapitał. Nawet jak rower wypożyczasz to dajesz zarobić innym, obłęd, obłęd i jeszcze raz obłęd.

I tak to jakoś jest skonstruowane, że Polka w UK rodzi statystycznie 2.4 dzieciaka na głowę, a w Polsce nawet jednego nie może. Nic się nie udaje…

A wracając do kwestii wynajmu mieszkania w FFO, proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie stwierdzeniom:

• Wynajmując mieszkanie w FFO, będę miał łatwiej znaleźć w Niemczech pracę, bo u nich mieszkam, płacę podatki, czynsz, telewizję etc…
• Wynajmując mieszkanie w FFO, można starać się o dodatki mieszkaniowe z magistratu.
• Pracując w Niemczech i tam mając meldunek łatwiej i bez problemu dostać dodatki rodzinne na dzieci.

Dzięki za odpowiedź.

A Makrena czasami widzę na forach dotyczących nieruchomości ogłoszenia o sprzedaży mieszkania w Słubicach w cenie 4,5 tyś z metra z adnotacją buhahhha, że NIEAKTUALNE, wiesz po prostu ktoś był tak szybki, że kupił i już jest za późno, nieaktualne – promocja minęła.
Ale ogłoszenie cały czas wisi niech ludziska wiedzą jaka jest cena w Słubicach aktualna – 4,5 tyś buhahahhaahha.

Podobnie jest z tymi bajkami o mitycznych lokatorach, którzy zniszczyli mieszkanie i w ogóle ludzie są tacy niedobrzy i złodzieje, że szok, także teraz każdy nowy to potencjalny cwaniak…

Może Pan/Pani zjeść u nas w restauracji obiad, ale płatne z góry…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kwestia wynajęcie mieszkania 2014/05/06 07:49 #19077

  • Joasia5
  • Joasia5 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 4
Ja wynajmuję pokoje w domku i nie biorę kaucji.Jeszcze nikt nie zniszczył mi żadnego pokoju-staram sie byc wyrozumiała i jasno stawiac sprawe .Nie sprawdzać pięć tysięcy razy mieć zaufanie !!!!A co do cen ja mam domek na uboczu jest taniej-wszyscy chcą w centrum istąd te ceny,dzwoniacy do mnie ludzie pierwsze to o co pytają to gdzie a potem za daleko do centrum jest sorry nie przeniose domu do centrum.POZDRAWIAM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kwestia wynajęcie mieszkania 2014/05/07 07:31 #19080

  • Forman
  • Forman Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 4

A wracając do kwestii wynajmu mieszkania w FFO, proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie stwierdzeniom:

• Wynajmując mieszkanie w FFO, będę miał łatwiej znaleźć w Niemczech pracę, bo u nich mieszkam, płacę podatki, czynsz, telewizję etc…
• Wynajmując mieszkanie w FFO, można starać się o dodatki mieszkaniowe z magistratu.
• Pracując w Niemczech i tam mając meldunek łatwiej i bez problemu dostać dodatki rodzinne na dzieci.


Coz w odpowiedzi na Twoje pytania, zaprzecze na wszystkie pytania, moze drugie stwierdzenie jest troche prawdziwe, ale to wszystko zalezy od indywidualnej sytuacji, sytuacji rodzinnej, zarobkow i wielu innych (ale ogolnie to zabardzo bym na dodatek mieszkaniowy nie liczyl).
Niemcy zatrudniaja najczesciej polakow dlatego, ze sa tani i doskonale zdaja sobie sprawe z tego ze mozesz mieszkac w polsce i dojezdzac do pracy. Dojazdy nawet po 100 km do pracy w niemczech sa normalna sprawa. Mysle ze pracodawce bardziej przekona fakt, ze moze sie z toba dogadac po niemiecku. Jesli juz tak bardzo Ci zalezy to w CV mozesz podac numer niemieckiej komorki, to lepiej dziala.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Forman.

Odp: Kwestia wynajęcie mieszkania 2014/05/07 11:31 #19083

  • andys
  • andys Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Podobnie jak Niemcy i ja pomyślałem, że pracować będę w Niemczech a mieszkać po polskiej stronie w Słubicach i uda się może coś odłożyć.
Język przy odrobinie pracy i chęci do nauki nie stanowi problemu.

No ale nagle okazało się, że ceny najmu mieszkań w Słubicach zrobiły się światowe, że praktycznie taniej u Niemca jest mieszkać.

Wynajęcie chatki 40 metrowa w Wimarze na Wojska Polskiego daleko, daleko za centrum praktycznie na odludziu, po 1300 zł miesięcznie, plus opłaty i plus kaucja za trzy miesiące to faktycznie nic tylko pozostaje szukać czegoś w FFO wyjdzie taniej niż u Polaka.

No ale ktoś powie, nikt nie każe mi szukać mieszkania w Słubicach i to jest prawda, zostaje FFO, Berlin, wybór duży, a ja myślałem, że w Słubicach będzie taniej , ej jaki człowiek jest naiwny...

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kwestia wynajęcie mieszkania 2014/05/07 11:42 #19084

  • makarena
  • makarena Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 1
Andys jesli jestes sam to sprobuj popytac w akademikach na Piłsudskiego. Moja kolezanka tam wynajmuje pokoj. Z tego co wiem to 600 zl placi i nic ja nie interesuje. Co prawda kuchnia jest wspolna na pietrze ale pokoj ma z lazienka i jest sama wiec jej to starcza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kwestia wynajęcie mieszkania 2014/05/07 12:32 #19085

  • andys
  • andys Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kurde, Makarena nie znam Ciebie ale już Ciebie lubię.
Konkretny mail, konkretny temat, uczciwa cena.
Jak jesteś kobietą ( sądząc po nicku ) masz dużego buziaka u mnie.

Z tego co jest u nich na stronie to prowadzą też hotel po jakieś 40/50 zł za dobę, co daje koło 1500 zł prawie to samo co dobrodzieje od wynajmu.

Czyli jest rozwiązanie dla mnie, prawdopodobnie godne i uczciwe.
Pokój i łazienka za 600 zł, dostęp do kuchni i swoboda użytkowania.

Makarena dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki za konkretne info.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kwestia wynajęcie mieszkania 2014/05/07 13:48 #19086

  • Surima
  • Surima Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja tez swojego czasu mieszkałam na wynajętym. Za kawalerkę płaciłam 1000 zł. Postanowiłam kupić mieszkanie na kredyt. Wracając do tematu wynajmu mieszkań w Słubicach to też twierdzę ,że ludziom się w głowach poprzewracało. Jak można wołać 1500 zł plus opłaty za dwupokojowe mieszkanie????? Jedno stwierdzam i na pewno nie tylko ja ,że jest drogo. I powinni płacić podatki od wynajmu. A tak wszyscy wynajmują na czarno. Ja też miałam w planach wynająć swoje mieszkanie ( w centrum miasta) ale nie za 1500 zł LITOŚCI.... Kaucja to rozumiem. I wolałabym płacić podatek i podpisać normalną umowę o wynajem mieszkania......

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Surima.

Odp: Kwestia wynajęcie mieszkania 2014/05/07 14:41 #19087

  • makarena
  • makarena Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ci,ktorzy juz musza wynajmowac i oplacaja czynsz moga starac sie o dodatek mieszkaniowy. Wystarczy umowa najmu i wypelniony wniosek oraz dokumenty poswiadczajace dochod za ostatnie 3 m-ce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2