Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT: 5 rzeczy, które musisz sprawdzić przed wykupieniem ubezpieczenia turystycznego

5 rzeczy, które musisz sprawdzić przed wykupieniem ubezpieczenia turystycznego 2017/07/19 07:35 #29281

 • Mateusz Bukowski UBEZPIECZENIA
 • Mateusz Bukowski UBEZPIECZENIA Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Początkujący
 • Początkujący
 • Posty: 17
 • Otrzymane podziękowania: 0
W pośpiechu i szaleństwie przed wyjazdem na urlop, zakup polisy podróżnej zostawiamy na ostatnią chwilę, często, kierując się jak najniższą ceną. Dobrze ,że chcesz kupić polisę, ale wybierając dla siebie ubezpieczenie musisz pamiętać o sprawdzeniu tych kilku rzeczy. Dzięki temu, będziesz miał pewność,że nie kupujesz "dziurawej" ochrony.

Przede wszystkim zacznijmy od pytania:
1.Jak powinno wyglądać optymalne ubezpieczenie?
• Koszty leczenia i assistance

To najważniejsza część polisy, która zabezpiecza nas w razie konieczności ratowania naszego zdrowia i życia. Dzięki tej umowie mamy zapewnione wizyty lekarskie, hospitalizację, transport medyczny, ratownictwo - czyli np. dojazd karetki, akcje poszukiwawcze, etc.

W ramach tego mamy również wszelkie usługi dodatkowe - czyli assistance – takie jak transport medyczny, transport zwłok, pobyt bliskich osób, zakup leków.

• OC- Odpowiedzialność Cywilna w życiu prywatnym- pomoże, gdy niechcący na wakacjach spowodujesz szkody.

Nie tylko ciebie może spotkać szkoda lub wypadek na wakacjach. Niechcący sam możesz być winnym takiej sytuacji. Ta ochrona przyda ci się na urlopie, gdy: jadąc rowerem potracisz pieszego, lub zarysujesz samochód, Twoje dziecko coś zniszczy np. pożyczony sprzęt sportowy, lub twój pies ugryzie innego turystę.

• Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków
Zwykły pech, lub chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do nieszczęśliwego wypadku, złamana noga. Gips, leki, zepsute wakacje. A po powrocie rehabilitacja, zwolnienie chorobowe. Dzięki NNW – otrzymasz rekompensatę finansową, która wesprze cię po wypadku.

Warto pomyśleć już też o całorocznym ubezpieczeniu NNW dla naszych dzieci. Można np. skorzystać z opcji ubezpieczenia w pakiecie domu i nnw dzieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu, za niewielką składkę dzieci będą ubezpieczone na wysokie sumy.
Akcja z tym związana rozpocznie się na początku września, ale jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na ten temat to zapraszam Cię do mojego biura przy Kopernika 13.• Ubezpieczenie bagażu
W ramach tej umowy otrzymamy odszkodowanie za zniszczony, lub skradziony bagaż. Ubezpieczenia te mają jednak tyle wyłączeń odpowiedzialności, przez co działają tylko w ograniczonych sytuacjach. Poza tym ta część ubezpieczenia jest droga i gdybym miał szukać oszczędności, to ta opcja jest pierwsza do cięć.

2. Suma ubezpieczenia.

To jest kluczowy element całej polisy. Czasami w ulotkach firma pokazuje sumę 50 000 EUR, ale w ogólnych warunkach ubezpieczeniowych okazuje się, że maksymalne świadczenie to 10% tej sumy, czyli zaledwie 5.000 EUR.

To od wysokości tej sumy zależy, czy ewentualne koszty leczenia i transportu zostaną w całości pokryte przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe, dlatego też nie warto oszczędzać przy jej ustalaniu. Wyjeżdżając do Europy pomyślmy o kwocie, co najmniej 150tys zł. Jadąc do Azji, czy Ameryki, ta suma powinna zaczynać się od 400 tys. zł.

3. Jakie są wyłączenia.

To od nich często zależy, w jakich sytuacjach firma nie wypłaci świadczenia/odszkodowania, lub o ile zredukuje wartość wypłacanej kwoty. Ubezpieczyciel może zredukować świadczenie w ramach tzw. franszyzy redukcyjnej. Jeśli np. świadczenie wynosi 1000zł, franszyza redukcyjna 200zł, to Ubezpieczyciel wypłaci 800zł. Te 200zł, to taki udział własny jak w Autocasco. Wyłączenia to obowiązkowa lektura dla świadomego klienta ubezpieczeniowego.

Informacje nt. wyłączeń, jaki definicje znajdziesz w OWU( ogólne warunki ubezpieczeń).
Lektura ciężka, ale niezbędna, jeśli chcesz wiedzieć jak ubezpieczyciel definiuje dane zagadnienie. Dla jednego Towarzystwa pobyt w szpitalu to 3 dni, dla drugiego zaczyna się już od 24 h. Ważne, żeby zapoznać się z definicjami w ubezpieczeniu.

4. Co masz zamiar robić?

Kolejna kwestia, która może mieć wpływ na to czy w razie wypadku otrzymasz świadczenie/odszkodowanie, czy też nie. Większość polis obejmuje podobny zakres świadczeń i nadają się do pasywnego wypoczynku takiego jak zwiedzanie, czy wylegiwanie się na plaży.

Natomiast nurkowanie, windsurfing i tym podobne aktywności mogą nie być objęte standardowym zakresem. Pamiętaj, aby poinformować doradcę o tym jak zamierzasz spędzić czas na urlopie.
Standardowe ubezpieczenie może nie odpowiadać Twoim potrzebom i np. nie pokrywać kosztów akcji ratunkowej.
Jeśli masz wątpliwości – zapytaj doradcy, chętnie Ci pomogę

5. Z kim wyjeżdżasz.

Wyjeżdżając w grupie, warto pomyśleć nie tylko o ubezpieczeniu kosztów leczenia, czy NNW, ale tez o dobrym ubezpieczeniu Odpowiedzialności Cywilnej., Szczególnie, gdy wyjeżdżamy w podróż z dziećmi:)
Druga ważna kwestia, jest taka, że firmy ubezpieczeniowe udzielają często rabatów dla polis zawieranych grupowo. Pamiętaj, ze 2 to już grupa, wiec tu tez można zaoszczędzić kilka złotych.

Podsumowując wszystko jeszcze raz:
1. Sprawdź zakres ubezpieczenia- koszty leczenia, nnw, oc, ubezpieczenie bagażu
2. Ustal odpowiednią Sumę Ubezpieczenia-ta w pełni pokryje koszty leczenia/transportu medycznego
3. Sprawdź OWU i jakie wyłączenia ma dana polisa
4. Poinformuj doradcę ubezpieczeniowego o planowanych aktywnościach podczas wyjazdu
5. Zapytaj czy firma oferuje zniżki za wykupienie polis grupowych
6. Baw się dobrze :)

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz go za wartościowy, polub proszę na Facebooku fanpage Granica Ubezpieczeń.
Mateusz Bukowski
Doradca ubezpieczeniowy PZU SA...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mateusz Bukowski UBEZPIECZENIA. Powód: rozszerzenie treści
 • Strona:
 • 1