Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT:

Wiosenna regeneracja – zastrzyk energii dla Twojej skóry ! 2018/04/04 09:22 #32580

 • Fem Estetic
 • Fem Estetic Avatar Autor
 • Wylogowany
 • New Member
 • New Member
 • Posty: 16
 • Otrzymane podziękowania: 0
Wiosenna regeneracja – zastrzyk energii dla Twojej skóry

Zima, to pora roku, która zdecydowanie najmniej korzystnie wpływa na stan naszej skóry. Negatywne działanie wywierają różne czynniki: wiatr, niskie temperatury, przesuszone powietrze, duże zmiany temperatury, brak witamin pochodzących ze świeżych owoców i warzyw, a także niedobory witaminy D z powodu braku słońca. W efekcie skóra staje się sucha, odwodniona, wyraźnie mniej elastyczna i podrażniona. Są to oznaki tego, że potrzebuje głębokiego nawilżenia i odżywienia z powodu utraty witamin i składników budujących strukturę tkanek. Przyjście wiosny to najlepsza pora, aby pomyśleć o naprawie i regeneracji skóry po tym trudnym dla niej okresie i przygotować ją na lato.

Jak odżywić skórę i przywrócić jej utracony blask?

Wstępem do regeneracji skóry po zimie jest peeling lekarski przy użyciu kwasów TCA, który polega na mechanicznym i chemicznym złuszczeniu uszkodzonego naskórka. Usunięcie obumarłych komórek, które blokują pory i powodują, że skóra wyglada na zmęczoną, spowoduje poprawę wchłaniania substancji odżywczych i witamin z kremów i balsamów. W efekcie otrzymamy rozświetloną i zdrową skórę oraz promienny, młodzieńczy wygląd. Dodatkowo możemy zauważyć spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie lub całkowite wyeliminowanie przebarwień oraz zmniejszenie łojotoku, a sama skóra staje się aksamitnie gładka i zregenerowana.

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym składnikiem skóry. Odpowiada on za jej właściwy poziom nawilżenia i uwodnienia, jędrność, elastyczność oraz utrzymanie prawidłowej struktury włókien kolagenowych. Z biegiem czasu i pod wpływem niekorzystnego działania czynników zewnętrznych, jego ilość w skórze maleje, co objawia się pogłębieniem zmarszczek, utratą sprężystości, naturalnego blasku oraz większą podatnością na uszkodzenia. Podanie go w miejsca najbardziej wymagające regeneracji, umożliwia odbudowę utraconej struktury tkanek i przywrócenie optymalnego nawilżenia, a co za tym idzie - poprawę kondycji naszej skóry.

Przepis na sukces w postaci odmłodzonej skóry na wiosnę dają również zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego. Z pozyskanej wcześniej krwi pacjenta zostaje oddzielone osocze z czynnikami wzrostu, które następnie zostają dostarczone w odpowiednie obszary skóry. Odpowiadają one za stymulowanie syntezy kolagenu i powstawanie nowych sieci naczyń krwionośnych, a w ten sposób bezpośrednio za odbudowę tkanek. Dzięki temu skóra staje się lepiej nawodniona, a większa ilość dostarczanych składników odżywczych wspomaga regenerację komórek. Proces ten jest całkowicie naturalny i wpływa znacząco na poprawę gęstości skóry, a w efekcie widoczne odmłodzenie.

Warto wspomnieć także o zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Dermapen, które pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głębsze warstwy skóry. Dzięki automatycznemu nakłuwaniu przy pomocy pulsujących igieł, skóra zostaje pobudzona do złuszczania uszkodzonych i wytwarzania nowych komórek. Jednocześnie dostarczamy substancje odżywcze, które umożliwiają intensywne procesy odbudowy utraconych struktur. Skóra staje się zauważalnie bardziej elastyczna, jędrna i odporna na uszkodzenia. Zabieg ten można połączyć również z użyciem kwasów TCA (Pixel peel), dzięki czemu staje się jeszcze bardziej skuteczny, a efekty są widoczne znacznie dłużej.

Regeneracja skóry jest procesem wielostopniowymi i długotrwałym - ważna jest regularność nie tylko w wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej, ale także codziennej domowej pielęgnacji, które wzajemnie się uzupełniają. Ich połączenie daje szybkie i trwałe efekty, i pomimo upływu czasu, pozwala cieszyć się zdrowym, młodzieńczym wyglądem.

Pamiętajmy o tym, że aby skóra wyglądała pięknie i młodo, musi być odpowiednio pielęgnowana i należy o nią dbać cały rok !
Fem Estetic - pełen zakres usług medycyny...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Strona:
 • 1