Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Rolety zewnętrzne – skuteczna bariera przed słońcem, mrozem, intruzami

Rolety zewnętrzne – skuteczna bariera przed słońcem, mrozem, intruzami 2017/06/30 10:33 #29031

 • Styl-DOM
 • Styl-DOM Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Początkujący
 • Początkujący
 • Posty: 12
 • Otrzymane podziękowania: 9
W tym artykule opiszę Rolety zewnętrzne ich zalety oraz właściwości.

Rolety zewnętrzne stanowią bardzo skuteczną barierę ochronną latem przed słońcem, zimą przed mrozem oraz doskonale obniżają poziom hałasu szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu zwłaszcza w miastach.
Rolety zewnętrzne w bardzo dużym stopniu zapobiegają przegrzewaniu się pomieszczeń latem jednocześnie redukując konieczność korzystania z urządzeń klimatyzacyjnych. Stanowią bardzo dobrą barierę ochronną zimą zapobiegając utraty ciepła z domu co przełoży się na niższe rachunki.

Powszechnie przyjęło się, że rolety pełnią funkcje antywłamaniową, ale tak nie jest. Rolety mają działać zniechęcająco na złodzieja szczególnie jeżeli posiadają jeden z kilku zabezpieczeń dostępnych w ofercie. Takim zabezpieczeniem są m.in. rygle ręczne, rygle automatyczne, zamek baskwilowy w listwie dolnej, czy w roletach wyposażonych w napęd elektryczny wieszaki blokady, które zapobiegają przed podniesieniem pancerza rolety w górę.
Możemy rozróżnić trzy główne rodzaje rolet.

Pierwszy z nich to system adaptacyjny, czyli rolety zewnętrzne montowane na murze bądź w świetle okna w zależności od możliwości montażu.
Puszki w roletach zewnętrznych posiadają różne kształty co przedstawia zdjęcie poniżej
Drugim systemem jest to system nadstawny, czyli roleta połączona jest specjalnym adapterem z oknem. W tym przypadku puszka od rolety nie jest widoczna z wyjątkiem rewizji od wewnątrz pomieszczenia. Tu puszki rolet posiadają różne wysokości uzależnione od wysokości okna do którego są montowane.


Trzecim systemem są rolety podtynkowe IT2000. W tym przypadku mimo zewnętrznego montażu rolety puszka jest całkowicie zakryta oprócz rewizji, która znajduje się od zewnętrznej strony domu.
Oprócz wymienionych zalet rolet zewnętrznych nie sposób nie powiedzieć o możliwości wyposażenia takich rolet w moskitiery. Robimy to jeszcze na etapie zamówienia, Wszystkie systemy, które opisałem mają możliwość bezpośredniej integracji moskitiery.

Wszystkie rodzaje rolet sterowane mogą być manualnie za pomocą zwijaczy,czy też w przypadku dużych gabarytów sterowanie umożliwia korba. Dużym ułatwieniem i bardzo wygodne jest wyposażenie rolety w napędy elektryczne przewodowe oraz napędy radiowe które można sterować za pomocą pilota.


Jeśli macie pytania lub są istotne sprawy o których chcielibyście przeczytać w następnych artykułach, piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Mieszko Skwarczyński
Doradca Techniczno-Handlowy
STYL-DOM
Styl – DOM
ul. Asnyka 9, 69-100 Słubice
tel /...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Styl-DOM.
 • Strona:
 • 1