Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Lekarz rodzinny.... wasze opinie 2012/01/24 08:48 #11577

  • klientka
  • klientka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam...Chciałam się dowiedzieć jakie macie opinie na temat lekarza rodzinnego
Dr. Gabryniewskiego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/01/24 10:01 #11579

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
ja chodzę do Startka
a potem sam sie leczę ziółkami

np majerankiem który jest skuteczny
Działanie. Udowodniono naukowo właściwości antywirusowe, antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwskurczowe, napotne, pobudzające wydzielanie soków trawiennych, wzmagające trawienie, moczopędne, żółciopędne. Ekstrakt z majeranku niszczy wirusy opryszczki Herpes simplex. Okłady ze świeżego majeranku mają szczególnie silne właściwości przeciwzapalne na skórę, błony śluzowe, w tym oczy. Przed II wojną światową napar z majeranku był w medycynie germańskiej oficjalnie zalecany do przemywania skóry, okładów na skórę i oczy oraz do płukania jamy ustnej i gardła przy stanach zapalnych. Osobiście bardzo dobre rezultaty osiągałem stosując okłady na oczy z naparu świeżego i suchego majeranku przy zapaleniu spojówek w przebiegu alergii. Przed laty bardzo byłem zadowolony z majeranku w leczeniu nieżytu żołądka, jelita cienkiego i grubego. Świetnie leczy zaburzenia trawienne, niestrawność, wzdęcia i biegunkę. W tym celu pić mocny napar co 2 godziny po 100-150 ml. Naparem przemywać twarz łojotokową i bladą, z krostkami i grudkami oraz plamami z przebarwienia. Dłużej stosowany napar majerankowy doustnie i na skórę usuwa hiperpigmentacje.

Majeranek sprawdza się w terapii stanów zapalnych gardła, krtani i oskrzeli. Mocny napar ze świeżego lub suchego majeranku, na wodzie lub mleku, z dodatkiem miodu i propolisu polecam w leczeniu grypy, anginy, ospy, przeziębienia, świnki i zapalenia oskrzeli. Olejek majerankowy można zażywac na soku malinowym, miodzie lub w mleku po 4-6 kropli kilka razy dziennie przy nieżytach układu oddechowego.

Z uwagi na obecność glikozydów fenolowych uwalniających hydrochinon oraz olejku eterycznego, majeranek jest pomocny w leczeniu stanów zapalnych i zakażeń układu moczowego. Można go wówczas łączyć z ortosyfonem, rdestem ptasim, połonicznikiem, liściem mącznicy, zielem skrzypu, zielem nawłoci, kłączem perzu, czy sandałowcem białym.

W XIX wieku majeranek uważano z środek wzmacniający, ułatwiający wydzielanie flegmy, napotny i moczopędny. Wewnętrznie polecano w zaziębieniach narządów oddechowych, nieżytach, słabości macicy, słabej strawności. Herbatka z majeranku używana był do rozpędzania puchlin wodnej, oczyszczania dróg moczowych z piasku i drobnych kamieni, znoszenia skurczów żołądka i kiszek. We wspomnianej Farmakopei Szwajcarskiej majeran jest zalecany w leczeniu kamicy moczowej i bólu głowy. Przy bólach głowy wciągano mocne napary, sok lub olejek do nosa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/01/24 13:54 #11584

  • bell
  • bell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 66
  • Otrzymane podziękowania: 4
No i taka oto konkluzja - obojętnie do kogo chodzisz, pacjencie lecz się sam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Pigwa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/01/24 17:26 #11586

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
Chodze do Gabryniewskiego po recepty które wypisuje mi jak mi sie skończą leki/zalecone przez polmonologa i alergologa specjakistę/ale kilka razy w drobnych dolegliwościach też mi pomógła..jednak -nie daj Boże-gdybym powaznie zachorowała,wybrałabym specjalistę.Ogólnie mówiac-na pewno jest lepszy od dr Startka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/15 10:15 #11939

  • klientka
  • klientka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam...Dla mnie ten lekarz jest nie normalny,nigdy nie potrafi powiedzieć co np.dolega dziecku tylko wypisuje recepte i w dodatku same drogie leki płatne 100%.Jakiś czas temu przepisał mi dla dziecka jakies tabletki,gdzie w aptece dowiedziałam się że to tabletki tylko dla dorosłych i dzieciom nie wolno ich podawać,Masakra! I to jest lekarz??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/15 13:01 #11943

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
klientko- dalej jesteś jego pacjentką?! w sensie czy jest to Twój lekarz rodzinny, który otrzymuje regularnie dochód z Twojego ubezpieczenia?
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/17 09:09 #11986

  • klientka
  • klientka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Niestety tak bo nie ma normalnych lekarzy na kase chorych,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/17 10:49 #11989

  • katarzyna11
  • katarzyna11 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 4

klientka napisał: Niestety tak bo nie ma normalnych lekarzy na kase chorych,


i z tym sie zgodze
ja chodzilem do gapinskiej ale zrezygnowalem....to bylo dziwne gdy do gabinetu wchodzily osoby prywatnie umawiane na badania lekarskie a ja jak glupek z goraczka czekalem zeby dala mi antybiotyk
dupa maryny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/25 19:45 #12060

  • yju
  • yju Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dla mnie to On nie powinien mieć nic wspólnego z medycyną. Jeśli ktoś weźmie się za pisanie jakiejś skargi na tego Pan to ja podpisuję się pierwsza!!! To co przeszłam z dziećmi w ZDROWIU to materiał na książkę... Niestety nie stać mnie na chodzenie prywatnie do lekarza z katarkiem czy kaszlem i do póki nie dzieję się nic niepokojącego to szłam do Sidorczuka. Teraz Sidorczuk jest w Galmedzie, a Biskupska w Zdrowiu. Tacy Emeryci nie powinni już leczyć. Wszyscy w tej przychodni dobrali się jak w korcu maku. Jaki szef - Gabryniewski- taka cała ekipa.... ( Z wyjątkiem
Pani Więcko, miła sympatyczna i mistrzyni w robieniu zastrzyków. POZDRAWIAM!! ) Oj mogla bym jeszcze długo pisać o tym jak to Pan G kombinuje czym by tu leczyć nie wypisując skierowania do specjalisty bo to są koszty... Może Takich ''niezadowolonych'' jest więcej i coś z tym zrobimy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/25 21:28 #12061

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
sama nasmaruj skargę jak jesteś taka cwana a nie czekasz aż ktoś odwali robotę za ciebie i wówczas się łaskawie podpiszesz. przez takich jak ty ignorantów strachliwych w tym kraju i mieście bywa tak beznadziejnie. brak sprzeciwu oznacza zgodę.

yju napisał: Dla mnie to On nie powinien mieć nic wspólnego z medycyną. Jeśli ktoś weźmie się za pisanie jakiejś skargi na tego Pan to ja podpisuję się pierwsza!!! To co przeszłam z dziećmi w ZDROWIU to materiał na książkę... Niestety nie stać mnie na chodzenie prywatnie do lekarza z katarkiem czy kaszlem i do póki nie dzieję się nic niepokojącego to szłam do Sidorczuka. Teraz Sidorczuk jest w Galmedzie, a Biskupska w Zdrowiu. Tacy Emeryci nie powinni już leczyć. Wszyscy w tej przychodni dobrali się jak w korcu maku. Jaki szef - Gabryniewski- taka cała ekipa.... ( Z wyjątkiem
Pani Więcko, miła sympatyczna i mistrzyni w robieniu zastrzyków. POZDRAWIAM!! ) Oj mogla bym jeszcze długo pisać o tym jak to Pan G kombinuje czym by tu leczyć nie wypisując skierowania do specjalisty bo to są koszty... Może Takich ''niezadowolonych'' jest więcej i coś z tym zrobimy?

Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/26 09:25 #12062

  • yju
  • yju Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
Całyczas Miłomi masz oczywiście rację. Sama jestem tego zdania,tylko nie bardzo wiem jak to zrobić i boję się,że braknie mi chęci i motywacji. Nie jestem typem człowieka ,który powinien się za coś takiego zabrać. To powinna zrobić osoba, która będzie wiedziała jak i gdzie z taką sprawą uderzyć aby trafić. Ja się chętnie zaangażuję , ale przepraszam sama nie dam rady. Napisałam post z myślą, że znajdą się ludzie z którymi można to będzie zrobić. Czekam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/26 19:20 #12072

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
tak jak wczesniej pisałam,do tej pory chodziłam do Gabryniewskiego tylko po recepty na leki które zalecił inny lekarz specjakista.Na drobne dolegliwosci typu przeziebienie,pomógł mi,wypisał jakis antybiotyk..Teraz potrzebuje skierowania do specjalisty ortopedy-ciekawe czy dostanę,czy beda problemy??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/02/27 21:34 #12078

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Lekarz internista, potocznie zwany lekarzem od siedmiu boleści, wyleczy też ból kości :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/03/02 15:26 #12086

  • Micron
  • Micron Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie warto do niego chodzić... Chodze juz 4 lata proszę się o prześwietlenie na zatoki bo mam z nimi problem to chce mi wypisać receptę na grubszą czapkę.. zadaje idiotyczne pytania które w ogóle nie maja sensu...kurczak dla niego jest czysta chemia i nie powinno sie tego jest bo to szkodzi zdrowiu..względem niego najlepiej jest jeść 10 jajek na śniadanie obiad i kolacje...paranoja..

Nie polecam go!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lekarz Rodzinny.... 2012/03/12 16:39 #12123

  • malwina74
  • malwina74 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ten lekarz to tylko przepisuje biseptol - na rozpedzenie. i pyta sie mnie co ma mi przepisac...zalosne ja tam chodze prywatnie do moszczuka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3