Słubice: 16 grudnia 2017   |   Imieniny: Albina, Zdzisław
reklama
reklama

Czy będzie chętny na kupno boiska przy "Rolniczaku"?

Starostwo Powiatowe w Słubicach ogłosiło drugi przetarg na sprzedaż boiska przy „Rolniczaku”. Na działce miałby powstać kompleks budynków mieszkaniowo – usługowych. Za środki ze sprzedaży powiat planuje budowę nowych obiektów sportowych. Pierwszego przetargu jednak nie rozstrzygnięto. Jak będzie tym razem?

Boisko ZSER Słubice
Czy boisko przy ZSER znajdzie swojego nabywcę? (fot. archiwum)

O zgodzie Rady Powiatu Słubickiego na sprzedaż liczącej 1,5 hektara nieruchomości pisaliśmy w październiku 2016 roku. Krótko po tym prezentowaliśmy pierwsze wizualizacje nowego kompleksu sportowego, który miałby powstać obok Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych za pieniądze uzyskane ze sprzedaży działki po obecnym boisku.

W lutym Starostwo Powiatowe w Słubicach ogłosiło pierwszy przetarg, ale niestety nie przyniósł on rozstrzygnięcia z powodu braku chętnych. 24 kwietnia odbędzie się kolejne podejście. Cena wywoławcza to 3,072 mln złotych. Czy tym razem uda się sprzedać nieruchomość? O wyniku przetargu poinformujemy wkrótce naszych czytelników

W międzyczasie poznaliśmy nowe informacje na temat koncepcji zagospodarowania tego miejsca. Szczegóły widać na opublikowanych przez starostwo wizualizacjach.

Projekt zakłada budowę 9 budynków mieszkalno-usługowych z 48 mieszkaniami wraz z miejscami do rekreacji i wypoczynku. Łączny teren zabudowy to powierzchnia 5000m2. Aż 3800 m2 przewidziano dla terenów zielonych. Od strony ulicy na parterze byłoby miejsce na prowadzenie działalności (na ten cel przeznaczono 400m2).

Jeśli chodzi o teren sportowy, to mają powstać dwa obiekty. Nowoczesne boisko o sztucznej nawierzchni z możliwością uprawiania kilku dyscyplin sportowych (m.in. siatkówka, koszykówka, piłka ręczna czy tenis) oraz bieżnia lekkoatletyczna z boiskiem piłkarskim w środku. Oba obiekty będą zlokalizowane w miejscu, gdzie znajdują się obecne boiska asfaltowe.

boisko rolniczak_wiz_1

boisko rolniczak_wiz_2
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama