Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Czy będzie chętny na kupno boiska przy "Rolniczaku"?
reklama
reklama

Czy będzie chętny na kupno boiska przy "Rolniczaku"?

Starostwo Powiatowe w Słubicach ogłosiło drugi przetarg na sprzedaż boiska przy „Rolniczaku”. Na działce miałby powstać kompleks budynków mieszkaniowo – usługowych. Za środki ze sprzedaży powiat planuje budowę nowych obiektów sportowych. Pierwszego przetargu jednak nie rozstrzygnięto. Jak będzie tym razem?

Boisko ZSER Słubice
Czy boisko przy ZSER znajdzie swojego nabywcę? (fot. archiwum)

O zgodzie Rady Powiatu Słubickiego na sprzedaż liczącej 1,5 hektara nieruchomości pisaliśmy w październiku 2016 roku. Krótko po tym prezentowaliśmy pierwsze wizualizacje nowego kompleksu sportowego, który miałby powstać obok Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych za pieniądze uzyskane ze sprzedaży działki po obecnym boisku.

W lutym Starostwo Powiatowe w Słubicach ogłosiło pierwszy przetarg, ale niestety nie przyniósł on rozstrzygnięcia z powodu braku chętnych. 24 kwietnia odbędzie się kolejne podejście. Cena wywoławcza to 3,072 mln złotych. Czy tym razem uda się sprzedać nieruchomość? O wyniku przetargu poinformujemy wkrótce naszych czytelników

W międzyczasie poznaliśmy nowe informacje na temat koncepcji zagospodarowania tego miejsca. Szczegóły widać na opublikowanych przez starostwo wizualizacjach.

Projekt zakłada budowę 9 budynków mieszkalno-usługowych z 48 mieszkaniami wraz z miejscami do rekreacji i wypoczynku. Łączny teren zabudowy to powierzchnia 5000m2. Aż 3800 m2 przewidziano dla terenów zielonych. Od strony ulicy na parterze byłoby miejsce na prowadzenie działalności (na ten cel przeznaczono 400m2).

Jeśli chodzi o teren sportowy, to mają powstać dwa obiekty. Nowoczesne boisko o sztucznej nawierzchni z możliwością uprawiania kilku dyscyplin sportowych (m.in. siatkówka, koszykówka, piłka ręczna czy tenis) oraz bieżnia lekkoatletyczna z boiskiem piłkarskim w środku. Oba obiekty będą zlokalizowane w miejscu, gdzie znajdują się obecne boiska asfaltowe.

boisko rolniczak_wiz_1

boisko rolniczak_wiz_2
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama