Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
reklama
reklama

Z Kudowy do Słubic

Grupa 50 seniorów z powiatu słubickiego wróciła z górskiego sanatorium. Autokar z kuracjuszami przyjechał 13 kwietnia, chwilę po godz. 18. Na Placu Bohaterów powitał przybyłych starosta Marcin Jabłoński.

powrot1

Wrócili wypoczęci, szczęśliwi, zdrowsi. Swoje wrażenia opowiedzieli staroście Marcinowi Jabłońskiemu oraz telewizji HTS. – Było po prostu cudownie! Podłapaliśmy zdrowia, zwiedzaliśmy, no w ogóle bajka! - wołali zadowoleni seniorzy, którzy wrócili do Słubic z Kudowy Zdroju. – Organizacja była wspaniała, na miejscu mieliśmy dwie opiekunki, które przebywały tam z nami cały czas. Wszystko nam się podobało – cieszyli się i ochoczo opowiadali o pobycie w sanatorium.

- Aktywność osób starszych jest bardzo ważna. Póki pracujemy, jesteśmy w ruchu, jesteśmy aktywni, bo w naturalny sposób rytm dnia zmusza nas do tego.Warto zadbać o naszych seniorów, przypominać im o zdrowym stylu życia, zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej. A także o regularnych badaniach profilaktycznych - mówił starosta M. Jabłoński.

powrot2

Nasi seniorzy 4 kwietnia wyjechali po zdrowie, energię i dobry humor. Codziennie każda osoba miała zaplanowane trzy indywidualne zabiegi rehabilitacyjne. A oprócz tego spotkania edukacyjne i prozdrowotne. Do tego szereg atrakcji animacyjnych, w tym wycieczki. – Seniorzy czuli się w Kudowie bardzo dobrze! Aktywnie uczestniczyli w każdych zajęciach, a plan był naprawdę bogaty – opowiadała Elżbieta Słoboda, która opiekowała się przez 10 dni słubicką grupą w Kudowie Zdroju.

Fot. Wojciech Obremski.

---

Wyjazd prozdrowotny był możliwy dzięki projektowi „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, który jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama