Słubice: 23 marca 2018   |   Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
reklama
reklama

Z Kudowy do Słubic

Grupa 50 seniorów z powiatu słubickiego wróciła z górskiego sanatorium. Autokar z kuracjuszami przyjechał 13 kwietnia, chwilę po godz. 18. Na Placu Bohaterów powitał przybyłych starosta Marcin Jabłoński.

powrot1

Wrócili wypoczęci, szczęśliwi, zdrowsi. Swoje wrażenia opowiedzieli staroście Marcinowi Jabłońskiemu oraz telewizji HTS. – Było po prostu cudownie! Podłapaliśmy zdrowia, zwiedzaliśmy, no w ogóle bajka! - wołali zadowoleni seniorzy, którzy wrócili do Słubic z Kudowy Zdroju. – Organizacja była wspaniała, na miejscu mieliśmy dwie opiekunki, które przebywały tam z nami cały czas. Wszystko nam się podobało – cieszyli się i ochoczo opowiadali o pobycie w sanatorium.

- Aktywność osób starszych jest bardzo ważna. Póki pracujemy, jesteśmy w ruchu, jesteśmy aktywni, bo w naturalny sposób rytm dnia zmusza nas do tego.Warto zadbać o naszych seniorów, przypominać im o zdrowym stylu życia, zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej. A także o regularnych badaniach profilaktycznych - mówił starosta M. Jabłoński.

powrot2

Nasi seniorzy 4 kwietnia wyjechali po zdrowie, energię i dobry humor. Codziennie każda osoba miała zaplanowane trzy indywidualne zabiegi rehabilitacyjne. A oprócz tego spotkania edukacyjne i prozdrowotne. Do tego szereg atrakcji animacyjnych, w tym wycieczki. – Seniorzy czuli się w Kudowie bardzo dobrze! Aktywnie uczestniczyli w każdych zajęciach, a plan był naprawdę bogaty – opowiadała Elżbieta Słoboda, która opiekowała się przez 10 dni słubicką grupą w Kudowie Zdroju.

Fot. Wojciech Obremski.

---

Wyjazd prozdrowotny był możliwy dzięki projektowi „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, który jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama