Słubice: 21 października 2019   |   Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
reklama

Forum Kleista zaprasza na pokaz malowania piaskiem

pokaz piaskiem_thPrzed nami kolejne ciekawe wydarzenie u naszych niemieckich sąsiadów. Tym razem frankfurckie Forum Kleista zaprasza na wyjątkowy pokaz malowania piaskiem, który wykona Alla Denysova. Artystce będzie towarzyszyć Euphoria Orchestra.
 

Słubiczanie posprzątają park przy bazarze

smieci sosir_thWszystko zaczęło się od zdjęć śmieci zalegających na wałach, potem były internetowe dyskusje, których zwieńczeniem była spontaniczna akcja sprzątania słubickich wałów i łąk. Po pierwszym czynie społecznym przyszedł czas na drugi. Tym razem areną porządkowych zmagań będzie park przy stadionie SOSiR i bazarze.
 

Tak było na jesiennym Teście Coopera (foto/wyniki)

test coopera_jesienKolejna odsłona Testu Coopera za nami! W imprezie przygotowanej wspólnie przez Lubusz Słubice i Słubicką Akademię Biegową wzięła udział blisko setka osób. Biegali i mali, i duzi, a na najlepszych czekały statuetki.
 

Kupiłeś za dużo? Nie wyrzucaj, ruszyła jadłodzielnia!

jadlodzielnia thPrzy wejściu do Ośrodka Pomocy Społecznej stanęła specjalna lodówka, który służy do dzielenia się jedzeniem – jest to tzw. jadłodzielnia. Mogą z niej korzystać zarówno ci, którzy chcą oddać żywność, jak i potrzebujący jedzenia.
 

Ekumeniczne konsultacje polskich i niemieckich biskupów (foto)

biskupowie ekumTo było historyczne i pierwsze tego typu wydarzenie – 15 października we frankfurckim Kościele Pokoju spotkali się biskupi kościołów katolickich i ewangelicznych, które znajdują się nad Odrą i Nysą. Tak uroczyście obchodzono 25-lecie Europejskiego Centrum Ekumenicznego z Frankfurtu.
 

Woda już zdatna do bezpośredniego spożycia

woda slubiceMamy dobre wieści dla mieszkańców Słubic, Nowego Lubusza, Kolonii Nowy Lubusz, Kunowic oraz Pławidła. Kolejne badanie wody przyniosło pozytywny wynik, nie ma w niej już bakterii coli. Woda z wodociągu nadaje się do bezpośredniego spożycia.
 

Fundacja Dziupla zajmie się drzewami

dab plac_wolnosci_thOstatnio w Słubicach dużo mówi się na temat zieleni i pielęgnacji drzew. Szczególnie w kontekście niedawnej wycinki przy ul. Jagiełły. O tym, jak i kiedy należy to robić, opowiada Natalia Duer, szefowa Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.
 

Organizacje pozarządowe spotkają się na corocznym forum - znamy oficjalny program

natalia forumWielkimi krokami zbliża się Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych – doroczne spotkanie przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń. Motywem przewodnim wydarzenia, organizowane wspólnie przez Fundacją na rzecz Collegium Polonicum oraz gminę Słubice będzie przygotowanie do przyszłorocznych konkursów o dotacje.
 

Zwycięstwo szczypiornistek na inaugurację sezonu

jeydnka czarni_2019_thNie zawiodły swoich kibiców piłkarki ręczne UKS Jedynka Słubice. W pierwszym meczu nowego sezonu w Lubuskiej Lidze Młodziczek pewnie wygrały z Czarnymi Żagań 23:6.
 

Znamy listę uczestników piłkarskiego e-turnieju. Dziś pierwsze spotkanie i zbiórka wpisowego

pad PS4Mamy już komplet uczestników 2 edycji Słubickiego Turnieju E-sportowego. Zainteresowanie było bardzo duże i szybko udało się zebrać komplet uczestników. Dziś pierwsze spotkanie organizacyjne połączone ze zbiórką wpisowego.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama