Słubice: 21 kwietnia 2019   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Życzenia wielkanocne od redakcji portalu Słubice24

zyczenia-wielkanoc-thZ okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim naszym Czytelnikom, Współpracownikom i Klientom życzymy radości i spokoju przy świątecznym stole, dużo zdrowia i rodzinnego ciepła oraz mokrego poniedziałkowego poranka:)
 

Rusza festiwal sztuki „ART an der Grenze / na granicy”. Będą koncerty, wystawy i warsztaty

art an_der_grenze_2019_thTo już 7. edycja tego artystycznego wydarzenia. Podczas „ART an der Grenze / na granicy” swoje prace wystawi 17 indywidualnych artystów oraz 2 grupy. Łącznie, od 25 kwietnia do 10 maja, odbędzie się ponad 45 wydarzeń z wielu dziedzin sztuki: od malarstwa i rysunku przez streetart aż po fotografię i lirykę.
 

Gheist z Berlina zagra w Prowincji

between gheist_thNa kolejny muzyczne spotkanie zaprasza ekipa Between_us. Tym razem o solidną dawkę elektronicznych dźwięków zadba Gheist – band z Berlina składający się z djów i producentów, którzy w Słubicach zaprezentują swój projekt HYBRID live.
 

W tanie wino zaplątani – koncert wspominkowy

tanie wino_10_lat_thPamiętacie muzyczny projekt „W tanie wino zaplątani”? Pierwszy raz ujrzał światło dzienne 10 lat temu. Jego pomysłodawca – dyrektor SMOK-a Tomasz Pilarski – postanowił przypomnieć słubickiej publiczności ten klimat i zaprasza na koncert.
 

Na moście przypomnieli o jedności europejskiej

most spotkanie_thWładze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, razem z przedstawicielkami Słubic i Frankfurtu, wspólnym spacerem po granicznym moście uczciły 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wspólnie przypomnieli o tym, jak ważne było to, co stało się 1 maja 2004 roku.
 

Wielkanocny zając w Słubicach! Będzie rozdawał mieszkańcom słodycze i zachęcał do pomocy

zajac wielkanoc_thTego jeszcze w Słubicach nie było! Wielkanocny zając pojawi się w naszym mieście. Będzie rozdawać świąteczne pozdrowienia i słodkości, ale również zbierać pieniążki w szczytnym celu. Gdzie i kiedy będzie można go spotkać?
 

Apel do fachowców od remontów - co robić z odpadami?

remont fachowiec_thO tym jak ważną kwestią w Słubicach jest segregacja odpadów, mogliśmy przekonać się niejeden raz śledząc rozmaite dyskusje w internecie, także na naszej stronie. Jeden z zarządców nieruchomości ze Słubic poszedł krok dalej i do osób wykonujących remonty wystosował dość nietypowy apel.
 

W bibliotece powstały wielkanocne kurki i kurczaczki (foto)

kurki kurkiTo były udane warsztaty wielkanocne! Biblioteka zamieniła się w kolorową i wesołą pracownię artystyczną. Dzieci i rodzice wspólnie stworzyli kury i kurki, które pięknie będą prezentować się na świątecznym stole.
 

Niemcy świętują Karfreitag – sklepy i urzędy zamknięte

frankfurt widok_mostNiemcy nieco inaczej niż w Polsce obchodzą zbliżające się święta. U naszych zachodnich sąsiadów sklepy i urzędy zostaną zamknięte już w Wielki Piątek (tzw. Karfreitag). Jest to dzień wolny od pracy.
 

Mundurowi na sportowo uczczą pamięć Mariusza Łuckiego

mariusz lucki_thPamiętacie tragiczną śmierć policjanta Mariusza Łuckiego, która poruszyła słubicką społeczność? Koleżanki i koledzy z pracy o nim nie zapomnieli. I wpadli na pomysł rozegrania piłkarskiego memoriału jego imienia. Do udziału w imprezie zapraszają także kibiców.
 
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama