Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
reklama
reklama

Max Klezmer Band zagra na Dzień Kobiet

max klezmer_band_prowincja_thSłubicki Miejski Ośrodek Kultury i Klub Prowincja zapraszają do muzycznego świętowania Dnia Kobiet. W podróż po świecie klimatycznych dźwięków zabierze zespół Max Klezmer Band. Na wszystkie przybyłe panie będą czekały niespodzianki.

 

Zmiany w kole PZW nr 2 w Słubicach. Jest nowy sekretarz

hryniewicz bogdanZarząd koła nr 2 Polskiego Związku Wędkarskiego w Słubicach ma nowy skład. Ze stanowiska sekretarza koła zrezygnował Bogdan Hryniewicz. Jego miejsce zajmie Patrycja Waszkiewicz.
 

Zobacz kalendarz imprez biegowych na 2020 rok. Będzie bieg tylko dla kobiet!

biegi niepodleglosci 2015 thW 2019 roku sympatycy biegania nie mogli narzekać na nudę. Gmina Słubice była gospodarzem wielu imprez, zarówno nowych, jak i tych z wieloletnią tradycją. 2020 rok zapowiada się jeszcze ciekawiej. Zaplanowano m.in. „Dzień Kobiet na sportowo”.
 

TRAP NIGHT ponownie w Prowincji

trapnight thKlub Prowincja zaprasza na kolejną edycję TRAP NIGHT. Wieczór z muzyką elektroniczną to ciesząca się sporym zainteresowaniem inicjatywa młodych słubiczan.
 

Wokalistki Rytmosa z miłkowickim Grand Prix (wideo)

rytmos grandprix_thKolejne dobre wieści z wokalnych aren. Zespół Rytmos ze Słubic wyśpiewał nagrodę Grand Prix podczas XII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniach 24-25 stycznia w Miłkowicach.
 

Nie żyje ks. Sławomir Sawicki. Zobacz plan uroczystości pogrzebowych

ks slawek_th24 stycznia zmarł ks. Sławomir Sawicki, duszpasterz w parafii pw. Ducha Świętego. W naszym mieście spędził blisko 10 lat. Uroczystości pogrzebowe w Słubicach odbędą się 28 stycznia, a ciało kapłana będzie pochowane dzień później w rodzinnym grobie w Zielonej Górze.
 

Ferie w szkole? Tak! Zobacz jakie będą zajęcia

ferie szkolaFerie zimowe kojarzą się przede wszystkim z odpoczynkiem od szkoły i nauki. Słubickie placówki łamią ten stereotyp i zapraszają w tym czasie na rozmaite zajęcia tematyczne. Zapowiada się ciekawie.
 

"Wielojęzyczność w Dwumieście" – zobacz ciekawe dane statystyczne o Słubicach i Frankfurcie

ffo slubice_logoIle osób mieszka nad Odrą? Jaki jest odsetek obcokrajowców? Ilu Niemców uczy się polskiego? Te i inne ciekawe dane statystyczne można znaleźć w niedawno wydanej publikacji pt. „Wielojęzyczność w Dwumieście Frankfurt nad Odrą - Słubice”. Publikujemy ją dla was na naszej stronie.
 

Pierwsze halowe starty lekkoatletów Lubusza

czak HMP_thTo, że mamy kalendarzową zimę, nie oznacza, że lekkoatleci tylko trenują i szykują się do letniego sezonu. Jak co roku ważnym etapem przygotowań są starty w hali. Lekkoatleci Lubusza Słubice już je rozpoczęli.
 

Przegląd ulicznego oświetlenia - lampy będą włączone

lampy uliczne_thUprzedzamy pytania czujnych mieszkańców, którzy dają nam zawsze znać o święcących się za dnia ulicznych lampach. 25 stycznia zaplanowano kolejny przegląd systemu oświetlenia ulicznego na terenie gmine.
 
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama