Słubice: 14 listopada 2019   |   Imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
reklama
reklama

Urad zaprasza na zabawę andrzejkową

andrzejkowa zabawa_karty_thGdzie na Andrzejki? Może do Uradu?! Na zabawę przy muzyce na żywo zapraszają sołtys i rada sołecka. Imprezie przyświeca szczytny cel.
 

Bohema artystycznie o niepodległości (foto/wideo)

bohema odraJuż po raz drugi Słubice świętowały Narodowe Święto Niepodległości nad Odrą. Przy powoli kończącym się dniu, Studio Tańca Bohema zabrało widzów w artystyczną podróż od przeszłości do przyszłości… Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
 

„Piękna i Bestia” – polsko-niemiecka baśń teatralna

piekna bestia_thCo tym razem uszykowali nasi niemieccy sąsiedzi? W Kleist Forum zostanie zaprezentowana znana wszystkim historia, czyli „Piękna i Bestia”. Przedstawienie skierowane jest do widza w każdym wieku, także rodzin z dziećmi.
 

Jaka będzie Cybinka za 100 lat? Ruszył konkurs

cybinka 100lat_thJak będzie wyglądała Cybinka za 100 lat? Taki właśnie jest temat konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży. Najlepsza praca trafi do kapsuły czasu, która zostanie umieszczona w wieży kościoła w Cybince.
 

W bibliotece opowie o wojennych misjach

kaliciak afgan_thJesteście ciekawi, jak wyglądają zagraniczne misje wojskowe „od kuchni”? W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach opowie o nich pułkownik Grzegorz Kaliciak, autor książek: „Afganistan. Odpowiedzieć ogniem”, „Bałkany. Raport z polskiej misji” i Karbala. Raport z obrony City Hall”.
 

Staś Straszydło zupełnie na nowo – wygraj zaproszenie

stas straszydlo_thTeatr muzyczny Irene Dische oraz Davida Roberta Colemana zaprasza na przedstawienie „Ahead of Struwwelpeter”, czyli Staś Straszydło zupełnie na nowo. Dla naszych czytelników mamy podwójną wejściówkę do zdobycia.
 

Tak śpiewali w słubickiej cerkwi. Relacja z Soboty Rodzicielskiej (foto/wideo)

koncert prawoslRefleksyjnie, nastrojowo i bardzo muzycznie było 2 listopada w słubickiej cerkwi. Miejscowi prawosławni zaprosili na modlitwę i koncert, który przyciągnął wielu zainteresowanych. Wydarzenie obserwowaliśmy z naszym obiektywem.
 

Ska Reggae Punk fest 2019. Zagrają: Cała Góra Barwinków, Nauka o Gównie, Amarena

cala goraWielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycja SKA REGGAE PUNK fest. Impreza odbędzie się 9 listopada w klubie Prowincja. Gwiazdą wieczoru będzie legendarna formacja „Cała Góra Barwinków”. Na scenie zobaczymy także „Naukę o Gównie” oraz zespół „Amarena”.
 

Koncert zaduszny w słubickiej cerkwi

zaduszny thZgodnie z tradycją wierni Kościoła Prawosławnego w Polsce odwiedzają cmentarze 2 listopada. Nie inaczej będzie i w Słubicach, gdzie tego dnia oprócz chwili refleksji i modlitwy, będzie też okazja do wysłuchania koncertu.
 

Urszula Dudziak i Anna Maria Jopek gwiazdami transVOCALE 2019

transvocale ikonaJuż po raz 16. jesienną zadumę pokoloruje Europejski Festiwal Piosenki Autorskiej transVOCALE! Festiwalowe wydarzenia zagoszczą w Forum Kleista i w SMOK-u. A będzie ich sporo: 16 koncertów i 3 jam session to doskonała okazja, żeby zanurzyć się w muzyce z różnych stron świata.
 
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama