Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Festiwal z galicyjską literaturą – gościem specjalnym Andrzej Stasiuk

galizien th„Galicja jest gdzie indziej” to tytuł minifestiwalu, który odbędzie się w Kleist Forum, a jednym z gości będzie pisarz Andrzej Stasiuk, laureat m.in. literackiej nagrody Nike. Bilety są już dostępne w SMOK-u.
 

Marszałek przyznała nagrody kulturalne: Anna Panek-Kusz i stowarzyszenie Poleszuków wyróżnieni

anna panek_nagroda_thOni uczą patrzeć sercem. A mowa o animatorach życia kulturalnego. Ich praca jest nie mniej ważna niż budowa dróg czy nowych fabryk. Również oni za swoją pracę odebrali nagrody i wyróżnienia. To był wyjątkowy wieczór!
 

Koncert galowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

galowy 100_lat_thTo będzie jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu gminnych obchodów tej szczególnej rocznicy. W trakcie koncertu usłyszymy dzieła polskiej muzyki w wykonaniu chórów z Polski, Niemiec i Białorusi oraz Brandenburskiej Orkiestry Państwowej z Frankfurtu. A wszystko w scenerii kościoła Ducha Świętego.
 

Polsko-niemiecki koncert biesiadnych hitów

konsonans scenaMuzyka biesiadna z weselną nutą – na taki koncert zapraszają dwa lokalne chóry: Lebensfreunde z Frankfurtu i słubicki Konsonans. Razem śpiewa im się tak dobrze, że połączyły i siły, i głosy!
 

Sztuka Heinricha von Kleista na placu Mostowym

HeinrichvonKleist thMoże ktoś chce poznać twórczość Heinricha von Kleista? I zobaczyć na scenie przedstawienie wg jednego z jego dramatów? „Rozbity dzban” zaprezentuje kobieca grupa teatralna „Die Karawanserei” z Poczdamu.
 

Barbara Weiser-Lada wyróżniona przez radnych sejmiku

barba w17 września Sejmik Lubuski podjął uchwałę o nadaniu dr Barbarze Weiser-Lada Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Radni docenili jej wieloletnią pracę na rzecz kultury w regionie przygranicznym. To kolejne odznaczenie słubiczanki!
 

Wygraj bilety na kabaret w Prowincji

czesuaf thTo już w ten weekend! 22 września czeka nas kolejna porcja dobrego humoru. W klubie Prowincja wystąpi kabaret Czesuaf. Dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są zaproszenia na ten wyjątkowy wieczór.
 

Biblioteka zaprasza na wspomnienia o Józefie Piłsudskim

pilsudski thTa postać nierozłącznie kojarzy się z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Józef Piłsudski, Naczelnik Państwa, będzie bohaterem literacko-muzycznego spotkania w miejskiej bibliotece.
 

Przed nami odpust i Festyn Wincentyński w Kunowicach

odpust kunowice_2018_thJuż w najbliższą niedzielę kolejny, jak zwykle koncertowy i rodzinny, odpust ku czci św. Wincentego a’Paulo w Kunowicach. Na scenie oczywiście Jerzyki, a także Przemysław Szczotko i niemaGOtu – zespół, którego autorstwa był hymn na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.
 

„Casting. Finał” na deskach SMOK-a (foto)

casting scenaJak wygląda casting „od środka”? Jakie zadania czekają na adeptów sceny? Opowiedział o tym aktor Mariusz Puchalski w przedstawieniu „Casting. Finał”, którego premiera miała miejsce w miniony piątek w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama