Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Słubiczanka nagrodzona za czarno-biały portret

anna monochromeJesienią pisaliśmy o nagrodzie, którą słubiczanka Anna Gibała-Łazdowska otrzymała w międzynarodowym konkursie fotograficznym „Oczami mamy i taty”. Okazuje, że kolejne jej zdjęcia zyskują uznanie za granicą. Tym razem w konkursie Monochrome Awards.
 

Wystawa REAL POP 1960–1985 z polskim przewodnikiem

real pop_thBrandenburskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza do hali frankfurckiego ratusza na wystawę o kulturze popularnej wschodnich i zachodnich Niemiec. W dwa wybrane dni – z oprowadzaniem w języku polskim.
 

Kolejny stand up w Prowincji: Kamyszek & Niebrzegowski

standup alexStand up-y mają swoich fanów również w Słubicach. Przed nami kolejny dowcipny występ, tym razem publiczność zabawiać będą lubuszanie: Krzysztof Kamyszek i Alex Niebrzegowski. I to już niedługo!
 

Słubice pożegnały Pawła Adamowicza… (foto/wideo)

koncert pawelW południe 19 stycznia w Gdańsku pożegnano prezydenta Pawła Adamowicza, a o godz. 18 w kościele NMP Królowej Polski w Słubicach odbyły się msza i koncert poświęcone jego pamięci. Modlono się nie tylko za tragicznie zmarłego prezydenta, ale także za jego rodzinę, miasto Gdańsk i za zabójcę.
 

Loopmilla z Niemiec zagra w Prowincji

loopmila thKolejny energetyczny koncert w Klubie Prowincja, tym razem w wykonaniu młodej, niemieckiej grupy Loopmilla. Swoją żywiołowością zarażają publiczność – i zapraszają do zabawy!
 

Teatr Małe CoNieco z nominacją na wojewódzkie jasełka

pro arte_2019Tegoroczny Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE rozpoczął się, jak zwykle, od spotkań jasełkowych. Na scenie SMOK-a swoje wersje bożonarodzeniowych przedstawień pokazały dwie grupy teatralne: ze Świecka i z Czarnowic. Ta ostatnia będzie reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim.
 

Koncert Noworoczny odwołany – będzie wieczór poświęcony pamięci Pawła Adamowicza

adamowicz th19 stycznia miał odbyć się Koncert Noworoczny. Jednak tego dnia w całym kraju zaplanowano żałobę narodową z powodu tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W związku z tym odbędą się msza oraz koncert poświęcony jego pamięci.
 

Filmowa niedziela w MGOK w Cybince

filmowa cybinka_thMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza mieszkańców na kolejną niedzielę filmową. W programie bajka dla młodszych widzów, a dla starszych historia wielkiej i trudnej miłości. Wstęp jak zawsze – wolny.
 

Kalendarz od AKFY pomógł hospicjum (foto)

kalendarz przemekZa nami pierwszy w tym roku wernisaż w Galerii OKNO. Szczególny – ponieważ nie tylko można było podziwiać nastrojowe luksografie, ale także zabrać je do domu. Grupa fotografów, działająca przy galerii, przygotowała kalendarz, który można było nabyć w zamian za datki do puszki Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo.
 

Jerzyki będą kolędować w Żmigrodzie

uwielbienie jerzyki_2018Gratka dla fanów talentu kunowickich Jerzyków. Po niedawnym „Kunowickim Betlejem” młodzi artyści i zaproszeni goście wystąpią ponownie z repertuarem o świątecznej tematyce. Tym razem udadzą się do Żmigrodu.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama