Słubice: 23 marca 2018   |   Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
reklama
reklama

Znów zabrzmiały wiosenne „Wiersze Świerszcza”

wiersze swierszcza_thTo już tradycja – poezja na dzień wiosny. Ponownie uczniowie klas I-III recytowali znane i lubiane wiersze, które znaleźli w „Świerszczyku”. Wykazali się odwagą, talentem aktorskim i miłością do poezji. Nie brakowało rekwizytów i kolorowych strojów. Brawa dla wszystkich!
 

W Rzepinie wystąpi Majka Jeżowska

majka jezowska_thPamiętacie „A ja wolę moją mamę?” Ten przebój w latach 80. śpiewały niemal wszystkie przedszkolaki! A teraz razem z Majką Jeżowską mogą zaśpiewać go ich dzieci, i to na żywo – idolka najmłodszych wystąpi niedługo w Rzepinie.
 

Wielkanocny kiermasz w Cybince

kiermasz cybinka_thWielkanocnych imprez ciąg dalszy. Swój kiermasz przygotowuje także Cybinka. 24 marca będzie okazja nie tylko zaopatrzyć się w wielkanocne ozdoby oraz skosztować tradycyjnych potraw i posłuchać występów na żywo.
 

Händel… i Szcześniak zabrzmią w kostrzyńskim kościele

mieczu thZnany z „Dumki na dwa serca”, ale w dorobku ma wiele płyt i ciekawych duetów. Mietek Szcześniak zaśpiewa w Kostrzynie nad Odrą podczas inauguracji VI Lubuskiego Festiwalu Muzycznego. Wystąpi razem z muzykami z Filharmonii Zielonogórskiej. W programie również utwory Händla i Vivaldiego.
 

Przystanek Woodstock pod nową nazwą

polandrock thUwaga fani Przystanku Woodstock, który co roku odbywa się w sąsiednim Kostrzynie nad Odrą. To koniec imprezy pod tą nazwą. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Festiwal tylko zmienia szyld - od teraz będzie to Pol'and'Rock Festival. A reszta pozostanie zmian.
 

W Rzepinie pokażą wielkanocne prace

rzepin mdk_wielkanoc_thJak co roku, w okresie przedświątecznym, w powiecie słubickim aż roi się od różnego rodzaju wystaw, warsztatów i spotkań, które wprowadzają mieszkańców w wielkanocny nastrój. Swoją wystawę od wielu lat ma także Rzepin.
 

Wielkanocne inspiracje w bibliotece – to trzeba zobaczyć

wielknoc stol_thGdzie jest najpiękniej przystrojony świąteczny stół? Trudno będzie pokonać ten, który zobaczyć można w słubickiej bibliotece. Jest koronkowy, ludowy, kolorowy… Tak piękne potrafi być tylko rękodzieło.
 

Przebojowy Prima Aprilis w Cybince

PRZEBOJOWA CYBINKA_thŚpiewać każdy może, jeden lepiej, drugi trochę gorzej… Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza na najbardziej przebojowy Prima Aprilis w okolicy. To szansa nie tylko na sukces, ale również na nagrody.
 

Wygraj bilety na operę "Don Giovanni"

don giovanni_thKto ma ochotę wybrać się na operę? A konkretnie na „Don Giovanniego” autorstwa Mozarta? Wspólnie z frankfurckim Kleist Forum przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs – do wygrania są dwa podwójne zaproszenia!
 

W bibliotece przygotują palmy i pisanki

wielkano biblioteka_thWielkanoc to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które warto przekazywać młodszym pokoleniom. A należą do nich np. wspólne przygotowywanie pisanek i wielkanocnych palm. Te dwa symbole świąt będzie można własnoręcznie przygotować podczas warsztatów w słubickiej bibliotece.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama