Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
reklama
reklama

Zmiany w kole PZW nr 2 w Słubicach. Jest nowy sekretarz

hryniewicz bogdanZarząd koła nr 2 Polskiego Związku Wędkarskiego w Słubicach ma nowy skład. Ze stanowiska sekretarza koła zrezygnował Bogdan Hryniewicz. Jego miejsce zajmie Patrycja Waszkiewicz.
 

Nie żyje ks. Sławomir Sawicki. Zobacz plan uroczystości pogrzebowych

ks slawek_th24 stycznia zmarł ks. Sławomir Sawicki, duszpasterz w parafii pw. Ducha Świętego. W naszym mieście spędził blisko 10 lat. Uroczystości pogrzebowe w Słubicach odbędą się 28 stycznia, a ciało kapłana będzie pochowane dzień później w rodzinnym grobie w Zielonej Górze.
 

Ferie w szkole? Tak! Zobacz jakie będą zajęcia

ferie szkolaFerie zimowe kojarzą się przede wszystkim z odpoczynkiem od szkoły i nauki. Słubickie placówki łamią ten stereotyp i zapraszają w tym czasie na rozmaite zajęcia tematyczne. Zapowiada się ciekawie.
 

"Wielojęzyczność w Dwumieście" – zobacz ciekawe dane statystyczne o Słubicach i Frankfurcie

ffo slubice_logoIle osób mieszka nad Odrą? Jaki jest odsetek obcokrajowców? Ilu Niemców uczy się polskiego? Te i inne ciekawe dane statystyczne można znaleźć w niedawno wydanej publikacji pt. „Wielojęzyczność w Dwumieście Frankfurt nad Odrą - Słubice”. Publikujemy ją dla was na naszej stronie.
 

Przegląd ulicznego oświetlenia - lampy będą włączone

lampy uliczne_thUprzedzamy pytania czujnych mieszkańców, którzy dają nam zawsze znać o święcących się za dnia ulicznych lampach. 25 stycznia zaplanowano kolejny przegląd systemu oświetlenia ulicznego na terenie gmine.
 

930 tys. dla organizacji pozarządowych – ruszył konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2020 roku

kasa kasaGmina Słubice ogłosiła konkurs ofert na realizację zadań publicznych. Dla organizacji pozarządowych zarezerwowano 930 tys. zł. Zostaną przeznaczone m.in. na sport, kulturę, ochronę zdrowia, ekologię czy pomoc społeczną.
 

Europejskie Centrum Ekumeniczne z prestiżową nagrodą

centrum nagroda_thEuropejskie Centrum Ekumeniczne, działające na terenie Słubic i Frankfurtu, zostało wyróżnione za działalność na rzecz współpracy ekumenicznej na pograniczu polsko-niemieckim. Nagrodę przyznała Ekumeniczna Rada Niemiec.
 

Śmiertelne pobicie na placu Wolności. Sprawcy w areszcie

policja-kogutTa sprawa wstrząsnęła mieszkańcami placu Wolności. W noc sylwestrową doszło tu do pobicia mężczyzny, który zmarł po przewiezieniu do szpitala.  Dwóch sprawców aresztowano na 3 miesiące. Śledztwo trwa.
 

Zimowe półkolonie z Fun Factory

polkolonie fun_thSzukasz pomysłu dla swojego dziecka na ciekawe spędzenie ferii? Fun Factory, czyli niezwykłe miejsce do edukacji i zabawy w Słubicach, zaprasza dzieci na zimowe półkolonie. W programie czeka mnóstwo ciekawych zajęć.
 

Dzień informacyjno-doradczy dla zainteresowanych uznaniem kwalifikacji w zawodach rzemieślniczych

spotkanie izba_thIzba Rzemieślnicza we Frankfurcie nad Odrą zaprasza do udziału w dniu informacyjno-doradczym, który odbędzie się 31 stycznia. To świetna okazja szczególnie dla osób chcących uzyskać uznanie ich kwalifikacji w zawodach rzemieślniczych na terenie Niemiec.
 
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama