Słubice: 20 sierpnia 2019   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
reklama
reklama

Sposób na usprawnienie ruchu? Na drodze Słubice - Kunowice powstaną… ronda

korek kunowice_137_thProblemy z płynnością ruchu drogowego wokół Słubic były przedmiotem spotkania burmistrza Mariusza Olejniczaka z szefem Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawłem Tonderem. Jednym ze sposób ma poprawę sytuacji ma być budowa… dwóch rond.
 

Diament w nowej odsłonie zaprasza na kursy językowe

diament zapisy_thSzkoła Językowa Diament - od września prowadzona przez Stowarzyszenie po PROstu - zaprasza na kursy języka angielskiego i języka niemieckiego w nowym roku szkolnym 2019/2020. Zapisy już ruszyły!
 

Tradycyjna sołtysówka w Kunowicach

soltysowka 2019_thSkoro koniec wakacji, to w Kunowicach nie może zabraknąć tradycyjnej sołtysówki. Będzie moc atrakcji i zabawa do białego rana, a imprezę uświetni występ scholi Jerzyki.
 

Powiatowe obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny św.

kosciol ducha1 września Starostwo Powiatowe w Słubicach organizuje obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Odbędą się one w kościele Ducha Świętego. Towarzyszyć im będzie odsłonięcie okolicznościowej tablicy pamiątkowej.
 

Śmierć przy ul. Dworcowej w Rzepinie

policja-kogutW jednym z bloków przy ul. Dworcowej w Rzepinie wezwali służby, ponieważ z mieszkania lała się woda. Niestety, okazało się, że mieszkający w nim starszy mężczyzna nie żyje… Zdaniem lekarza, zmarł z przyczyn naturalnych.
 

Dziwne dźwięki ze strefy ekonomicznej - skąd pochodzą?

strefa niebo_thOd kilku tygodni mieszkańcy Kunowic i Słubic narzekają na dźwięk, który dociera do ich mieszkań i domów. Wg otrzymywanych przez nas sygnałów pochodzi on z rejonu pobliskiej strefy ekonomicznej. Co jest jego przyczyną?
 

Krzysiek walczy o życie po 2 wylewach. Wspólnie możemy mu pomóc

rylko thKolejny słubiczanin potrzebuje pomocy w kosztownym i trudnym powrocie do zdrowia. Krzysiek przeszedł udar krwotoczny, a kiedy wydawało się, że już będzie dobrze – dostał kolejnego wylewu. Jest sparaliżowany, ale bardzo chce wrócić do zdrowia. Jego szansą jest rehabilitacja w jednym z najlepszych Centrum Rehabilitacji w Polsce.
 

Animalsi zapraszają na II edycję bazarku dla zwierzaków

bazarek zima_animals_thSłubiccy Animalsi zapraszają na kolejny bazarek charytatywny. To dobra okazja, aby nabyć ciekawe i wartościowe przedmioty, a przy okazji pomóc czworonożnym podopiecznym stowarzyszenia.
 

Festiwal Baniek Mydlanych i Dzień Kolorów w Słubicach

kolory thTego w Słubicach jeszcze nie było. 24 sierpnia do Słubic przyjedzie Festiwal Baniek Mydlanych. Na dużych i małych czeka moc atrakcji, oczywiście z bańkami mydlanymi w roli głównej.
 

Głosuj na projekt Lewiatana i pomóż słubickiemu hospicjum. Czeka 50 tys. na nowy sprzęt

hospicjum puszkiCoraz więcej firm angażuje się społecznie. Do tego grona dołączył również słubicki supermarket Lewiatan. W ramach konkursu Herosi Innowacyjności zgłosił Stowarzyszenie Hospicjum św. Wincentego a’Paulo. Jednak, żeby hospicjum otrzymało 50 tys. zł, potrzebne są głosy internautów. Można je oddawać codziennie!
 
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama