Słubice: 21 października 2019   |   Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
reklama

Słubiczanie posprzątają park przy bazarze

smieci sosir_thWszystko zaczęło się od zdjęć śmieci zalegających na wałach, potem były internetowe dyskusje, których zwieńczeniem była spontaniczna akcja sprzątania słubickich wałów i łąk. Po pierwszym czynie społecznym przyszedł czas na drugi. Tym razem areną porządkowych zmagań będzie park przy stadionie SOSiR i bazarze.
 

Kupiłeś za dużo? Nie wyrzucaj, ruszyła jadłodzielnia!

jadlodzielnia thPrzy wejściu do Ośrodka Pomocy Społecznej stanęła specjalna lodówka, który służy do dzielenia się jedzeniem – jest to tzw. jadłodzielnia. Mogą z niej korzystać zarówno ci, którzy chcą oddać żywność, jak i potrzebujący jedzenia.
 

Ekumeniczne konsultacje polskich i niemieckich biskupów (foto)

biskupowie ekumTo było historyczne i pierwsze tego typu wydarzenie – 15 października we frankfurckim Kościele Pokoju spotkali się biskupi kościołów katolickich i ewangelicznych, które znajdują się nad Odrą i Nysą. Tak uroczyście obchodzono 25-lecie Europejskiego Centrum Ekumenicznego z Frankfurtu.
 

Woda już zdatna do bezpośredniego spożycia

woda slubiceMamy dobre wieści dla mieszkańców Słubic, Nowego Lubusza, Kolonii Nowy Lubusz, Kunowic oraz Pławidła. Kolejne badanie wody przyniosło pozytywny wynik, nie ma w niej już bakterii coli. Woda z wodociągu nadaje się do bezpośredniego spożycia.
 

Fundacja Dziupla zajmie się drzewami

dab plac_wolnosci_thOstatnio w Słubicach dużo mówi się na temat zieleni i pielęgnacji drzew. Szczególnie w kontekście niedawnej wycinki przy ul. Jagiełły. O tym, jak i kiedy należy to robić, opowiada Natalia Duer, szefowa Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.
 

Organizacje pozarządowe spotkają się na corocznym forum - znamy oficjalny program

natalia forumWielkimi krokami zbliża się Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych – doroczne spotkanie przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń. Motywem przewodnim wydarzenia, organizowane wspólnie przez Fundacją na rzecz Collegium Polonicum oraz gminę Słubice będzie przygotowanie do przyszłorocznych konkursów o dotacje.
 

OPS zaprasza na drugi Otwarty Targ Wymiany

targ wymiany_thZabawki, książki, ubrania i wiele rozmaitych skarbów można znaleźć – ale i oddać potrzebującym – podczas Otwartego Targu Wymiany. 19 października odbędzie się druga edycja wydarzenia organizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach.
 

Najlepszy na świecie laser do trwałego usuwania owłosienia już w Słubicach!

epilacja dziewczyny_thUsuwanie owłosienia za pomocą laserów to obecnie najskuteczniejsza metoda epilacji. Ten, kto skorzystał z zabiegu wie, jak wiele korzyści za sobą niesie, dlatego Pracownia Ciała The Happy Body wprowadziła na stałe do swojej oferty laser Vectus Cynosure cieszący się największą popularnością na rynku.
 

Hubert stracił dłoń – ruszyła akcja pomocy

skarbonka thKilka dni temu Słubice zelektryzowała wiadomość o tragedii 13-latka, któremu petarda wybuchła w ręce. O pomoc Hubertowi apeluje Fundacja Grupy Pomagamy – będzie mu bardzo potrzebna, ponieważ chłopak stracił dłoń…
 

W Colpolu po raz 22. zabrzmiało uroczyste Gaude Mater Polonia (foto)

inauguracja CP_2019W Collegium Polonicum rozpoczął się kolejny rok akademicki. Quod bonum, felix, faustum, fortunatumque sit (oby to było szczęśliwe, sprzyjające i pomyślne) - tego życzyły nowym studentom władze obu uniwersytetów tworzących słubicką placówkę: poznańskiego UAM i frankfurckiej Viadriny.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama