Słubice: 17 lutego 2019   |   Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
reklama
reklama

Międzynarodowy Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

przestepca thOd poniedziałku rusza Międzynarodowy Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W tym czasie będzie można skorzystać z pomocy m.in. policjantów, prokuratorów czy pracowników socjalnych.
 

Jak wygląda edukacja we Frankfurcie? Zobacz raport

raport ksztalceniaFrankfurt nad Odrą opublikował obszerny „Raport na temat kształcenia". Oprócz omówienia sieci przedszkoli i szkół, dowiedzieć można się z niego również np. tego, ilu obcokrajowców mieszka „za miedzą”, jaka jest stopa bezrobocia, a także jakie wyzwania czekają tamtejszy system edukacji.
 

Podpowiedzą organizacjom jak pozyskiwać dotacje

pitLokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjne. Eksperci podpowiedzą, jak pozyskać środki na działania z funduszy europejskich i krajowych.
 

Wyraź swoje zdanie na temat cmentarza dla zwierząt - SONDA INTERNETOWA

grzebowisko thPo niedawnym spotkaniu dotyczącego cmentarza dla zwierząt ruszyły rozmowy i konsultacje w sprawie jego ewentualnego powstania. Gmina Słubice wraz ze społecznymi partnerami sprawdza teraz nie tylko rozmaite możliwości w tym zakresie, ale również zdanie samych mieszkańców.
 

Ratownicy ze szpitala przeszkolą najmłodszych

mis ratownik_thMiś ratownik znowu w akcji! Ratownicy medyczni ze Szpitala im. Zbigniewa Religi w Słubicach spotykają się z najmłodszymi i uczą ich, jak wezwać pomoc czy udzielić pierwszej pomocy. I zachęcają szkoły i przedszkola do przyłączenia się do akcji.
 

Okradł serwis opon, wpadł w ręce policji

policja-kogutNiezbyt długo cieszył się łupem złodziej, który włamał się do serwisu opon i ukradł 1000 zł. Funkcjonariusze policji zatrzymali go i odzyskali całą kwotę. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.
 

ORYX S.C. poszukuje do pracy

magazyn thSzukasz stabilnej i dobrej pracy? Firma ONYX, która specjalizuje się w sprzedaży detalicznej poprzez internetowe serwisy sprzedażowe, szuka osoby do pracy na stanowisku magazyniera.
 

Historyczny sukces Nadii Oleszczuk z rzepińskiego liceum

nadia oleszczuk_sejm_thPamiętacie Nadię Oleszczuk? Pisaliśmy o niej w kwietniu 2017 roku, gdy aplikowała do młodzieżowego sejmu. Mamy kolejne dobre informacje – uczennica rzepińskiego liceum zwyciężyła w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i będzie nas reprezentować na szczeblu centralnym.
 

Wojewoda rozmawiał z burmistrzem o sprzedaży terminala

wojewoda burmistrz_thNiedawno pisaliśmy o planach burmistrza Mariusza Olejniczaka dotyczących przejęcia terminala w Świecku. 14 lutego spotkał się w tej sprawie z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem. Pomysł sprzedaży obiektu gminie nie podoba się władzom powiatu słubickiego.
 

42 litry krwi od mundurowych

krew mundurowi_thW ostatnim czasie służby mundurowe zachęcały do dzielenia się tym, co cenne, ważne i tak bardzo potrzebne. Akcje krwiodawstwa odbyły się u pograniczników, celników i policjantów. Łącznie udało się zebrać aż 42 l krwi!
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama