Słubice: 20 sierpnia 2018   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
reklama
reklama

Just English zaprasza na nowe kursy językowe – jest też praca dla lektorów

ilove skoolZa pasem nowy rok szkolny. To dobry czas, aby rozejrzeć się za kursami językowymi. Na osoby w każdym wieku czekają ostatnie wolne miejsca w Szkole Językowej JUST ENGLISH. Jest też praca dla lektorów językowych.
 

Policjanci zbierali krew dla potrzebujących

zbiorka krwi_ewa_thKolejny raz policjanci ze słubickiej komendy zorganizowali zbiórkę krwi pod hasłem „Oddaj krew – uratuj życie”. I tradycyjnie do tej akcji zaprosili również mieszkańców. Wspólnymi siłami udało się zebrać ponad 13 litrów krwi.
 

Historia połączy nas w… Górzycy

laczy nas_historia_gorzyca_thTo będzie wielkie święto patriotyzmu. 1 września w Górzycy odbędzie się festyn pod hasłem „Łączy nas historia”. Tego dnia na wszystkich chętnych czeka ciekawa lekcja historii, do tego liczne koncerty oraz piłkarski turniej.
 

Stek urugwajski, amerykański czy argentyński? Zobacz różnice

stek arg_thWydaje Ci się, że nie ma większej filozofii w przyrządzaniu steków? Tymczasem usmażenie steku krwistego lub półkrwistego wymaga nie tylko wiedzy, ale także pewnej sprawności i cierpliwości. Zobacz dlaczego cały świat pokochał steki amerykańskie i argentyńskie oraz przekonaj się na czym polega różnica w ich przyrządzaniu.
 

Rusza największa inwestycja kanalizacyjna w historii Słubic

zuws logoRenowacja 21 km sieci kanalizacyjnej i 670 przyłączy na 45 ulicach, do tego budowa studni rewizyjnych i monitoringu – tak będą wyglądać najbliższe miesiące w centrum Słubic. Lada moment rusza modernizacja miejskiej sieci kanalizacyjnej. Szczegóły poznaliśmy na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przez ZUWŚ.
 

Słubiczanie nie chcą ograniczeń w sprzedaży alkoholu

piwo zakaz_thW lipcu zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie ograniczeń w sprzedaży alkoholu ogłoszone przez gminę Słubice. Mieszkańcy mogli wyrażać swoje zdanie poprzez wypełnianie specjalnych ankiet oraz głosowanie w internecie. Większość nie chce ograniczeń.
 

Mamy odpowiedź burmistrza w sprawie hali w Kunowicach

kunowice protest_thWczoraj informowaliśmy o decyzji Samorządowej Kolegium Odwoławczego w sprawie budowy hali magazynowej w Kunowicach przez firmę Promet Cargo. Dziś otrzymaliśmy w tej sprawie odpowiedź od burmistrza Tomasza Ciszewicza.
 

Pomogli choremu Wojtusiowi z Drzeniowa

wojtek 1_thKolejna akcja pomocy za nami! Tym razem na wsparcie wielu osób dobrej woli mógł liczyć niespełna dwuletni Wojtuś Malicz. W Drzeniowie – gdzie na co dzień mieszka – odbył się festyn charytatywny. Zebrane pieniążki posłużą na walkę z trapiącą go chorobą – chłoniakiem.
 

Jest decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w sprawie budowy hali w Kunowicach

kunowice protest_thWracamy do tematu budowy hali magazynowej, która wiosną ubiegłego roku mocno poruszyła mieszkańców Kunowic, a szczególnie ul. Dworcowej. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję burmistrza Tomasza Ciszewicza o wydaniu warunków zabudowy dla tej inwestycji.
 

Do Słubic przyjadą Food Trucki

food truck_2_thTego w naszym mieście jeszcze nie było! Niezwykle popularne w ostatnim czasie Food Trucki, czyli samochody z przyrządzanym na miejscu jedzeniem, pojawią się w Słubicach. Wszystko w ramach Food Truck Festival Słubice.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama