Słubice: 29 marca 2017   |   Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
reklama
reklama

Strażacy apelują o niewypalanie traw

wypalanie trawWczesna wiosna to czas, kiedy odżywa pokutujące w naszym społeczeństwie błędne przekonanie, że wypalanie traw użyźnia glebę. Pożary łąk i nieużytków to udręka dla strażaków, degradacja i zniszczenie flory i fauny oraz zagrożenie bezpieczeństwa ludzi.
 

W "Piotrze i Pawle" jeszcze taniej niż myślisz

piotr pawel thSupermarket Piotr i Paweł w Słubicach zaprasza mieszkańców Słubic na zakupy do sklepu przy ul. Wojska Polskiego 9. Na odwiedzających sklep czekają liczne promocje cenowe.
 

Skąd wziąć pieniądze na działalność stowarzyszenia?

sektor3 forumCzy organizacja pozarządowa może pozyskiwać środki na swoje działania oferując na rynku produkty lub usługi? Jak zwiększyć „siłę ekonomiczną” organizacji? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści ds. ekonomii społecznej podczas spotkania dla przedstawicieli NGO ze Słubic i okolicy.
 

Pracownicy skarbówki pomogą rozliczyć PIT

skarbowkaPrzed nami kolejna akcja związana z rozliczaniem deklaracji podatkowych. Tym razem pracownicy Urzędu Skarbowego będą pomagać w elektronicznym rozliczaniu PIT-37 za rok 2016.
 

Nowy harmonogram wywozu odpadów

happening megafonOd 1 kwietnia wchodzą w życie kolejne zmiany dotyczące gospodarki komunalnej na terenie gminy Słubice. Tego dnia zacznie obowiązywać nowy harmonogram wywózki odpadów. Sposób segregacji śmieci pozostaje bez zmian.
 

Ptasia grypa już niegroźna

ferma kurza_thJak poinformowało Starostwo Powiatowe w Słubicach, nie ma już zagrożenia ptasią grypą na terenie powiatu słubickiego. 27 marca wojewoda lubuski uchylił swoje wcześniejsze rozporządzenie ustanawiające tzw. obszar zagrożony.
 

Stowarzyszenie "Wspólnie dla samorządu" zabrało głos w sprawie obwodnicy Słubic

obwodnicaTemat budowy obwodnicy Słubic cały czas wzbudza emocje wśród lokalnej społeczności. Do ostatnich deklaracji burmistrza Tomasza Ciszewicza postanowiło odnieść się stowarzyszenie "Wspólnie dla samorządu", które apeluje o rozpoczęcie konsultacji społecznych w tej sprawie.
 

Kasa w starostwie będzie nieczynna

Powiat SłubickiStarostwo Powiatowe w Słubicach poinformowało, że od 29 marca do 14 kwietnia działająca w urzędzie kasa będzie nieczynna. Powodem zamknięcia kasy są "przyczyny techniczne".
 

Wypadek na wyjeździe w stronę Kostrzyna (foto)

wypadek grzybowa_th26 marca we wczesnych godzinach wieczornych doszło do wypadku na drodze wylotowej ze Słubic w kierunku Kostrzyna. Motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Dwie osoby zostały ranne.
 

Kolejny wykład o kształceniu zawodowym w Niemczech

volkshochschule frankfurt th27 marca frankfurcka Volkshochschule zaprasza na drugi z cyklu wkładów dla osób planujących podjąć pracę lub kształcenie zawodowe w Niemczech. Tym razem prowadzący opowiedzą o uznawaniu polskich kwalifikacji zawodowych po drugiej stronie Odry.
 
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz budowę Wieży Kleista w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama