Słubice: 15 grudnia 2017   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama

Szczęśliwe jest życie emeryta (foto)

zycie emerytaWeseli i aktywni są emeryci ze słubickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Za pieniądze pozyskane z FIO tańczyli, gotowali, wystawili sztukę teatralną. I nie zwalniają tempa, planują m.in. kolejne imprezy, a także kurs komputerowy. Mają także małe marzenia.
 

Rekolekcje z Całunem Turyńskim

kosciol duchaTegoroczne rekolekcje adwentowe w parafii pw. Św. Ducha będą wyjątkowe. Parafianie będą mogli zobaczyć kopię Całunu Turyńskiego, z której ksiądz prowadzący spotkania będzie odczytywał przebieg Męki Pańskiej.
 

Pomogli rodzinom we wzajemnym zrozumieniu

projekt rodzina_thPomysł na projekt wziął się z życia – i dzięki niemu na lepsze i spokojniejsze zmienia się życie rodzin. Stowarzyszenie Po PROstu prowadziło drugą edycję Gminnej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej, dofinansowanej przez słubicki samorząd. Czy i komu takie działania są potrzebne? O tym w naszym materiale.
 

Skrzydlata wystawa w Słubicach

golabek slubiceNajpiękniejsze, najcenniejsze czy najszybsze – takie gołębie podziwiali ci, którzy wybrali się na wystawę, która niedawno odbyła się w Słubicach. A najlepsi hodowcy zostali uhonorowani medalami.
 

Lubuscy mikołaje popłynęli Myślą (foto)

mikolajki kajakiMikołajkowy spływ kajakowy lubuszan to już wieloletnia tradycja. W tym roku kajakarze wybrali się na rzekę Myślę, by wspólnie powitać zimę na wodzie. Do pełni szczęścia zabrakło tylko białego puchu.
 

Idzie zima. Pamiętajmy o bezdomnych i samotnych

policja bezdomni_thJest coraz zimniej, a niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych. Tak jak w latach ubiegłych, słubiccy policjanci będą sprawdzać miejsca, w których mogą oni przebywać. Apelują również do wszystkich o zwracanie uwagi na osoby starsze i samotne.
 

Jak pozbyć się niechcianych książek?

book-2909331 960_720_thPo generalnych domowych porządkach często nie wiemy co zrobić z niechcianymi książkami. Zobacz jak prosto i skutecznie pozbyć się niechcianych książek.
 

Gruzin chciał pojechać do Niemiec, a wróci do domu

granica cudzoziemcy_thStraż Graniczna zatrzymała Gruzina, który złożył wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt i pracę w Polsce, a potem pojechał do Niemiec. Niestety, stempel wojewody wielkopolskiego to nie wiza Schengen. Prawdopodobnie będzie musiał wrócić do domu.
 

Real zaprasza na świąteczne zakupy

real thMarket Real we Frankfurcie na Odrą zaprasza w najbliższą niedzielę na świąteczne zakupy. 17 grudnia sklep będzie czynny w godz. 13-18. Na miejscu czeka wiele promocji, także dla klientów z Polski.
 

Rekordowa akcja krwiodawstwa

zbiorka komenda_thPo raz kolejne policjanci ze słubickiej komendy zaprosili mieszkańców Słubic na zbiórkę krwi organizowaną wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Frekwencja dopisała - łącznie zebrano 18,5 litrów tego drogocennego płynu.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama