Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Radni zgodzili się na sprzedaż boiska przy Rolniczaku

Boisko przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych może wkrótce trafić pod młotek. Radni powiatowi wyrazili dziś zgodę na jego sprzedaż podejmując w tej sprawie uchwałę. Wg szacunków ekspertów działka może być warta nawet 2 mln złotych.

Boisko ZSER Słubice
Boisko przy ZSER Słubice (fot. archiwum)

Sprzedaż działki była jednym z ważniejszych tematów na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Słubickiego. Za wyrażeniem zgody na sprzedaż głosowało aż 12 radnych, 3 było przeciw, a 2 radnych było nieobecnych. Nikt nie wstrzymał się od głosu. ZOBACZ UCHWAŁĘ

Cała sprawa wzbudza wiele kontrowersji nie od dziś. To jedna z nielicznych tak atrakcyjnych działek w Słubicach, na dodatek o niebagatelnej powierzchni 1,5 hektara. Chodź teren ten (działka nr 580/2 na załączonej poniżej mapce) nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, to może być wykorzystany pod inwestycje mieszkaniowe.

Sam pomysł sprzedaży boiska przy ZSER pojawił się kilka lat temu. W 2013 roku na wniosek ówczesnych władz powiatu, Urząd Miejskich w Słubicach wydał decyzję o warunkach zabudowy. Konkretnie chodziło o zabudowę wielorodzinną (9 budynków) oraz jednorodzinną (12 budynków).

Głośno o sprawie zrobiło się w 2014 roku (pisaliśmy o tym wcześniej - KLIKNIJ), gdy obecny radny Robert Tomczak (wtedy jeszcze poza radą), zorganizował akcję podpisów pod apelem o odstąpienie od pomysłu sprzedaży boiska. Ówczesny zarząd i rada ostatecznie takiej decyzji nie podjęli. Teraz stało się inaczej. Czy to dobre rozwiązanie?

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że środki finansowe, uzyskane przez powiat słubicki ze sprzedaży działki, zostaną przeznaczone m.in. na dalszy rozwój infrastruktury oświatowej oraz wkład własny przy budowie Centrum Kształcenia Zawodowego. Z kolei opozycyjni radni głośno mówią, że w ten sposób obecny zarząd chce ratować się przed finansową zapaścią związaną m.in. ze sprawą opłat za terminal w Świecku.

Starosta Marcin Jabłoński, wyjaśnił w rozmowie z naszą redakcją, że nikt z obecnego zarządu nie chce pozbawić uczniów i mieszkańców miejsca do uprawiania sportu. Zapowiedział, że na sąsiedniej działce (oznaczonej na mapce kolorem zielonym - obecnie to tereny rolne i ogrodnicze należące do szkoły) ma powstać nowoczesne boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, a w przyszłości także i nowa sala sportowa. Dzięki temu teren obecnego boiska może zostać przeznaczony pod inwestycje mieszkaniowe.

mapka boisko

Więcej o sprawie sprzedaży boiska przy ZSER, a także wielu innych ważnych dla powiatu słubickiego sprawach, dowiecie się z obszernego wywiadu z Marcinem Jabłońskim, który już wkrótce opublikujemy na naszej stronie oraz antenie telewizji HTS.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama