Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Tak będzie wyglądać nowe boisko przy "Rolniczaku"?

Starostwo Powiatowe w Słubicach opublikowało pierwsze wizualizacje nowego boiska przy Zespole Szkól Ekonomiczno-Rolniczych. Obiekt miałby powstać, gdyby doszło do sprzedaży działki na której znajduje się obecne boisko.

Boisko Rolniczak

O sprawie szerzej pisaliśmy na początku października w naszej poprzedniej publikacji, gdzie wyjaśnialiśmy okoliczności decyzji o zgodzie na sprzedaż wydanej przez radnych oraz pomysłu na budowę nowego obiektu - mniejszego, ale za to bardziej nowoczesnego.

Dziś już wiemy, że do powiatu zgłaszają się pierwsi inwestorzy, którzy są zainteresowani nabyciem działki pod zabudowę mieszkaniową. Niewykluczone, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg. Na razie jednak nic nie jest przesądzone.

Czy uczniowie "Rolniczaka" i korzystający z obecnego boiska mieszkańcy muszą się obawiać, że nie będą mieli gdzie dbać o kondycję fizyczną? Starosta Marcin Jabłoński wyjaśnia, że nie ma powodów do takich obaw.

- W przypadku, gdy dojdzie do sprzedaży działki na której znajduje się obecne boisko, to będziemy wiedzieć, że mamy środki na nowy obiekt sportowy. Gwarancja realizacji nowego boiska jest wtedy 100% procentowa. To jest moja publiczna deklaracja i zobowiązanie. Wypowiedziałem ją również podczas sesji Rady Powiatu - zapewnia.

W międzyczasie starostwo zleciło wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego wraz z wizualizacją nowego boiska. Podjęło się tego biuro architektoniczne Bernadety Jastrzębskiej ze Szczecina. W ramach zlecenia zostaną też oszacowane koszty prac projektowych oraz wykonania robót budowlanych.

Poniżej prezentujemy udostępnione przez słubickie starostwo pierwsze materiały wizualizacyjne wraz z planem zagospodarowania przestrzennego.Boisko będzie miało nawierzchnię ze sztucznej trawy. Będą na nim pola do piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki i tenisa ziemnego. Wokół boiska powstanie 200-metrowa bieżnia lekkoatletyczna, a także skocznia do skoku w dal, wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Będzie też osobna bieżnia do sprintu (80m) oraz oddzielne boisko do koszykówki. Dla lubiących ćwiczyć powstanie siłownia pod chmurką, a dla najmłodszych mini plac zabaw.

Zgodnie z zapowiedzią starosty Marcina Jabłońskiego, boisko miałoby być ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców, ale dokładne zasady jego użytkowania określałby gospodarz, czyli dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama