Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Hipermarket na KOMESIE 2011/02/07 22:19 #8004

  • bogi79
  • bogi79 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Doszła mnie informacja, że jutro to jest 08.02.2010 godzinie 10.00 ma się odbyć spotkanie w urzędzie miejskim w sprawie KOMESU.

Z moich informacji wynika, iż ma ono dotyczyć powstania nowego hipermarketu na tym terenie. Zainteresowaną spółką jest firma NDN s.a. z Krakowa.

Ciekawe jaki market tam powstanie i ilu ludzi w związku z tym straci pracę !!!!?????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/07 22:22 #8005

  • kikold
  • kikold Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
hmm, powinieneś chyba raczej napisać - ciekawe jaki market tam powstanie i ILU LUDZI znajdzie tam zatrudnienie
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/07 22:27 #8006

  • bogi79
  • bogi79 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
bardziej na miejscu jest pytanie o to jaki będzie bilans??? sklepów przez to upadnie i i ilu ludzi straci w związku z tym pracę. jestem pewien że więcej ludzi straci racę niż market zdoła zatrudnić!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/07 22:28 #8007

  • kikold
  • kikold Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
nie ma się co pieklić - pożyjemy - zobaczymy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/07 22:38 #8008

  • Julitaa
  • Julitaa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
bogi79 napisał:

bardziej na miejscu jest pytanie o to jaki będzie bilans??? sklepów przez to upadnie i i ilu ludzi straci w związku z tym pracę. jestem pewien że więcej ludzi straci racę niż market zdoła zatrudnić!!!!


A ty kiedyś pisałeś na tym forum, że pracujesz w budownictwie w Niemczech i masz tam firmę? Nie zastanawiałeś się, ile przez to tamtych obywateli nie ma pracy, bo Polaczek przyjechał? Takie właśnie Twoje myślenie. Beznadziejne. Mamy wolność gospodarczą jakbyś nie pamiętał, panie przedsiębiorco. :S

Przecież to dobrze, że coś powstanie w tym miejscu, które straszy od tylu lat, zawsze jak tamtędy jeżdżę rowerem to aż się prosi, żeby cosik zbudowali.

Ja się tam cieszę, może jak to będzie spore centrum, byłoby kino albo jakieś kręgle chociaż. Ludzie wookoło mają strasznie daleko do centrum, nie ma tanich sklepów, rozrywki, a tak coś będzie i w portfelu zostanie więcej, bo zakupy w dyskoncie to zawsze taniej.

Wiec się tak nie spinaj, bo się zdekoncetrujesz i ci wór z cementem na stópke spadnie. :blink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/07 22:52 #8009

  • bogi79
  • bogi79 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dobre było z tym workiem :)

nie twierdzę, że nie należy zagospodarować tego miejsca. jestem jak najbardziej ZA!!! Tylko pytanie czy potrzebny nam nowy market. zgadzam się że mogłoby powstać kino, kręgle, basen, klatki do squasha itp. Jestem za tym, żeby zainwestować w turystykę jako taką a nie zakupową!! niemcy i tak przyjeżdżają na zakupy. chciałbym pójść w końcu w Słubicach na basen, pograć w squasha i przy okazji wypić piwko a nie iść do tesco po mięso!!! jestem przeciwny niszczeniu przykładowo 100 miejsc pracy aby stworzyć 50. wiem że to uproszczenie ale na tym to polega. centrum rozrywkowe pozwoli na stworzenie nowych miejsc pracy bez rujnowania lokalnej społeczności kupieckiej. Podatki wpływające do miasta się nie zmienią, a gmina zyska prestiż i powiększy swoją atrakcyjność.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/07 23:09 #8010

  • Julitaa
  • Julitaa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
bogi79 napisał:

centrum rozrywkowe pozwoli na stworzenie nowych miejsc pracy bez rujnowania lokalnej społeczności kupieckiej. Podatki wpływające do miasta się nie zmienią, a gmina zyska prestiż i powiększy swoją atrakcyjność.


Piątka z ekonomii. Podatki z boiska do squasha = podatki z centrum handlowego. Myślę, że powinieneś być zaproszonym do TVN CNBC. :laugh:

NIC, NIGDZIE nie daje tyle podatków do lokalnego budżetu co sklepy, centra handlowe, firmy. Czy np. OSIR i ich boiska i obiekty dają wpływy? Nie, bo to sport i turystyka, takie coś z założenia, nie dość że nie daje, to jeszcze pochłania pieniążki z budżetu, więc o czym my mówimy.

Kto w Słubicach postawi takie miejsce musiałby być samobójcą. Każdy samodzielnie stojący basen, kino, kręgle, squash (sama chętnie bym zagrała) w takim mieście jak Słubice, nie ma szans na utrzymanie. Zawsze stawia się takie obiekty w otoczeniu centrum handlowych bo tylko takie coś gwarantuje ściągnięcie ludzie i zachęci ich do wydania kasy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/07 23:24 #8011

  • bogi79
  • bogi79 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
ja nie każę gminie budować basenu. podatki od nieruchomości moja droga spływają od każdego przedsiębiorcy który wdraża nowe inwestycje. myślisz że nowe centru handlowe ma rację bytu???!! spójrz na galerię Prima. wielki niewypał. liczysz że inwestor stawiając np. tesco wybuduje tez kręgielnię ?? z resztą jedna już jest w słubicach i możesz iść i sobie pograć!!

Nie myl jednostek podległych gminie z prywatną inicjatywą bądź z partnerstwem prywatno - publicznym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/08 00:00 #8012

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Już wiemy skąd miasto weźmie te 6 mln na spłatę odsetek od kredytów :)
bogi79, nie możesz pograć sobie w golfa ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/08 08:34 #8013

  • agro
  • agro Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
W takim razie po co budować bazar jak powstanie wielkie centrum handlowe? Przecież już powoli niemcy odwracają się od zakupów na bazarach na rzecz galerii handlowych w Słubicach. Policzcie ile jest stoisk na bazarze i ilu ludzi tam pracuje!Nie jestem w tym zorientowany, ale myślę, że około 500 osób, a ile zatrudni Carefour i towarzyszące mu małe sklepy - może 60 osób? 500 osób może stracić pracę na rzecz 60pracujących za 1200 zł w nowym Centrum handlowym. Po za tym małych sklepów nie będzie- tylko w styczniu w Słubicach upadły 4 sklepy spożywcze!!!!
Supermarkety jak już wykończą drobną konkurencję nie będą takie tanie, będą kroić ile wlezie.
Może niech gmina się zdecyduję na stworzenie planu miejscowego, blokującego powstanie kolejnego molocha. Uważam, że gdyby powstał plan miejscowy z przeznaczeniem tego obszaru na budownictwo wielorodzinne z usługami małopowierzchniowymi to zapewne też znalazłoby się wielu chętnych na realizacje takiego projektu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/08 22:30 #8031

  • bogi79
  • bogi79 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
z tego co się dzisiaj dowiedziałem to na 15000 metrów powstaną dwa duże markety. tesco i leroy merlin i kilka mniejszych marketów. jak znam życie to jeszcze burmistrz zwolni inwestora od obowiązku płacenia podatków należnych gminie.

niezłego mamy burmistrza!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/09 08:47 #8032

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
ale walisz podjude pod publike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
powiedz mi czy nasz burmistrz wygląda na niepełnosprawnego??? pierdzielisz farmazon o tym ze zwolni od [podatku??? skąd takie brednie !!!???? popatrz w lustro i nastepnie sie odwróć i podrzyj mature i zdaj ją jeszcze raz..... albo fakultety z logiki chociaż jeszcze raz zrób ( albo po raz pierwszy) pozwolic wybudowac market i zwolnic go z podatku????? co ty wygadujesz!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/09 09:25 #8033

  • bogi79
  • bogi79 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
obserwując postępowanie burmistrza mam pewne zastrzeżenia co do jego stanu umysłu. Pamiętaj że to są Słubice i nie takie rzeczy się tu działy, TY powinieneś o tym najlepiej wiedzieć Jurand. ciszewicz w czasie swojej krótkiej kariery burmistrza już kilka razy zdążył udowodnić tezę o pełni władz umysłowych (a raczej jej braku). więc moją maturę zostaw w spokoju (jest jaka jest ale ważne że jest), z logiki miałem dobry wpis więc mojego dyplomu się tez nie czepiaj. ja się nie śmieję z twoich kilku klas podstawówki więc i ty tego nie rób. zdążyłem zauważyć że masz u ciszewicza ciepłą posadkę nadwornego skryby, ciekawe tylko czy ja za nią po części płacę jako podatnik??!! jeśli tak to czuj się ZWOLNIONY !!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/09 09:26 #8034

  • bogi79
  • bogi79 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
pomyliłem się. wpis maiłem do indeksu z logiki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Hipermarket na KOMESIE 2011/02/09 14:38 #8037

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
dobra skończmy z tym dowalaniem sobie na wzajem bo nawet się nie znamy a teoretyzujemy na temat swoich osób. Lepiej prozmawiac merytorycznie niz uszczypliwi. Ja ze swojej strony chciałbym nawiązać tutaj publiczny dialog z mieszkańcami,z forumowiczami, bo moze faktycznie trzeba po prostu rozmawiac, bez rzadnych zawiłości polityczno-społecznych... idziesz na to bogi79?

wracając do tematu..
-skąd taka informacja op supermarkecie?- mówiono o tym na sesji?? wiadomo coś o ewentualnych warunkach takiej inwestycji?? czy są jakieś szersze informacj do których jest wgląd? jeśli wiesz coś więcej to opisz to, ja jak sie czegoś dowiem to będziemuy mogli skonfrontowac informacje i porozmaiwac tu na forum, można nawet pokusic się o małą debatę społeczną na forum? co ty na to?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2