Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/19 19:44 #23417

  • torpeda
  • torpeda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Jkn51 pewnie z ciapatymi się układa. Ciapaty plis dont brejk maj hart. Jak śpiewa Popek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/19 21:02 #23418

  • Graendail
  • Graendail Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 8
Tak gwoli ścisłości - cała ta sprawa to dęte banialuki, rozsiewane w internecie przez kogoś, kto ewidentnie ma złe chęci i ma na celu wywołanie wśród swoich rodaków - Niemców - strachu i nienawiści wobec uchodźców. Rykoszetem uderza to widzę do Polski. Według niemieckiej policji nie było żadnego takiego zdarzenia. Tutaj link do artykułu, gdzie autor postanowił sprawdzić prawdziwość tej bujdy:

www.mimikama.at/allgemein/facebook-ein-m...ewaltigt-unbesttigt/

Według tego artykułu na facebooku pojawiał się od jakiegoś czasu post (pisany na mój gust dosyć niechlujną niemczyzną) o treści, o której wspomina pierwszy post z tutejszego wątku. Autor artykułu postanowił zapytać się przedstawicieli policji co wiadomo o tej sprawie. Odpowiedź, którą mu udzielono przedstawia się mniej więcej tak:

Na temat tego zdarzenia nic szerzej nie wiadomo. Na razie jedynymi, którzy wspominali o rzekomym zdarzeniu, są osoby odpowiedzialne za rozprzestrzenianie tej informacji w internecie. Zgodnie z prawem są one obecnie przesłuchiwane, w celu wyjaśnienia sprawy. W przypadku niepotwierdzenia się tych informacji grozi im zarzut zgłaszania fałszywego przestępstwa.

tłum. własne.

To było ponad miesiąc temu. Kontynuacji brak. Informacja się nie potwierdziła. Przy okazji, strona na której znalazłem ten artykuł zajmuje się profesjonalnie zwalczaniem nadużyć w internecie, do których zalicza się m.in. podawanie nieprawdziwych informacji.
Za tę wiadomość podziękował(a): jkn51, Lea, Red

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Graendail.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/20 04:57 #23422

  • torpeda
  • torpeda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Graendail po pierwsze spamujesz bo śmiem podejrzewać że Dreamhost i ty to ta sama osoba. Nie strasz ludzi odpowiedzialnością karną gdyż nikt się ciebie nie boi. Na siłę próbujesz ludziom wciskać że czarne jest białe i nie wiem tylko czy ktoś ci za to płaci?? Jeśli chcesz mieć pewność co do źródła to proponuję Ci byś wybrał się do Frankfurckiej Polizei Präsidium i zrobił reportaż z zapytaniem o powód zamieszania. Wtedy zamkniesz ludziom gęby a ja osobiście zwrócę ci honor,zresztą dlaczego nasza polska policja miałaby wypowiadać się w sprawie?? A poza tym niemieckiej zależy na jej wyciszenie.. Jeśli chodzi o twoją zaciętą walkę w obronie tych biednych gwałcicieli, którzy byli zmuszeni tak potraktować te nie dobre dziewczęta to chciałabym powiedzieć, że obrażasz moje uczucia religijne w tym momencie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez torpeda.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/20 06:48 #23423

  • Wolna Polska
  • Wolna Polska Avatar
  • Gość
  • Gość

torpeda napisał: Graendail po pierwsze spamujesz bo śmiem podejrzewać że Dreamhost i ty to ta sama osoba. Nie strasz ludzi odpowiedzialnością karną gdyż nikt się ciebie nie boi. Na siłę próbujesz ludziom wciskać że czarne jest białe i nie wiem tylko czy ktoś ci za to płaci?? Jeśli chcesz mieć pewność co do źródła to proponuję Ci byś wybrał się do Frankfurckiej Polizei Präsidium i zrobił reportaż z zapytaniem o powód zamieszania. Wtedy zamkniesz ludziom gęby a ja osobiście zwrócę ci honor,zresztą dlaczego nasza polska policja miałaby wypowiadać się w sprawie?? A poza tym niemieckiej zależy na jej wyciszenie.. Jeśli chodzi o twoją zaciętą walkę w obronie tych biednych gwałcicieli, którzy byli zmuszeni tak potraktować te nie dobre dziewczęta to chciałabym powiedzieć, że obrażasz moje uczucia religijne w tym momencie.


Taaak należy podważyć źródła informacji. Jezeli islam poddawany jest krytyce podważamy źródło informacji. Następnie podważamy wiarygodność usera np. zarzucając mu wielonicowość lub starasza szkoła podważamy zaufanie do forumowicza dyskredytując go rzekomą chorobą psychiatryczną( mania prześladowcza!)
Następnie posądzamy o płatną działalność agenturalną! Ale gdy spróbujemy tej samej manipilacji użyć przeciwko propagatorom islamu wtedy zostaniemy nazwani faszystami i homofobami! i katolickimi mordercami! zostaniemy postraszeni sądem lub skierowani do psychiatry!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/20 07:24 #23425

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
No cóż jednak jakąś naukę z tego wyniosłem. Z debilami nie ma co podejmować dyskusji. Dobre i to.
Za tę wiadomość podziękował(a): dreamhost, Lea

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/20 09:42 #23429

  • Lea
  • Lea Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 3

torpeda napisał: Dreamhost vel Pawle S. Słyszałam, że bronisz z całą mocą tajnego agenta przybyszów zaległych u naszych sąsiadów plujących białym kobietom w twarz. Bronisz ich z taką zacientością, że nie wiadomo czy nie powinieneś w policji pracować. Nie wiem tylko po co skoro nawet dzieci nie masz, więc nie masz naturalnej empatii jaką mają rodzice zgwałconych dziewczynek. Zamilcz proszę


Wiesz, Ty za to wyglądasz na osobę pełną empatii do drugiego człowieka, sądząc po wykorzystywaniu osobistych spraw innych ludzi na forum.
Wzbudzasz niepokój, powtarzając niesprawdzone informacje.
Rozsądek i racjonalne myślenie jest wielce wskazane w odniesieniu do wszelkich informacji dotyczących uchodźców, jak i krytyczny stosunek do plotek, filmików, informacji niewiadomego pochodzenia. Również tych, dotyczących innych sprawców wszelkiego zła.
A milczeć nikt na Twoją prośbę nie musi, bo jak sama napisałaś w pierwszym poście tego wątku - w końcu mamy wolność słowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): dreamhost, Graendail, jkn51

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/20 09:46 #23430

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14

torpeda napisał: Dreamhost vel Pawle S. Słyszałam, że bronisz z całą mocą tajnego agenta przybyszów zaległych u naszych sąsiadów plujących białym kobietom w twarz. Bronisz ich z taką zacientością, że nie wiadomo czy nie powinieneś w policji pracować. Nie wiem tylko po co skoro nawet dzieci nie masz, więc nie masz naturalnej empatii jaką mają rodzice zgwałconych dziewczynek. Zamilcz proszę


Nie zamilknę, ponieważ jest to publiczne forum: nikomu nie ubliżam, wypowiadam swoje zdanie, opisuję swoje reflekse w sposób zgodny z zasadami netykiety i regulaminem forum. Polemizuję, gdy uważam, że mam coś do powiedzenia, lub gdy ktoś dokonuje aktu przemocy na rozumie. Albo gdy ktoś hańbi jedną z większych dla mnie wartości - racjonalizm.

Nie istnieje coś takiego jak "naturalna empatia". Umiejętność empatii jest złożoną wynikową cech nabytych w drodze wychowania, zdobytej wiedzy, poznania świata i jest współzależną i wypadkową licznych innych "cech dobra", takich jak choćby altruizm; nie mówiąc już o tym, że skłonność do empatii dziedziczymy też w drobnym stopniu genetycznie. Nie chcę bawić się w domorosłego psychologa, ale u Ciebie empatii nie widzę, jedynie strach, na granicy histerii. Empatia wymaga decentracji, która z kolei wymaga osiągnięcia pewnego poziomu abstrakcyjnego myślenia. Zdolność do stawiania się w sytuacji innych ludzi i czucie ich emocji nie ma też nic wspólnego z tym, czy ktoś posiada, czy nie posiada dzieci. Poznałem wielu rodziców, których "naturalna empatia" polegała na wymierzaniu dziecku ciosów pięścią, albo narzędziem. Bazuję więc na empirycznym przykładzie, nie na teorii wynikającej z, cytując klasyka - "eksperymentu myślowego".

Nie układam teorii spiskowych, bo one są jedynie wymysłem powodowanym strachem, fobią, a te uczucia wynikają głównie z niewiedzy, czasem z bezmyślności sprowokowanej specyficzną dla danego przypadku "echolalią", myśleniem stadnym. Nie generalizuję, bo wrzucanie wszystkich i wszystkiego do jednego worka jest cechą umysłowości despotycznych. Nie widziałem w Słubicach żadnego "terrorysty", żadnego radykalnego islamisty. Twierdzenie, że ktoś jest potencjalnym bandytą tylko dlatego, że mówi po arabsku, ma takie a nie inne rysy twarzy, czy kolor skóry, jest prostą ścieżką w bezpowrotnym kierunku bardzo złych ideologii, powodujących ból, cierpienie i ofiary.

Apeluję o opanowanie, powściągliwość i przede wszystkim rozsądek przed osądzaniem kogoś bez dowodów, bez realnych podstaw, na podstawie lęków i pomówień. Histeria zmierzająca do retorsji społecznych, niezależnie od tego jaka jest jej geneza, kończy się zawsze tak samo. Bardzo, ale to bardzo źle, dla każdej ze stron, powodując nakręcanie spirali strachu i nienawiści.
Za tę wiadomość podziękował(a): jkn51

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/20 12:42 #23432

  • Graendail
  • Graendail Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 8
torpedo - muszę ci odpowiedzieć na parę spraw, bo mam wrażenie, że nie zrozumiałeś:

torpeda napisał: Graendail po pierwsze spamujesz bo śmiem podejrzewać że Dreamhost i ty to ta sama osoba. Nie strasz ludzi odpowiedzialnością karną gdyż nikt się ciebie nie boi. Na siłę próbujesz ludziom wciskać że czarne jest białe i nie wiem tylko czy ktoś ci za to płaci?? Jeśli chcesz mieć pewność co do źródła to proponuję Ci byś wybrał się do Frankfurckiej Polizei Präsidium i zrobił reportaż z zapytaniem o powód zamieszania. Wtedy zamkniesz ludziom gęby a ja osobiście zwrócę ci honor,zresztą dlaczego nasza polska policja miałaby wypowiadać się w sprawie??


1. Dreamhost i ja to dwie różne osoby - nie mam jak tego udowodnić, ale to chyba bez znaczenia.
2. Przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałem i zobaczysz, że cały czas powoływałem się na niemieckie źródła i niemiecką policję. O polskiej nic nie napisałem.

Generalnie proponuję ochłonąć i zapoznać się z innymi materiałami w sieci, zwłaszcza z zagranicy na temat sytuacji humanitarnej w Syrii. Pierwszy z brzegu:

www.theguardian.com/commentisfree/2015/n...s-paris-europe-enemy

Na zachodzie, mimo, że mają znacznie więcej ludzi o zróżnicowanym pochodzeniu etnicznym, media podchodzą do sprawy uchodźców bez lęku i zdecydowanie bardziej trzeźwo. Nikt (oprócz Marine Le Pen i innych ruchów tego rodzaju) nie łączy uchodźców wojennych z terrorystami, bo to się zwyczajnie nie trzyma kupy.

Zresztą, jeśli chodzi o sam terroryzm, to tło religijne jest w tym przypadku tylko dodatkową wymówką, bo ISIS składa się głównie z ludzi słabo wierzących. Jak pokazują badania, muzułmanie, którzy dobrze znają swoje święte pismo i zajmują się jego czytaniem są najmniej podatni na propagandę i werbunki terrorystów. Są to pobożni ludzie, jak niektórzy katolicy w Polsce. Przypomnę może ataki w Tunezji. Chłopak, który później nosił kałasznikowa i strzelał do ludzi wcześniej tańczył breakdance i był fanem HipHopu- czyli był zapatrzony w kulturę Zachodu - obraz daleki od krwiożerczego wyznawcy Islamu, jaki nam prezentują niektórzy politycy i dziennikarze.

Przyczyn terroryzmu należy szukać gdzie indziej niż w religii - podatni na propagandę są zazwyczaj ludzie młodzi, którzy są z takiej czy innej przyczyny sfrustrowani i w gorszej sytuacji niż sami by chcieli być. Odpowiedzią na to jest tylko poprawa sytuacji w ich krajach. Terroryzm ma też służyć do osiągania celów politycznych. Mieliśmy jeszcze przecież do niedawna europejskie organizacje terrorystyczne - ETA i IRA, które także zabijały ludzi i funkcjonowały w katolickich krajach: Irlandii i Hiszpanii. Czy to znaczy, że Irlandczycy i Hiszpanie są złymi, katolickimi fundamentalistami, którzy podkładają bomby pod dworcami? Niestety mniej więcej na poziomie takiego uogólnienia funkcjonuje część debaty, która toczy się w Polsce wokół tego tematu, a to nie jest dobrze, bo zbytnie uproszczenia prowadzą do przemocy i rozwiązań siłowych, jak na rynku w Poznaniu, gdzie pobito niewinnego chrześcijanina pochodzenia syryjskiego, który mieszkał w Polsce już od 3 lat.
Za tę wiadomość podziękował(a): dreamhost, jkn51

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Graendail.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/20 13:06 #23433

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14

Graendail napisał: torpedo - muszę ci odpowiedzieć na parę spraw, bo mam wrażenie, że nie zrozumiałeś:

torpeda napisał: Graendail po pierwsze spamujesz bo śmiem podejrzewać że Dreamhost i ty to ta sama osoba. Nie strasz ludzi odpowiedzialnością karną gdyż nikt się ciebie nie boi. Na siłę próbujesz ludziom wciskać że czarne jest białe i nie wiem tylko czy ktoś ci za to płaci?? Jeśli chcesz mieć pewność co do źródła to proponuję Ci byś wybrał się do Frankfurckiej Polizei Präsidium i zrobił reportaż z zapytaniem o powód zamieszania. Wtedy zamkniesz ludziom gęby a ja osobiście zwrócę ci honor,zresztą dlaczego nasza polska policja miałaby wypowiadać się w sprawie??


1. Dreamhost i ja to dwie różne osoby - nie mam jak tego udowodnić, ale to chyba bez znaczenia.
(...)


Również dementuję jakobym był Graendailem, a w razie wątpliwości proszę pisać do administracji forum. :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/20 17:21 #23434

  • torpeda
  • torpeda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Powiem tak. Nie wchodzę więcej w dyskusję. Gdyż z faktami się nie dyskutuje a to SĄ FAKTY. I wszyscy o tym wiemy!!! I powiem więcej. Miejmy świadomość, że dopóki nie pozwolimy wejść w nasz obszar osób odmiennych świadomością Nasz Kraj / Nasza Polska będzie bezpieczna. Tylko tak naprawdę zapewnimy sobie bezpieczeństwo. Niestety w tym przypadku należy w ten sposób podejść. Nie musimy palić kukieł tu nie chodzi o rasizm ale o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa .Resztę pozostawiam opinii społecznej do przemyśleń. Dziękuję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/21 09:16 #23440

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Torpeda. No właśnie wiemy !!!! Właśnie na tym forum udowodniono , że to chory wymysł jakiegoś frustrata i że żadnego gwałtu nie było. A ten ktoś będzie odpowiadał za fałszywe zgłoszenie o przestępstwie. TO SĄ FAKTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!! A ponieważ nie masz już żadnych argumentów to mówisz " to nie moja ręka ". Bo przecież się nie przyznasz , że nie masz racji. Do tego trzeba wyrosnąć z pieluch.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/21 10:02 #23441

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Szanowny Panie "jkn", śpieszę z wyjaśnieniem,że myli Pan zdarzenia.Faktycznie z podanego przez Pana materiału wynika,iż mamy do czynienia z plotką a nie faktem, ale materiał który Pan podrzucił dotyczy hipotetycznego zdarzenia w październiku...natomiast FAKTEM jest, że do gwałtu na młodej kobiecie doszło 5 listopada( to już inne zdarzenie) i ten fakt potwierdza niemiecka policja....proszę nie straszyć ludzi sądami, bo dopóki nikt nie jest obrażany, bądź bezpośrednio pomawiany nie mamy do czynienia z łamaniem prawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/21 10:12 #23442

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Nikt też ze zgromadzonych tutaj forumowiczów nie zgłaszał żadnego "fałszywego przestępstwa"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/21 10:31 #23445

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Szanowna Pani/Panie Pirlo. Był bym wdzięczny , gdyby Pani/Pan przeczytała ten wątek od początku , to wtedy zorientuje się Pani/Pan na jaki temat tutaj piszemy. Wtedy też okaże się , że nei straszę nikogo policją , tylko , że policja we Frankfurcie takie wyjaśnienie sprawy prowadzi już wobec tego frustrata, i nie jest to obywatel Polski. Co do drugiej sprawy którą Pani/Pan poruszyła , to poproszę o jakiś link do wiarygodnego źródła z którego wynikało by , że Syryjczycy zgwałcili we Frankfurcie kobietę 5-go listopada.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto co wie i czemu ukrywają 2015/11/21 11:21 #23448

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Szanowny Panie! A, czy ja w którymkolwiek miejscu napisałem, że gwałtu dopuścili się „Syryjczycy”?-czy stwierdziłem to ponad wszelką wątpliwość?-nie przypominam sobie.Ja jedynie Pana wyprowadziłem z błędu, gdyż napisał Pan „ że żadnego gwałtu nie było”-no cóż okazuje się, że jednak doszło do przestępstwa na tle seksualnym! Chciałbym Pana jednocześnie zapytać, czy nie zastanawia Pana w żadnym stopniu, że niemiecka policja podaje kiedy do zdarzenia doszło( 5 listopad ),gdzie doszło ( Karl Marx Strasse we Frankfurcie nad Odrą) i kogo zgwałcono( młodą 18-nastoletnią dziewczynę), a nie podaje informacji zdawać by się mogło najistotniejszej,a więc kim był, lub mógł być napastnik?-na temat napastnika kompletne zero, chyba że założymy iż dziewczyna sama się zgwałciła-to wtedy będzie to w 100 procentach zrozumiałe.To zastanawiające wszystko, bo zazwyczaj nawet gdy funkcjonariusze porządkowi nie ujmą sprawcy, to podawany jest jakiś choćby szczątkowy rysopis ( choćby kolor skóry napastnika)- a tu cisza zupełna.Troszkę dziwne.Powiem też szczerze, że to co najmniej dziwne,iż niemieccy funkcjonariusze mieliby tak zupełnie,kompletnie nic nie wiedzieć nic na temat napastnika…wydaje się, że chyba jednak coś wiedzą,ale „dla dobra śledztwa” tego nie ujawniają….w lokalnych mediach również o tym wydarzeniu praktycznie się nie mówi( mimo iż od zdarzenia upłynęły prawie 3 tygodnie,).Faktem jest również, iż niedługo po tych wydarzeniach ( i oczywiście na kanwie wcześniejszych apeli społecznych) w mieście i na moście pojawiają się całodobowe patrole, które mają za zadanie wyłapywać „nielegalnych uchodźców” i odsyłać ich do Niemiec.Nadmienię jeszcze, iż Kobiety w Słubicach zwracają uwagę i skarżą się na „zaczepki ze strony ciemnoskórych chodzących w grupach mężczyzn” i boją się chodzić za Odrę( jedna z tych Pań, dla materiału dla telewizji HTS boi się ujawnić nawet swego wizerunku)….może zarzuci mi Pan zaraz, że jestem „drugim Macierewiczem”, albo że coś insynuuję-ale powiem Panu,że dla mnie to są normalne,naturalne pytania i racjonalne wątpliwości, które się same nasuwają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.