Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Zakaz zatrzymywania 2014/02/21 07:46 #18623

  • diabeelek
  • diabeelek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam wszystkich,
czy zauważyliście, że wczoraj tj 20.02 w naszym mieście a zwłaszcza na ul. Sienkiewicza i Daszyńskiego nasza straż miejska postawiła znaki zakazu zatrzymywania?
Gdzie teraz mamy parkować?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/02/21 08:46 #18624

  • tjakuszewicz
  • tjakuszewicz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 1
A kierowcy, którzy pozostawili swoje samochody w tych miejscach przed ustawieniem znaków zakazu i ich nie zabrali otrzymali mandaty karne w wysokości 100 PLN.

Swoje auto zaparkowałem wieczorem 19.02. 20.02 ok. 9:30 "coś" było ryte na chodniku. Auto nie było ruszane a ok 12:30 za wycieraczką pojawił się mandat wystawiony przez SM. Okazało się, że to "coś" to była akcja ustawiania znaku zakazu.

Od kiedy to prawo działa wstecz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/02/21 09:30 #18625

  • jaszczur78
  • jaszczur78 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
Prawo nie działa wstecz, wydaje mi się że mandaty zostały wystawione bezprawnie przez tych pasożytów. Stawia się nowy znak i pod nim informację od kiedy będzie obowiązywał, jest to przynajmniej kilka dni. Równie dobrze możnaby wpaść pod supermarket w godzinach szczytu, postawić znak zakaz wjazdu, odholować 200 aut i skasować za to. Poszukajcie w necie czy odbyło się to zgodnie z prawem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jaszczur78.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/02/25 19:23 #18663

  • Zibowski
  • Zibowski Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 5
Ten zakaz na Sienkiewicza jest całkowicie bezsensowny. Tych kilka aut parkujących przeważnie w nocy nikomu nie przeszkadza Nie jest ulica o jakimś dużym natężeniu ruchu. Wracam codziennie ok. 22 godz z pracy. Wszystkie miejsca parkingowe na osiedlu łącznie z miejscami na trawnikach są zajęte. Więc pytam panów decydentów od znaków gdzie mam zaparkować? A jeżeli już to można przecież ewentualnie zakaz ustanowić w godzinach dziennych np. od 10 do 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/02/25 20:58 #18665

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Nie przesadzajcie. Ten znak jest postawiony zasadnie. Podobnie jak powinien być ustawiony na ul. Daszyńskiego. Sznur parkujących samochodów stwarzał niebezpieczeństwo w czasie ich omijania. Często w czasie tego manewru nie było jak się schować przed nadjeżdżającym pojazdem z przeciwka.
Inną słuszną sprawę podnosi "jaszczur 78" wczesniejszego postawienia znaku i poinformowania od kiedy obowiązuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/02/27 10:51 #18677

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 26
Co ty pleciesz - do tej pory nie przeszkadzał a teraz przeszkadza. Trzeba po prostu jedzić tak, aby dopasować się do ruchu i innych użytkowników i wszystko da się spokojnie ominąć. Wiem, że najlepiej byłoby przemknąć po pustej drodze ale, niestety, dobrobyt przynosi także utrudnienia. Mistrzom prostej może być naprawdę ciężko, ale jak ktoś nauczył się na kursie skręcać a w życiu dawać sobie radę z drobnymi utrudnieniami, to da radę!!! Z kolei dla wielu osób urzędnicy stworzyli teraz problemy, z którymi nie mozna dac sobie rady. Bezmyślnie i bezapelacyjnie. Nie od tego chyba jestescie - nie od tego!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/02/27 11:48 #18680

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Bzdury piszesz. Jestem pierwszy do krytykowania naszych urzędników gminnych, ale w tym przypadku nie widzę do tego powodu. Przejechałem w swoim życiu niezawodowo ponad 1 mln km bez wypadku. Uważam sie za doświadczonego kierowcę. Na ulicy Sienkiewicza mialem wielokrotnie problem z ominięciem sznuru parkujących samochodów jeden za drugim. Nie jest prawdą, że zmieszczą się tam trzy samochody i można się bezkolizyjnie minąć z pojazdem jadącym z naprzeciwka. Decyzja o zakazie jest prawidłowa. Nie interesują mnie Wasze problemy z parkowaniem samochodów. Od dróg gminnych wymagam przejezdności, a nie tego aby stanowiły dla Was parkingi. Ja stawiam samochód na prywatnym (wspólnotowym) terenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/02/27 18:23 #18683

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35

kaczka napisał: Bzdury piszesz. Jestem pierwszy do krytykowania naszych urzędników gminnych, ale w tym przypadku nie widzę do tego powodu. Przejechałem w swoim życiu niezawodowo ponad 1 mln km bez wypadku. Uważam sie za doświadczonego kierowcę. Na ulicy Sienkiewicza mialem wielokrotnie problem z ominięciem sznuru parkujących samochodów jeden za drugim. Nie jest prawdą, że zmieszczą się tam trzy samochody i można się bezkolizyjnie minąć z pojazdem jadącym z naprzeciwka. Decyzja o zakazie jest prawidłowa. Nie interesują mnie Wasze problemy z parkowaniem samochodów. Od dróg gminnych wymagam przejezdności, a nie tego aby stanowiły dla Was parkingi. Ja stawiam samochód na prywatnym (wspólnotowym) terenie.


No dobra. Ja też mam taki parking osiedlowy, ale postaw się po stronie ludzi mieszkających w tych blokach, bo nie wszyscy mają taką możliwość. Gdzie mają zaparkować auta?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/02/27 21:56 #18684

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Nie wiem. Nie znam sytuacji. Mam natomiast kolegę, który wynajmuje garzaż oddalony 600-700 m od jego miesjsca zamieszkania. Droga ma służyć do jazdy, a parkowanie na niej może byc dozwolone jeżeli warunki na to pozwalają. Na tej drodzie nie ma takiej możliwości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/02/28 08:09 #18687

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 26
Nie interesuje mnie ile kilometrów przejechałeś, więc się ze mna nie licytuj. Nie mieszkam też w tym rejonie i to nie jest mój problem, a po Sienkiewicza często jeżdżę i wiem, że tam rzeczywiście tragedii nie ma. Być może nie ma miejsca na mijanie sie 3 samochodów ale ze względu na swoją strukturę jest tam mnóstwo miejsca na schowanie się i przepuszczenie nadjeżdżających z przeciwka. Uważam, że akurat tam ludzie, którzy trochę myślą przy jeżdżeniu , są w stanie bezproblemowo sie po tej ulicy przemieszczać. Podobnie na Konstytucji. Ograniczenia pewnie wymyślił jakiś niedzielny kierowca albo wyjątkowo nerwowy człowiek, któremu wszystko i wszyscy przeszkadzają. Ewidentny zakaz wydany dla osiągniecia jakichś specyficznych korzyści - np. spokoju urzędnika. JESTEM PRZECIW !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/02/28 11:00 #18691

  • SMJ
  • SMJ Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wrzuce swoje trzy grosze:). Popieram zakaz przy Osiedlu Słowiańskim i nie docierają do mnie argumenty, że ktoś nie ma teraz gdzie zapaprkować. Tam są (były) dwa miejsca bardzo niebezpieczne, a że często tam bywam z dziećmi u rodziców to coś o tym wiem i niech nikt nie mówi o "normalnych kierowcach", bo tych niestety jest niewielu...
Do rzeczy, sznur aut od krzyżówki z ul. Reja, koło warzywniaka i mięsnego na Reja aż do przejścia, podkreślam samego przejścia dla pieszych zlokalizowanrgo na wysokości Placu Sybiraków. Na tym odcinku są (były) trzy miejsca niebezpieczne (dwa przejścia dla pieszych oraz krzyżowka przy tzw. bloku "monowskim". Te miejsca były bardzo niebezpieczne, głównie ze względu na auta, które tam stały. Ten, kto często jeździł/chodził ta okolicą to wie o czym piszę. Zdrówko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/02/28 14:19 #18692

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

yon napisał: Nie interesuje mnie ile kilometrów przejechałeś, więc się ze mna nie licytuj. Nie mieszkam też w tym rejonie i to nie jest mój problem, a po Sienkiewicza często jeżdżę i wiem, że tam rzeczywiście tragedii nie ma. Być może nie ma miejsca na mijanie sie 3 samochodów ale ze względu na swoją strukturę jest tam mnóstwo miejsca na schowanie się i przepuszczenie nadjeżdżających z przeciwka. Uważam, że akurat tam ludzie, którzy trochę myślą przy jeżdżeniu , są w stanie bezproblemowo sie po tej ulicy przemieszczać. Podobnie na Konstytucji. Ograniczenia pewnie wymyślił jakiś niedzielny kierowca albo wyjątkowo nerwowy człowiek, któremu wszystko i wszyscy przeszkadzają. Ewidentny zakaz wydany dla osiągniecia jakichś specyficznych korzyści - np. spokoju urzędnika. JESTEM PRZECIW !!!


Nik się z Tobą nie licytuje, tylko odpowiadam, że zaliczam się do doświadczonych kierowców, a często mam problemy z przejazdem na Sienkiewicza. Nie jest więc to tylko problem niedoświadczonych kierowców. Jazda na drodze to nie zabawa w chowanego, czy slalom. Tragedii jeszcze nie ma, ale może być. Dlatego ten zakaz ma temu zapobiec.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/02/28 15:56 #18695

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 26
Zgadzam sie w pełni z SMJ - ten kawałek na Os. Słowiańskim to rzeczywiście miejsce , na którym powinno się postawić zakaz parkowania, ale jest on nieporównywalnie bardziej klopotliwy do przejechania niż ul. Sienkiewicza. Tym bardziej, że jest wcześniej spory parking a i po drugiej stronie parku może się znaleźć trochę miejsca do postawienia auta na noc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/03/02 13:42 #18705

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Każdy ma prawo do swojego zdania które i tak zawsze będą podzielone.Generalnie ulice z założenia są do jeżdżenia a nie parkowania aut.Oczywiste, że zmniejszona jest wtedy widoczność a co za tym idzie ograniczone bezpieczeństwo.W każdym razie Ja proponuję Naszym władnym aby zajęli się tworzeniem dodatkowych parkingów w takich miejscach.Idealne miejsce właśnie przy Sienkiewicza to skrawek nie użytku, na którym "świecą" śmietniki ,a który to świetnie nadawałby się na parking.Idealnie wręcz.Może należało by wreszcie podjąć jakieś kroki.Wtedy nie było by problemu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zakaz zatrzymywania 2014/03/03 12:45 #18711

  • diabeelek
  • diabeelek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 1
Tylko gdzie parkować?? po drugiej stronie obok Szczerbińskiego zrobili płatny parking, więc nie ma opcji na zaparkowanie pojazdu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2