Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

2 bezdomne kobiety 2009/11/05 12:08 #4406

  • Mi.
  • Mi. Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Tak sie zastanawiam.. napewno wiekszość Slubiczan kojarzy dwie bezdomne kobiety, jedna w zasadzie widac już od paru lat, natomiast ta druga jest bodajże angielką? kiedyś ze znajomymi próbowaliśmy do niej zagadać, przynieśliśmy jej jedzenie, a ona strasznie nieufnie się zachowywała. Oczywiście nie mam pretensji, tylko ciekawi mnie czy jest możliwość pomocy tym kobietom? Czy miasto nie powinno się trochę zainteresować ich losem? Co teraz, kiedy nadchodzi zima?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/05 12:59 #4408

  • a.s.
  • a.s. Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam
faktycznie jedną panią widać już od dłuższego czasu taka w ciemnych włosach, często siedzi na ławce przy głównej ulicy koło parku z fontanną, a co do tej drugiej Pani to przychodzi mi na myśl taka szczupła w krótkich włosach z plecakiem - też często bywała w parku - może faktycznie warto zainteresować się ich losem. Niedaleko mnie mieszkala kiedyś kobieta z dorosłą córką - obie chore umysłowo - nie były w stanie decydować o sobie i zostały zabrane do jakiegoś ośrodka, może w tej sprawie też dałoby sie załawić taki ośrodek, z jakiegoś powodu są to osoby bezdomne - może to podobny przypadek - nie chce nikogo obrażać ale być może (głównie chodzi mi o tą panią w ciemnych włosach) jest to chora osoba....ciekawe czy ktoś już zgłaszał ten fakt do naszego ośrodka pomocy społecznej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/05 13:34 #4413

  • Mi.
  • Mi. Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
miło by było gdyby miasto w jakiś sp0osób zainteresowało się nimi, ale w przypadku tej pani z parku to trwa już chyba kilka lat ( bynajmniej ja ją kojarzę juz od tego czasu), kiedyś całe dnie spędzała w przychodni na krzesełku, wiec jakoś mogła przeżyć, ale co jestem w Słubicach to cały czas ją widzę na dworze ( również w nocy). Zauważyłam, ze chyba jedyna pomoc jej udzielona to taka, że kiedys ktoś jej ściął włosy.Przykre to, bo nieraz widziałam, jak młodzież się z nich nabija i wyzywa, a jeżeli w gre wchodzi choroba psychiczna, to tym bardziej trzeba się tym zająć. Aczkolwiek pani ' z Anglii' jest dosyć uprzejmą osobą, kiedys w aptece kiedy brała wodę do picia bardzo grzecznie podziękowała za to i się pożegnała... no ciężka sytuacja, ale może jednak ktoś im pomoże?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/05 16:13 #4419

  • miastowa
  • miastowa Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Z tego co wiem, Pani w ciemnych wlosach ma mieszkanie, jednak jest on melina, gdyz nie sama tam mieszkala, nie wiem dokladnie czy tam jej rodzina mieszka, czy tylko znajomi, w kazdym badz razie nie raz zostala przez nich bita i wykorzystana ... dlatego tula sie po miescie.
Co do tej Angielki, to w lubuskiej byl o niej artykul:
www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/artic...6/POWIAT11/439477890
Ktos napisal, aby im pomoc ...
Czesto jest tak, ze takie osoby nie chca zadnej pomocy, nie liczac jedzenia czy czegos w tym stylu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/05 16:14 #4420

  • miastowa
  • miastowa Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Odnosnie pomocy - mialam na mysli noclegowanie/dach nad glowa itp.
Tutaj tez inny artykul na ten temat:
www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/artic...16/POWIAT11/50872142

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/06 08:25 #4428

  • roslina24
  • roslina24 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
tej Angielce , chcial juz ktos kiedys pomoc , tylko ona nie chciala :( kiedys kolezanka mi mowila ze kobieta ma prze.....ne , podobno ktos ja ciagle bije , masakra . Kiedys Czesto ja widzialam w bibliotece Collegium Polonicum i w Kolibie .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/06 09:33 #4432

  • me
  • me Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
a moze tym powinna sie zajac fundacja itaka lub pck? moze gdzies...ktos...jej szuka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/06 09:53 #4434

  • Mi.
  • Mi. Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
w Kolibie pozwalaja jej cos zjeść, wypić gorącą herbatę... nawet ponoć trochę się otwiera i jest bardziej rozmowna...Dzieki za ten artukuł z lubuskiej, rzeczywiscie dobrze, ze ktoś się zainteresowal, jednak szkoda, że ona nie chce pomocy... Ale myslę, ze z\ czasem znajdzie się osoba której zaufa... no a z kolei pani druga nadal się wałęsa i nic...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/08 23:28 #4496

  • PROBOWAŁAM
  • PROBOWAŁAM Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
o angielce powiem krótko i ze sprawdzonych żródeł to nie jest prawdą iż nikt jej nie chce pomóc miasto juz interweniowało pare lat temu sprowadzili jej rodzine z anglii zalatwili jej powrót do anglii lecz ona poprostu nie chce wracac. tez jej pomagałam wiec nie trochy a jednak duzo o niej wiem, nie jest ona taka strachliwa a jak juz pisano rzeczywiscie nie chce przyjmowac od kazdego pomocy ale zebys wiedzieli byle co ona tez nie zje.po blizszym zapoznaniu z nią zaczeła opowiadać mi o swoim losie(bardzo dobrze mówi po polsku tylko stwarza pozory)na początku jak głupia płakałam z nią razem i uzalałam sie nad nią ale po pare dniach juz była inna historia i znowu się popłakałam i tak co pare dni inna. Wkońcu mnie zaczeło zastanawiac która jest prawdziwa bo jakąs oni wszystkie do siebie nie pasują.Najpierw była wersja iż rząd zabił jej matke pużniej że ona była agentem akims apózniej ze jednak rząd zabił matke ale nie w anglii a tu w polsce i ze ją tu scigaja.Moge na ten temat dużo napisać lech powiem moze na koniec NIE POTRZEBUJĘ ANI NIE NCHCE ONA POMOCY JEST BEZDOMNA Z WYBORY WŁASNEGO . nADAL JEJ POMAGAM NADAL Z NIĄ ROZMAWIAM LECZ JUZ NIE BĘDĘ PŁAKĆ BO TO NIE JEST WARTE TEGO.bez sensu plakac z tego powodu że komuś jest dobrze zyć tak jak chce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/09 14:04 #4504

  • :)
  • :) Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Któregoś letniego wieczoru siedziałyśmy z koleżanką w parku na "pogaduchach" , angielka siedziała parę ławek od nas .W ogóle nie zwracałyśmy na nią uwagi zajęte rozmową po pewnym czasie ona wstała zwinęła swój kartonik i mijając nas zaczęła nam jechać że "my tu siedzimy jak tak można "i jakieś tak różne niezrozumiałe bzdety.Nie wiem o co jej chodziło ale nawet jak odeszła to się co chwilę odwracała się i coś tam sobie pod nosem mówiła.Jakiś czas później siedzimy ze znajomymi w ogródku piwnym przy Kolibie idzie angielka po chodniku zatrzymuje się i ta sama gadka.Nikt z nią w rozmowę nie wchodził każdy był w szoku bo dotąd uważaliśmy ją za "porządną" bezdomną i każdemu było jej szkoda teraz to ja nie wiem co o niej myśleć.Hmm...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/09 15:20 #4509

  • Mi.
  • Mi. Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Eh no napewno kobieta coś głęboko w swojej psychice ukrywa, jakąs tragedie, być może przezycia zostawiły w niej głęboki ślad, być może tez na umyśle?...tak czy siak uważam, że trzeba do skutku, może znajdzie się jakaś osoba która wzbudzi u niej zaufanie i przyjmie jakąkolwiek pomoc od miasta...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/09 16:04 #4511

  • miastowa
  • miastowa Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Mi. napisał:

Eh no napewno kobieta coś głęboko w swojej psychice ukrywa, jakąs tragedie, być może przezycia zostawiły w niej głęboki ślad, być może tez na umyśle?...tak czy siak uważam, że trzeba do skutku, może znajdzie się jakaś osoba która wzbudzi u niej zaufanie i przyjmie jakąkolwiek pomoc od miasta...


Tak trudno zrozumiec ze ona nie chce tej pomocy?
Sa na swiecie ludzie ktorzy w ten sposob zyja i sa szczesliwi. To jest jej wybor, dlatego uwazam ze nic na sile!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/09 16:37 #4512

  • Mi.
  • Mi. Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nie warto byc tak pewną swego, na szczęśliwą to ona nie wygląda prawda?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/09 16:59 #4513

  • miastowa
  • miastowa Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Co druga osoba na miescie nie wyglada na szczesliwa ...
Tej Pani proponowano pomoc ani nie raz, ani nie dwa razy tylko kilkadziesiat razy, za kazdym razem slyszy sie NIE!
Dlatego uwazam ze nie nalezy na sile kogos uszczesliwiac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:2 bezdomne kobiety 2009/11/09 17:17 #4514

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ml. slyszalas, ze nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu? Jak jestes taka dobra samarytanka to sama jej pomoz i przestan juz marudzic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2