Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Koszmary budowlane 2015/02/02 08:08 #21582

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Jak Wam się podoba nowa "perła" słubickiej architektury. Jak można pozwolić zbudować coś takiego w otoczeniu starych kamienic? Ktoś jednak wydał zgodę na zbudowanie " tego czegoś ".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Koszmary budowlane 2015/02/02 11:36 #21583

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
Masz na myśli świerkowe osiedle?
To jest chooj, poczekaj aż powstanie wieża Klajsta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Koszmary budowlane 2015/02/03 20:36 #21612

  • aasci
  • aasci Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 1

jkn51 napisał: Jak Wam się podoba nowa "perła" słubickiej architektury. Jak można pozwolić zbudować coś takiego w otoczeniu starych kamienic? Ktoś jednak wydał zgodę na zbudowanie " tego czegoś ".


A o co dokładnie chodzi o jakiś budynek czy o to piękne osiedle co budują?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez aasci.

Odp: Koszmary budowlane 2015/02/03 23:17 #21614

  • brucke
  • brucke Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 1
Akurat w otoczeniu osiedla świerkowego nie ma żadnych zabytkowych kamienic,Stare , walace sie ruiny.sa to zwykle bloki mieszkalne wybudowane dla biedoty przed wojna.Chyba ze aasci ma na mysli inny rejon slubic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Koszmary budowlane 2015/02/04 08:05 #21616

  • ru-dy
  • ru-dy Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 1
kurrrka jasna... ja rozumiem że wy gadacie o "małej moskwie"? Rozumiem że nowe budownictwo psuje wam klimat tego miejsca ? Na Żeromskiego pewnie podobnie.

Generalnie spora część słubickich kamienic to zabłocone podwórka i obdrapane mury. Sam mieszkam właśnie w takim budynku i wiem jak to wygląda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ru-dy.

Odp: Koszmary budowlane 2015/02/04 12:18 #21622

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

brucke napisał: Akurat w otoczeniu osiedla świerkowego nie ma żadnych zabytkowych kamienic,Stare , walace sie ruiny.sa to zwykle bloki mieszkalne wybudowane dla biedoty przed wojna.Chyba ze aasci ma na mysli inny rejon slubic.

Od kiedy to o tym czy coś jest zabytkiem czy nie decyduje pierwotna czy obecna rola obiektu?
Poniżej masz link do informacji z przed dwóch lat na temat zabytków w Słubicach.
www.slubice24.pl/poznaj-slubice/slubice-...j-ewidencji-zabytkow
No i te walące się ruiny są traktowane na równi z tą "zajebistą" fasadą kina, też ruiną.
Nie wiem jak tamta sprawa się zakończyła ale to już sobie możesz doprecyzować w UM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Koszmary budowlane 2015/02/04 13:51 #21624

  • ru-dy
  • ru-dy Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 1
cytat z w/w linka:
"To z pewnością krok w dobrym kierunku - krok na rzecz poszanowania lokalnego dziedzictwa kulturowo-historycznego..."


z tego wychodzi, że zaniedbywane od 100 lat kamienice to dziedzictwo kulturowo-historyczne miasta Słubice. No cóż, jestem dumny że mam szanse mieszkać w tak ważnym obiekcie dla dziedzictwa światowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ru-dy.

Odp: Koszmary budowlane 2015/02/05 19:31 #21635

  • brucke
  • brucke Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 1
RU_DY :laugh: pozazdroscic

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Koszmary budowlane 2015/02/05 23:07 #21637

  • brucke
  • brucke Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 1
nawiazujac do jkn51
"Jak Wam się podoba nowa "perła" słubickiej architektury. Jak można pozwolić zbudować coś takiego w otoczeniu starych kamienic? Ktoś jednak wydał zgodę na zbudowanie " tego czegoś "
moze chodzi o inny rejon slubic.Ale szydzac z "perly", na rzecz walacych sie i doslownie smierdzacych zabytkowych kamienic, to kpina.Wiem ze wiele kamienic, jako wspolnoty mieszkaniowe staraja sie doprowadzic je do uzywalnosci, ale koszty sa ogromne.Po 70 latach zaniedban przez wladze slubic , mieszkancy sie staraja.Wlasciciele ocieplaja bloki, i odnawiaja elewacje i chwala im za to, bo sa wizytowka miasta.Ale uczciwie, mieszkania wykupili od UM za bezcen,(moja znajoma , za mieszkanie 90 m2 na pilsuckiego zaplacila niecale 5 tys , razem z notariuszem)Mlodzi musza gdzies mieszkac, biora kredyty w setkach tyiecy na te "PERLY"Z KONIECZNOSCI, bo nie mieli szczesci wykupic za 5 tys , mieszkan, a wlasciciele tych zabytkow jakies dziwne pretensje maja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1