Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/21 19:23 #19335

  • Adrian Mermer
  • Adrian Mermer Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 0
W związku z wpisaniem stadionu w Słubicach do rejestru zabytków, chciałbym wyrazić moje osobiste podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które się do tego przyczyniły.

Gdy dwa lata temu skontaktowałem się z Rolandem Semikiem i zaproponowałem mu stworzenie wniosku do lubuskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków o wpisanie stadionu do rejestru, nie spodziewałem się, że droga ta będzie tak długa i wyboista. Okazało się, że było warto i z zadowoleniem zauważam zachodzące teraz zmiany.

Podobne są moje odczucia odnośnie fasady kina "Piast". Gdy bowiem na skutek rozbiórki sali kinowej naruszona została przez właściciela chroniona prawnie elewacja frontowa wraz z wartościowym reliefem dookoła wejścia, skontaktowałem się ze słubicką Fundacją Dobro Kultury, którą przekonałem do zaangażowania się w tej sprawie. Dzięki temu, już jako wolontariusz mogłem na poziomie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego aktywnie bronić kina przed widmem całkowitej rozbiórki. Z wielką radością przyjąłem więc decyzję o zachowaniu go w rejestrze zabytków, dzięki czemu ten cenny obiekt zostanie zachowany.

Chciałbym wobec tego podziękować wszystkim, którzy pomogli mi do tej pory zmieniać słubicką rzeczywistość:

Wszystkim profesorom, którzy wsparli działania na rzecz stadionu, a w szczególności: prof. dr hab. inż. arch. Grażynie Balińskiej (PWr), dr inż. arch. Dorocie Balińskiej (PWr), dr hab. inż. arch. Agnieszce Zabłockiej-Kos (UWr), dr hab. inż. arch. Krystynie Kirschke (PWr), dr hab. inż. arch. Marzannie Jagiełło-Kołaczyk (PWr), dr inż. arch. Bognie Ludwig (PWr).

Rolandowi Semikowi. Jego troska o zabytki stawia go na szczególnej pozycji wśród osób, z którymi się skontaktowałem.

Robertowi Włodkowi, prezesowi stowarzyszenia Słubiczanie.pl, z którym skontaktowałem się w celu wspólnego działania na rzecz kina. Dzięki temu uzyskało ono poparcie posłanki Bożeny Sławiak i Rady Miejskiej, która wsparła kino odpowiednią uchwałą.

Chciałbym również podziękować władzom miejskim, które choć co prawda cały poprzedni rok podważały nasze działania, m.in. popierając właścicieli kina "Piast" w ich dążeniu do wyburzenia budynku i wspierając protesty przeciw wpisowi stadionu do rejestru, to jednak ostatecznie przekonały się do zagadnień ochrony zabytków. W czwartek 12.06.2014 r. podjęto uchwałę umożliwiającą uzyskanie do 100% dofinansowania prac przy zabytkach. Odmieni to o 180 stopni negatywne postrzeganie ochrony zabytków w Słubicach i w perspektywie lat przyczyni się do poprawy sytuacji w mieście, z czego bardzo się cieszę.

Chciałbym bardzo podziękować radnym: Krystynie Baczyńskiej, Krystynie Kibie i Krystynie Skubisz, które zawsze jednoznacznie opowiadały się za ochroną dóbr kultury, jak i pozostałym radnym, którzy opowiedzieli się za ochroną zabytków.

Dziękuję również obu konserwatorom wojewódzkim, dr Barbarze Bielinis-Kopeć i mgr. Błażejowi Skazińskiemu, którzy odegrali istotną rolę w rozwiewaniu obaw przed wpisem do rejestru.

Szczególne podziękowania chciałbym złożyć jednak tym, których pomoc była dla mnie najcenniejsza, jednak prosili by ich tutaj nie wymieniać.

Adrian Mermer

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adrian Mermer.

Odp: stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/23 21:25 #19341

  • kebab z bekonem
  • kebab z bekonem Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 38
  • Otrzymane podziękowania: 3
ja bym się na twoim miejscu koleżko tak szybko nie cieszył
i rudemu lisowi też to radzę
www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/artic...POWIAT11%2F140629764
sympatii to sobie w slubicach nie zyskaliście ludzie bez wyobraźni
walka jeszcze trwa :angry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/23 21:38 #19342

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

kebab z bekonem napisał: ja bym się na twoim miejscu koleżko tak szybko nie cieszył
i rudemu lisowi też to radzę
www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/artic...POWIAT11%2F140629764
sympatii to sobie w slubicach nie zyskaliście ludzie bez wyobraźni
walka jeszcze trwa :angry:


Twojej pewnie nie uzyskali. Moją tak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/25 10:07 #19358

  • janek31
  • janek31 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 1
wszyscy wiedza kto jest przeciwny wpisaniu stadionu do rejestru zabytkow... i dlaczego to sa wladze miasta. teraz nie bedzie mozna kolejnych budek z fajkami postawic w okolicach stadionu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/25 11:04 #19359

  • Hegemon
  • Hegemon Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
który to Adrian Mermer? kto to jest?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/25 11:05 #19360

  • wolanin
  • wolanin Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jeśli problem modernizacji stadionu sprowadzasz do budek to gratuluję samopoczucia.
Władze od dawna mówiły, że że chciano poszerzyć bieżnię do 8 torów i zmodernizować basen aby bardziej służył ludziom. Teraz tego nie zrobisz bo to "niszczy" koncepcję architektoniczną sprzed 100 lat. Co mi z koncepcji, stadion ma służyć ludziom. Po co nam cztery boiska boczne?? Do czego??
Tu chodzi o coś więcej niż nowy bazar czy buda z fajami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/25 11:17 #19361

  • Hegemon
  • Hegemon Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
zgadzam się z Wolanin w 100%.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/25 11:56 #19362

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

wolanin napisał: Jeśli problem modernizacji stadionu sprowadzasz do budek to gratuluję samopoczucia.
Władze od dawna mówiły, że że chciano poszerzyć bieżnię do 8 torów i zmodernizować basen aby bardziej służył ludziom. Teraz tego nie zrobisz bo to "niszczy" koncepcję architektoniczną sprzed 100 lat. Co mi z koncepcji, stadion ma służyć ludziom. Po co nam cztery boiska boczne?? Do czego??
Tu chodzi o coś więcej niż nowy bazar czy buda z fajami.

I myślisz, że ludziom niezbędny do szczęścia jest ósmy tor?
Od ponad 15 lat słyszę o tym torze i wiem, że bez demolki trybun i basenu się nie obędzie, dlatego poprzednie władze się z tego pomysłu wycofywały. To jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, a nie wybujałych ambicji, i ma służyć rekreacji, głównie mieszkańców naszej Gminy.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na jednym z boisk bocznych zrobić, na przykład strzelnicę dla łuczników. Sam oglądałem kiedyś zawody łucznicze, które odbywały się właśnie na jednym z boisk bocznych, więc wiem że się da.
Że co, że nie ma u nas tradycji w innych dziedzinach niż lekka atletyka i piłka kopana?
No to może zamiast etatu drugiego prezesa należy ściągnąć do Słubic człowieka lub nawet kilku, którzy mogą poprowadzić inne dyscypliny?
Może wtedy młodzież też chętniej będzie się do sportu garnąć jak będą mieli do wyboru tylko piłkę i bieganie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/25 12:18 #19363

  • wolanin
  • wolanin Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 1
"Nic nie stoi na przeszkodzie" - skąd wiesz, że nic nie stoi? Pani mądra konserwator Ci mówiła? Koncepcja architektoniczna zakłada 4 boiska piłkarskie. A one są teraz pod ochroną, znaczy się może być tam tylko boisko nic innego. To jest własnie przeszkoda - czy dla tenisa, czy dla łucznika. A właśnie to co piszesz chciałby zrobić władze - uruchomić kryte korty, bo na to jest ogromne zapotrzebowanie, ludzie nie mają gdzie grać a chętni są, młodzież się garnie. Właśnie po to robią, żeby nie tylko piłka i bieganie.
A 8 torów kolego jest potrzebne do tego żeby można było robić w Słubicach poważne imprezy sportowe z prawdziwego zdarzenia - mitingi, mistrzostwa Polski. Przyjadą goście, sportowcy, będą obozy sportowe, ludzie, interes dla ośrodka i dla miasta, bo swoje pieniądze będą tu zostawiać.
Do tego modernizacja basenu także aby był atrakcyjny i nowoczesny!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/25 12:54 #19364

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
No jasne, jeszcze konserwator nakaże montaż monitoringu i przez 24h/dobę będzie podglądać czy ktoś na boisku strzela z łuku, gra w krykieta czy w piłkę nożną!
Jak się baba uparła, żeby było boisko, to niech będzie ale co się na tym boisku będzie wyrabiać, to nie jej brocha.
A zarząd SOSIRu za to bierze niemałą kasiorę żeby panią konserwator zadowolić i mieszkańcom dogodzić. Mnie i wielu moim znajomym mitingi i mistrzostwa Polski są nie potrzebne do szczęścia, za to chętnie pooglądałbym coś więcej niż kopanie skórzanego worka.
A szkolenia, obozy sportowe, proszę bardzo - zaplecze jest i cudów wielkich do tego nie potrzeba.
Bo chyba nie chcesz mi wmówić, że na zajebiste wyniki tego czy innego sportowca wpływa brak lub obecność ósmego toru?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/26 21:54 #19369

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Co za bzdury ten Wolanin wypisuje. Mistrzostwa Polski Seniorów, czy juniorów w la odbywają się tylko raz w roku i jest to impreza 1-2 dniowa. Chętnych miast do organizacji tych imprez ze sztuczną nawierzchnią w Polsce jest od groma. Rozwalać stadion aby wybudować ósmy tor, aby raz na dziesięć lat odbyła się taka impreza w Słubicach to idiotyzm. Całoroczny kryty basen to olbrzymie koszty jak na 18 tysięczne miasto. Kto chce się wykąpać to po drugiej stronie ma basen we Fraknfurcie, Fusterwalde, czy może pomoczyć tyłek w solankach w Baad Sarow. Na sezonowy letni obecny basen w zupełności wystarczy. Prezeski niech się lepiej przejdą po parku obok SOSiR-u i zobaczą rozpadające się ławki, zarośnięte ścieżki i góry śmieci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/26 22:07 #19370

  • slubfurt79
  • slubfurt79 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 63
  • Otrzymane podziękowania: 2
Zgadzam się z "Kaczką" w 100% !!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stadion, podziękowania, Adrian Mermer 2014/06/30 18:32 #19392

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
a ja z wolaninem w 200% !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1