Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/17 16:54 #17414

  • xy37
  • xy37 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Do tej pory miałam komp stacjonarny.Chce kupić laptopa.Jestem zupełnie zielona w tym temacie.Ptroszę o pomoc-jakie sa dobre,rzadko sie psują,jaka wielkość najlepsza itp.Z kompa bedzie korzystała młoda osoba,raczej tylko w domu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/17 17:08 #17416

  • bonkesku
  • bonkesku Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 2
Powiedz cos więcej, co ta osoba będzie na nim robiła, jeśli grała to w bardziej wymagające gry czy w ogóle będzie grała, to zależy od potrzeb użytkownika, jeśli będzie służył do codziennego użytku dla kogoś nie wymagającego to wystarczy kupić tańszy sprzęt..

jaka kwotę chcesz przeznaczyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bonkesku.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/18 03:46 #17423

  • xy37
  • xy37 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nie bedzie słuzył do grania,normalne uzytkowanie.Nie mam gotówki na ten zakup,chcę wziąć na raty.Może polecisz mi konkretny sprzet,albo gdzie kupic itp.Dzieki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/18 11:34 #17430

  • bonkesku
  • bonkesku Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 2
Biorąc na raty też musisz wydać jakaś kwotę, czym większą kwota tym większa rata, chociaż powiedz mniej więcej za jaką kwotę chcesz kupić, druga sprawa to czy będziesz chciała kupić tu w Słubicach czy masz możliwość kupienia gdzie indziej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/18 14:43 #17433

  • xy37
  • xy37 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Wole kupic droższy,wiem że te tanie łatwiej sie psuja,a naprawa laptopa to spory koszt.Wolę kupić na miejscu,w Słubicach....to ma być prezent dla córci.A może pomysleć nad tabletem wiekszym/.?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/19 09:18 #17435

  • bonkesku
  • bonkesku Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 2
tableta bym ci odradzil, o wiele lepszym wyborem będzie laptop... zerkne później na stronę media expertu bo teraz jestem w pracy i zobaczę co jest ciekawego to ci doradze, widziałem też ze maja od dziś do 25 albo jakoś tak ofertę ze do 50 rat 0% ale jak to w rzeczywistości działa to nie wiem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/19 09:26 #17436

  • jaszczur78
  • jaszczur78 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jako podstawowy komputer odpuść sobie tablet, kup laptopa 13-15 cali, coś z DELLA czy LENOVO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/19 09:45 #17437

  • ru-dy
  • ru-dy Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 1
ja ostatnio przeglądałem oferty laptopów, dla siebie bym wybrał coś takiego (biuro i praca, internet, bez prawie żadnych możliwości uruchamiania gier 3D):

procesor intel pentium g2020m albo podobny z tej rodziny
ram 4 albo 8 GB (zalecam 8)
dysk minimum 500 GB
ekran osobiście preferuje 15", jak komp będzie tylko w domu to można pomyśleć o 17" (duży i ciężki)

Lenovo jest dosyć tanie, takiego kompa dostaniesz w cenie ok 1300-1400 zł bez systemu operacyjnego. Wystarczy do biura, internetu i wszystkiego oprócz gier i jakiś bardzo skomplikowanych symulatorów albo syntez.

To wariant kompa po kosztach, najtańszy opłacalny zakup, ale dla każdego to znaczy co innego, zależy od portfela.

pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ru-dy.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/19 13:13 #17439

  • bonkesku
  • bonkesku Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 2
ru-dy 8gb ram zalecane, tylko do neta biura :lol:
widzę naprawdę znasz się na rzeczy, po co tyle pamięci? po to żeby co najmniej połowa nie była wykorzystywana? inna rzecz jeśli wybrany model ma już taka pamięć i jesteśmy nim zainteresowanie, ale żeby 8gb ram-u do internetu i do niczego wymagającego?
Znawca :laugh:


masz tutaj obecna gazetkę promocyjna:
www.mediaexpert.pl/gazetka-promocyjna/

i teraz tak do wyboru masz :
www.mediaexpert.pl/katalog/slug/gazetka,24221.html

TOSHIBA Satellite L870-17C cena 2180 dość dużo, teraz trochę o parametrach
matryca 17 cali, jest dość duża, procesor, karta graficzna dość wydajne, moim zdaniem jak na twoje potrzeby to nawet za duzo

kolejna propozycja z gazetki promocyjnej to

www.mediaexpert.pl/katalog/slug/gazetka,28682.html

ACER Aspire E1-571G-33116G75Mnks cena 1920 zl
jeśli chodzi o parametry to 15.6 cali mniejsza niż poprzednia propozycja, parametry oceniam tak jak wyżej. jak dla mnie matryca czyli ekran powinien być lepszy, tzn chodzi o powłokę, jest tu matryca błyszcząca czyli odbija światło słoneczne, korzystanie na dworze nie będzie łatwe jak iw domu gdy będzie stał w miejscu gdzie będzie padać światło słoneczne, kiepska widoczność, szukał bym z matryca matowa, ona tak nie odbija...

kolejna propozycja to
www.mediaexpert.pl/katalog/slug/gazetka,25467.html

HP Compaq Presario CQ58-315SW cena 1280 zl jeśli chodzi o parametry to ten wypada najgorzej z tych które przedstawiłem aczkolwiek ty nie wymaga szczególnej wiele, dla twoich zastosowań wystarczy, jeśli chodzi o parametry to ma tylko jedno rdzeniowy procesor, mały dysk tylko 320 gb, matryca 15.6 całą, jak dla mnie zero szału ale cena przystepna...

kolejny to
www.mediaexpert.pl/katalog/slug/gazetka,28435.html

HP Pavilion Sleekbook 15-110sw cena 1590zl
niestety ten model też posiada matrycę błyszcząca, jeśli chodzi o parametry to a dla ciebie wystarczające,

reszta notebooków to już kwota ponad 2500 zł (te z gazetki) dodam że wszystkie notebooki posiadają system Windows 8, jak dla mnie u osób które znam to system nie dla mnie, lepszy jest win 7 ale to moja ocena, opisy i prezentacje zrobiłem na szybko, nie mam teraz za bardzo czasu... ważna też jest bateria,temperatury, głośność chłodzenia, porty USB czy ma 3.0 itp o których nie pisałem z braku czasu.. jeśli pójdziesz do media expertu to ci obsługa pomoże w wyborze, yto tyle ode mnie, ja bym dla ciebie wybrał tego ostatniego HP Pavilion Sleekbook za 1590 jedyny minus to ta matryca błyszcząca.. ale idzie się przyzwyczaić, sam posiadam taka, do użytku w domu jest ok.. wybór należy do ciebie to tylko moje sugestie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bonkesku.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/19 19:12 #17441

  • xy37
  • xy37 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Bonkesku,dzięki bardzo że poswięciłes mi swój czas,dzieki za rady...tylko ze własnie ten ktory polecasz,to własnie nie chce-wiem że sie łatwo psują...jesli mozesz to poleć mi coś z pozostałych-co bys kupił nastoletniej dziewczynie,nie trzeba duzej pamieci,extra parametry tez nie musza byc,wazniejszy ekran,wrazenia wizualne .Pozostali Panowie,równiez dziekuję za Wasze sugestie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/19 19:16 #17442

  • xy37
  • xy37 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
windows 8 ejst tragiczny,siódemka lepsza,to prawda.Wydaje mi sie ,że Acer albo Samsung...na Panów ze sklepu nie chce byc zdana,wole opinie osób z Forum albo znajomych.pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/19 21:34 #17444

  • bonkesku
  • bonkesku Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 2
to te wszystkie propozycje odpadają tak? czy chodzi ci tylko o ten hp? ogólnie dobra opinie mają też Asusy ale nie wiem czy akurat jest jakiś w gazetce , bo nie orientuje się co mają w sklepie(podaje tylko propozycje z gazetki) biorąc pod uwagę media expert...
polecił bym ci tego Acera, sam mam Acera i nie narzekam :) może masz jakieś sugestie jaka ma być jego marka? ogólnie w Słubicach nie ma dużego wyboru takiego sprzętu stąd nie jest tak łatwo znaleźć coś satysfakcjonujacego ciebie. powiedz może mniej więcej czego od niego oczekujesz, wiem z twoich wypowiedzi że ma być bez awaryjny, ale nawet jak się coś stanie zawsze jest gwarancja minimum 2 lata, zresztą mają chyba opcje dokupienia gwarancji do 5 lat za dopłatą, kiedyś tak było nie wiem jak jest teraz... jeśli chodzi o awaryjność to zdarza się że rekomendowany, dobrej marki model też łapie usterki, nie ma na to jakiejś reguły, dlatego też nie ma co myśleć od razu że będą jakieś usterku :) chętnie bym ci pomógł i zamknął ten temat ale rozumiem ze to nie taka prosta sprawa, tez mam dylemat przed kupnem podobnych rzeczy ;)


patrząc na resztę produktów to już z droższych jest sony ale cena wysoka 2680 zł
nie jest zły, dobra marka i wgl ale cena jak dla mnie za wysoka...
drugi z droższych to samsung za 2480 zł
jak a mnie lepszy od Sony... gdybym miał wybierać między sony a tym to wziął bym samsunga bez zastanowienia tylko ze ja gram i patrze wydajnosciowo i co ma w środku, ty potrzebujesz do normalnego użytkowania... nie przeczytałem posta twojego drugiegi;p no to jeśli już masz mniej więcej swoje typy to teraz zostaje się dobrze zastanowić, o samsungu mówisz tym co ja teraz nap o nim cy ogólnie jako o marce?
win 8 fakt ze tragedia, problem w tym ze każdy ma tam win 8 jak i już prawie wszędzie, najgorsze że kwota za całość obejmuje też system, chyba że sprzedają też czyste bez systemu, a jeśli nie to trzeba będzie prze instalować windowsa.. a co do panów z obsługi to racja,dość często tam chodzę i zdarzyło mi się nieraz słyszeć jak "doradzaja" klientom, już ja w nie których rzeczach tam posiadam większą wiedzę niż oni... ale cóż pójdzie ktoś kto jest zielony i wcisnąć byle co aby sprzedać, zero profesjonalizmu...

jakby co to na tej stronie media expertu wejdź w zakładkę komputery-notebooki, tam jest trochę wyboru z tym ze nie wiem czy tu w sklepie będą mieli, popatrz cenowo jak to wygląda i jak coś daj link to powiem Ci co sadze o danym sprzęcie, chyba że wybierzesz coś z podanych wyżej, wybór należy do ciebie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bonkesku.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/20 07:05 #17449

  • ru-dy
  • ru-dy Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 1

bonkesku napisał: ru-dy 8gb ram zalecane, tylko do neta biura :lol:
widzę naprawdę znasz się na rzeczy, po co tyle pamięci? po to żeby co najmniej połowa nie była wykorzystywana? inna rzecz jeśli wybrany model ma już taka pamięć i jesteśmy nim zainteresowanie, ale żeby 8gb ram-u do internetu i do niczego wymagającego?
Znawca :laugh:


Nie wiem, pewnie się nie znam, ale akurat mam 4GB i jak sprawdzam ile pamięci pożerają mi moje programy to 4GB wcale nie jest dużo. Koszt tych dodatkowych 4GB to nie jest żaden majątek w porównaniu do całej ceny laptopa. Jak odpalasz tylko IE i nic więcej to 4GB starczą. I to jest tak jak mówiłem, jeden uzna jedna konfiguracje za korzystną a inny inną. Może faktycznie do prostego używania 8 GB jest zbyteczne, ale ja to napisałem względem mojego punktu widzenia.

BTW. Ja nie drwię z Ciebie i nie piszę słów typu "znawca" itd. To co napisałem to moja opinia i możesz się z nią nie zgadzać, ale minimum etykiety wymaga zachowania chociaż pozornego szanowania rozmówcy.

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ru-dy.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/20 09:09 #17456

  • bonkesku
  • bonkesku Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 2
masz racje to było trochę nie na miejscu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bonkesku.

Odp: Chę kupić pierwszego laptopa. 2013/09/20 17:54 #17460

  • xy37
  • xy37 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Oj,na Panów z obsługi to ja nie licze;-)Wazniejsza jest opinia chociazby takich osób jak Ty...Zostane przy asusie albo acerze,trzeba bedzie jeszcze dokupic jakies wejśie wifi,moze faktycznie przeinstalować windowsa...mam jeszcze troche czasu,ale wole kupić jeszcze we wrzesniu...jeszcze raz dzięki za pomoc,widac ze orientujesz sie w temacie.Jakbym jeszcze czegos potrzebowała,to napisze...pozdrawiam;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3