Słubice: 27 czerwca 2019   |   Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
reklama
reklama

Starościn na podium leśnych mistrzostw w szczypiorniaku

Kolejne dobre wieści dla sympatyków szczypiorniaka. Uczniowie z Technikum Leśnego w Starościnie zajęli 3. miejsce w VII Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w piłce ręcznej chłopców. Turniej wygrała reprezentancja Zespołu Szkół Leśnych z Góraja.

TL Starościn

Impreza odbyła się w dniach 15-16 marca w hali widowiskowo-sportowej w Rzepinie. Do rywalizacji o medale mistrzostw Polski przystąpiło 5 drużyn. Oprócz gospodarzy, swoje reprezentacje wystawiły szkoły z Goraja, Zagnańska, Warcina i Białowieży.

Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Drużyna z Technikum Leśnego ze Starościna zapisała na swoim koncie 3 zwycięstwa i jedną porażkę. Pozwoliło im to na zajęcie 3 miejsca. Na pierwszym znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół Leśnych z Góraja, na drugim ZSL z Zagnańska. Poza podium uplasowały się ekipy z Technikum Leśnego z Warcina oraz TL z Białowieży.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

- Jak co roku całość rozgrywek przebiegała w miłej i sportowej atmosferze. Sporo pojedynków miało zacięty i wyrównany charakter, co dodatkowo potęgowało doping wśród kibiców – opowiada Damian Utracki, nauczyciel ze szkoły ze Starościna.

Organizatorzy przyznali także wyróżnienie indywidualne. Reprezentant Starościna, Miłosz Radziukiewicz, został wybrany najwszechstronniejszym zawodnikiem. Najlepszym strzelcem okazał się Hubert Więckowski z Zagnańska, a najlepszym bramkarzem wybrano Kajetana Mazura z Goraja.

Zwycięskie drużyny, ich zawodnicy i opiekunowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, medalami i pucharami.

Zapraszamy do galerii zdjęć, udostępnionej przez Technikum Leśne ze Starościna (dziękujemy).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama