Słubice: 19 kwietnia 2019   |   Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
reklama
reklama

Anna Harkowska ponownie wicemistrzynią świata

Niepełnosprawna kolarka Anna Harkowska znów powiększyła swój medalowy dorobek! Tym razem została wicemistrzynią świata w wyścigu na dochodzenie. Niewiele zabrakło do drugiego krążka - w scratchu była czwarta.

harkowska holandia

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych w kolarstwie torowym miały miejsce w miniony weekend w holenderskim Apledoorn. W barwach reprezentacji Polski startowała m.in. Anna Harkowska, duma słubickiego kolarstwa, pochodząca ze Świnoujścia, obecnie reprezentująca barwy GIANT OKS Warmia i Mazury.

Anna Harkowska była druga w wyścigu indywidualnym na dochodzenie na dystansie 3 kilometrów w kategorii C5. W kwalifikacjach uzyskała wynik 3:47,049, co pozwoliło jej na awans do wielkiego finału. Tu zmierzyła się z Sarah Storey, brytyjską legendą kolarstwa, która w kwalifikacjach była od niej o 10 sekund szybsza. W walce o złoto rywalka okazała się ponownie lepsza. Nasza pięciokrotna wicemistrzyni paraolimpijska musiała zadowolić się srebrnym krążkiem.

Brytyjka na tych mistrzostwach drugi tytuł wywalczyła w scratchu. W tej konkurencji startowała także słubiczanka. I niestety zajęła tak nielubiane przez sportowców 4 miejsce – tuż za podium.

Gratulacje dla kolarki i jej trenera Mariana Kowalskiego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama