Słubice: 22 maja 2019   |   Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
reklama
reklama

Rodzinne zakończenie ferii na lodowisku (foto)

Łyżwy na nogi i w drogę! Całe rodziny, starsi i młodsi bawili się i rywalizowali podczas festynu na lodowisku. Odważni brali udział w konkurencjach sportowych i wygrywali nagrody. A wszyscy dobrze się bawili, co sami możecie zobaczyć na naszej fotorelacji.

Festyn lodowisko

24 lutego, w ostatnią sobotę ferii, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił mieszkańców Słubic na pierwszą z cyklu zapowiadanych imprez z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - „Wielki rodzinny festyn na lodowisku”. Impreza odbyła się w ramach kampanii "Postaw na rodzinę" przy wsparciu m.in. burmistrza Słubic i patronacie medialnym naszego portalu.

Frekwencja dopisała. Na festyn przybyło wiele osób, w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Nie to było jednak tego dnia najważniejsze – chodziło głównie o dobrą zabawę i aktywne spędzenie sobotniego popołudnia. Uczestników powitali: Zbigniew Sawicki (prezes SOSiR), Mariusz Olejniczak (przewodniczący Rady Miejskiej) oraz Sabina Matkowska (kierownik Biura Spraw Społecznych).

A co czekało na lodowej tafli? SOSiR przygotował dla amatorów jady na łyżwach mniej i bardziej trudne wyzwania: jazdę slalomem, zbieranie woreczków i układanie pachołków na czas – czyli trójbój sprawnościowy. Było także strzelanie do celu krążkiem hokejowym i rodzinny tor przeszkód na czas. Udział w konkurencjach był dla niektórych dużym wyzwaniem, które dzielnie podjęli, młodszym pomagali rodzice i nieocenione pingwinki.

Co najważniejsze, praktycznie wszyscy kończyli zmagania z uśmiechem na twarzy. Szczególnie ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodą z jazdą na łyżwach. Była też okazja do podziwiania wyjątkowych umiejętności. Zaprezentowała je Zuzanna Hein, niezwykle utalentowana łyżwiarka ze Słubic, o której (mamy nadzieję) będzie niedługo jeszcze głośno. Na nią, jak i na pozostałych uczestników, najlepszych w poszczególnych kategoriach, czekały nagrody (szczegółowe wyniki podamy wkrótce, po opublikowanie oficjalnego komunikatu przez organizatorów)

Sama sportowa rywalizacja to jednak nie wszystko co tego dnia przygotował SOSiR. Każdy z zawodników i kibiców mógł odebrać z biura zawodów specjalną kartę uczestnictwa, w której będzie zbierał pieczątki również podczas kolejnych imprez z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby wziąć udział w losowaniu 57 nagród rzeczowych, należy przez cały rok zebrać ich minimum 30. A wśród nagród są m.in. zagraniczne wycieczki.

O tej akcji szerzej będziemy jeszcze informować, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z lodowego festynu.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama