Słubice: 15 grudnia 2018   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama

Rodzinne zakończenie ferii na lodowisku (foto)

Łyżwy na nogi i w drogę! Całe rodziny, starsi i młodsi bawili się i rywalizowali podczas festynu na lodowisku. Odważni brali udział w konkurencjach sportowych i wygrywali nagrody. A wszyscy dobrze się bawili, co sami możecie zobaczyć na naszej fotorelacji.

Festyn lodowisko

24 lutego, w ostatnią sobotę ferii, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił mieszkańców Słubic na pierwszą z cyklu zapowiadanych imprez z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - „Wielki rodzinny festyn na lodowisku”. Impreza odbyła się w ramach kampanii "Postaw na rodzinę" przy wsparciu m.in. burmistrza Słubic i patronacie medialnym naszego portalu.

Frekwencja dopisała. Na festyn przybyło wiele osób, w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Nie to było jednak tego dnia najważniejsze – chodziło głównie o dobrą zabawę i aktywne spędzenie sobotniego popołudnia. Uczestników powitali: Zbigniew Sawicki (prezes SOSiR), Mariusz Olejniczak (przewodniczący Rady Miejskiej) oraz Sabina Matkowska (kierownik Biura Spraw Społecznych).

A co czekało na lodowej tafli? SOSiR przygotował dla amatorów jady na łyżwach mniej i bardziej trudne wyzwania: jazdę slalomem, zbieranie woreczków i układanie pachołków na czas – czyli trójbój sprawnościowy. Było także strzelanie do celu krążkiem hokejowym i rodzinny tor przeszkód na czas. Udział w konkurencjach był dla niektórych dużym wyzwaniem, które dzielnie podjęli, młodszym pomagali rodzice i nieocenione pingwinki.

Co najważniejsze, praktycznie wszyscy kończyli zmagania z uśmiechem na twarzy. Szczególnie ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodą z jazdą na łyżwach. Była też okazja do podziwiania wyjątkowych umiejętności. Zaprezentowała je Zuzanna Hein, niezwykle utalentowana łyżwiarka ze Słubic, o której (mamy nadzieję) będzie niedługo jeszcze głośno. Na nią, jak i na pozostałych uczestników, najlepszych w poszczególnych kategoriach, czekały nagrody (szczegółowe wyniki podamy wkrótce, po opublikowanie oficjalnego komunikatu przez organizatorów)

Sama sportowa rywalizacja to jednak nie wszystko co tego dnia przygotował SOSiR. Każdy z zawodników i kibiców mógł odebrać z biura zawodów specjalną kartę uczestnictwa, w której będzie zbierał pieczątki również podczas kolejnych imprez z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby wziąć udział w losowaniu 57 nagród rzeczowych, należy przez cały rok zebrać ich minimum 30. A wśród nagród są m.in. zagraniczne wycieczki.

O tej akcji szerzej będziemy jeszcze informować, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z lodowego festynu.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama