Słubice: 22 maja 2019   |   Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Słubice24.pl Wiadomości Sport Słubiczanie coraz lepsi w hokeja. Frankfurt pokonany (foto)
reklama
reklama

Słubiczanie coraz lepsi w hokeja. Frankfurt pokonany (foto)

To było mocne zakończenie zimowych ferii. W sobotę na lodowisku oprócz festynu rodzinnego kije skrzyżowali także hokeiści. Trzy drużyny, dwie z Niemiec i jedna ze Słubic rozegrały mini-turniej. Jak było? O tym w naszej relacji.

Hokej na lodzie

Polsko-niemieckie pojedynki w hokeja to już nasza nowa, zimowa tradycja. Zapoczątkowało ją przed kilkoma laty Koło nr 2 Polskiego Związku Wędkarskiego w Słubicach. Z roku na rok rywalizacja nabiera coraz bardziej profesjonalnego wymiaru i choć to granie na amatorskim poziomie nie brakuje emocji, walki do ostatnich sekund i zaangażowania.

Nie inaczej było i tym razem. 24 lutego na lodowisku w Słubicach spotkały się trzy drużyny – reprezentacje Frankfurtu i Prenzlau oraz gospodarze, czyli członkowie wędkarskiego koła ze Słubic. Drużyny grały systemem każdy z każdym po dwa mecze.

Jak przebiegała rywalizacja? Słubiczanom udało się pokonać faworyzowanych sąsiadów z Frankfurtu, ale przegrali (choć minimalnie) z ekipą z Prenzlau. Ostatecznie to właśnie oni zajęli pierwsze miejsce z 8 punktami. O połowę mniej i drugie miejsce zdobyli słubiczanie, a drużyna z Frankfurtu z zerowym dorobkiem zajęła ostatnie miejsce.

Warto podkreślić, że zmagania na lodzie przyciągnęły uwagę sporej ilości kibiców z obu stron Odry. Publika z dużym zaciekawieniem przyglądała się jak zawodnicy radzą sobie na lodowej tafli, a po najefektowniejszych zagraniach nie brakowało oklasków.

A było co podziwiać. R. Płaczkowski podkreśla, że zawodnicy z PZW zrobili ogromne postępy i w meczach nie ustępowali hokeistom zza Odry. Jego zdaniem poziom z roku na rok jest coraz wyższy. – Nasi zawodnicy wykonali ogromną pracę, kilka lat temu zaczynali od nauki jazdy na łyżwach, a teraz nawiązują wyrównaną walkę z przeciwnikami – cieszy się prezes. I zwraca uwagę na jeszcze jedną rzecz. – Atmosfera była wspaniała, po meczach zawodnicy dziękowali sobie nawzajem, walka była zacięta, ale fair play. Po sportowym wysiłku byl jeszcze czas na miłe spotkanie przy biesiadnym stole - podsumowuje.

Nie mogło oczywiście zabraknąć pytania – co za rok. I tu nie ma niespodzianki. Prezes zapowiada, że kibice i zawodnicy ma pewno mogą liczyć na kolejne hokejowe zawody pod polska i niemiecką flagą. Być może tym razem naszym uda się zwyciężyć?

A jak w tym roku wyglądała walka na lodzie? Zapraszamy do naszej fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama