Słubice: 16 lutego 2019   |   Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Słubice24.pl Wiadomości Sport Słubiczanie coraz lepsi w hokeja. Frankfurt pokonany (foto)
reklama
reklama

Słubiczanie coraz lepsi w hokeja. Frankfurt pokonany (foto)

To było mocne zakończenie zimowych ferii. W sobotę na lodowisku oprócz festynu rodzinnego kije skrzyżowali także hokeiści. Trzy drużyny, dwie z Niemiec i jedna ze Słubic rozegrały mini-turniej. Jak było? O tym w naszej relacji.

Hokej na lodzie

Polsko-niemieckie pojedynki w hokeja to już nasza nowa, zimowa tradycja. Zapoczątkowało ją przed kilkoma laty Koło nr 2 Polskiego Związku Wędkarskiego w Słubicach. Z roku na rok rywalizacja nabiera coraz bardziej profesjonalnego wymiaru i choć to granie na amatorskim poziomie nie brakuje emocji, walki do ostatnich sekund i zaangażowania.

Nie inaczej było i tym razem. 24 lutego na lodowisku w Słubicach spotkały się trzy drużyny – reprezentacje Frankfurtu i Prenzlau oraz gospodarze, czyli członkowie wędkarskiego koła ze Słubic. Drużyny grały systemem każdy z każdym po dwa mecze.

Jak przebiegała rywalizacja? Słubiczanom udało się pokonać faworyzowanych sąsiadów z Frankfurtu, ale przegrali (choć minimalnie) z ekipą z Prenzlau. Ostatecznie to właśnie oni zajęli pierwsze miejsce z 8 punktami. O połowę mniej i drugie miejsce zdobyli słubiczanie, a drużyna z Frankfurtu z zerowym dorobkiem zajęła ostatnie miejsce.

Warto podkreślić, że zmagania na lodzie przyciągnęły uwagę sporej ilości kibiców z obu stron Odry. Publika z dużym zaciekawieniem przyglądała się jak zawodnicy radzą sobie na lodowej tafli, a po najefektowniejszych zagraniach nie brakowało oklasków.

A było co podziwiać. R. Płaczkowski podkreśla, że zawodnicy z PZW zrobili ogromne postępy i w meczach nie ustępowali hokeistom zza Odry. Jego zdaniem poziom z roku na rok jest coraz wyższy. – Nasi zawodnicy wykonali ogromną pracę, kilka lat temu zaczynali od nauki jazdy na łyżwach, a teraz nawiązują wyrównaną walkę z przeciwnikami – cieszy się prezes. I zwraca uwagę na jeszcze jedną rzecz. – Atmosfera była wspaniała, po meczach zawodnicy dziękowali sobie nawzajem, walka była zacięta, ale fair play. Po sportowym wysiłku byl jeszcze czas na miłe spotkanie przy biesiadnym stole - podsumowuje.

Nie mogło oczywiście zabraknąć pytania – co za rok. I tu nie ma niespodzianki. Prezes zapowiada, że kibice i zawodnicy ma pewno mogą liczyć na kolejne hokejowe zawody pod polska i niemiecką flagą. Być może tym razem naszym uda się zwyciężyć?

A jak w tym roku wyglądała walka na lodzie? Zapraszamy do naszej fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama