Słubice: 23 października 2019   |   Imieniny: Marty, Marcina, Rafała
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Miejskie Święto Hanzy oficjalnie rozpoczęte (foto/wideo)
reklama
reklama

Miejskie Święto Hanzy oficjalnie rozpoczęte (foto/wideo)

Choć przy wietrznej pogodzie, to w dobrych humorach – oficjalna inauguracja Miejskiego Święta Hanzy za nami. Otwarcie tradycyjnie odbyło się na moście granicznych, a gospodarze obu miast – Rene Wilke i Tomasz Ciszewicz - zaprosili gości i mieszkańców obu miast do wspólnej zabawy. I na zachętę częstowali ich piwem oraz bułkami ze śledziem.

Miejskie Święto Hanzy

Nadburmistrz Frankfurtu, wybrany w niedawnych wyborach, witał się w ten sposób po raz pierwszy. – Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że mogę tu być – powiedział ze sceny. - Chcieliśmy was jak najlepiej ugościć. Pragniemy, żebyście się jak bawili – życzył wszystkim T. Ciszewicz. Obaj burmistrzowie wymienili wspólne przedsięwzięcia, jakie do tej pory podjęły oba miasta. Podkreślali również, że współpraca pomiędzy samorządami układa się bardzo dobrze, a oni sami świetnie się rozumieją.

Powitaniu, które rozpoczęło się równo o godz. 18, przysłuchiwali się nie tylko mieszkańcy Słubic i Frankfurtu, ale również licznie zaproszenie goście – przede wszystkim przedstawiciele miast partnerskich obu nadodrzańskich grodów. Była też artystyczna niespodzianka. Specjalnie na inaugurację wystąpiły zespołu ludowe z Witebska (Białoruś) oraz Szostki (Ukraina). Na koniec ukraińskie tancerki wręczyły obu burmistrzom efektownie przystrojone bochenki wieńce – z życzeniami, aby mieszkańcom Słubic i Frankfurtu nigdy nie zabrakło chleba.

A po wokalno-tanecznych pokazach nastąpiło to, na co czekali wszyscy zgromadzeni. W towarzystwie szefa frankfurckiego browaru wbito kran w pierwszą beczkę piwa, burmistrzowie stuknęli się kuflami i tak oficjalnie rozpoczęło się kolejne miejskie święto. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku tradycyjnymi bułkami ze śledziem, które zniknęły w szybkim tempie.

Byliście na moście? Zapraszamy do naszej relacji.

WideoGaleria zdjęć

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama