Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
reklama
reklama

Stowarzyszenie Po PROstu już w nowej siedzibie

Stowarzyszenie Po PROstu pracuje już w nowej siedzibie przy ul. Szamarzewskiego. Terapeuci, podopieczni i ich rodzice cieszą się z tego, że mają więcej miejsca. I planują nowe zadania. Pierwsze, najważniejsze, to budowa windy. A kolejne to… mieszkalnictwo.

po prostu_nowe_1

Wiele razy pisaliśmy o różnych akcjach i projektach Stowarzyszenia Po PROstu. A przy tych okazjach także o ich największej bolączce, jaką była ciasnota w dotychczasowej siedzibie przy ul. Sienkiewicza. Stowarzyszenie przygotowało projekt swojego własnego, wymarzonego budynku, starało się o działkę pod budowę (ZOBACZ).

Ale to plany odległe w czasie, a ciasno było już teraz… Aż do 18 listopada. To właśnie tego dnia stowarzyszenie rozpoczęło działalność w nowym miejscu – w budynku przy ul. Szamarzewskiego, na 3 piętrze.

Miejsce dla wszystkich

12 sal terapeutycznych i 3 biura dla administracji to spełnienie marzeń stowarzyszenia. – Jest to dla nas tak ogromna zmiana, że aż trudna do opisania. Mamy teraz tak dużo miejsca, lepsze warunki pracy dla terapeutów i dla dzieci – opowiada Joanna Sierżant – Rekret, prezes stowarzyszenia.

Nowe przestrzenie bardzo się wszystkim podobają. Ze swojego kącika cieszą się też rodzice. - Do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak źle mieli w poprzedniej siedzibie. Teraz mamy dla nich poczekalnię i wygodne kanapy – mówi J. Sierżant-Rekret.

po prostu_nowe_2

Winda jest konieczna

Jednak nie wszystko jest już tak, jak powinno być. Największą bolączką są schody – wielu podopiecznym trudno jest wejść na 3 piętro. Dlatego pierwszym, najważniejszym wyzwaniem na przyszły rok jest budowa zewnętrznej windy.

- Będziemy na to szukać środków, jest to absolutny priorytet. Gmina obiecała wyremontować dach, oba te działania można by zgrać – wyjaśnia prezeska. W kiepskim stanie są również toalety i aneks kuchenny – tu również konieczny będzie remont.

J. Sierżant-Rekret podkreśla, że w tym miejscu otwiera się nowy rozdział w działalności stowarzyszenia. – Będziemy mogli robić dużo więcej. Planujemy zupełnie nowe rzeczy, np. chcielibyśmy wejść w mieszkalnictwo – zapowiada.

po prostu_nowe_3

Nocowanie w stowarzyszeniu

Nie, nie chodzi o wynajem mieszkań, a o uczenie wychowanków samodzielności, np. w pokojach czy mieszkaniach treningowych. A początkiem będzie… organizowanie nocowania w pokojach stowarzyszenia w ramach treningu umiejętności społecznych. Bez rodziców.

Rodzice mówią nam, że ich dzieci nigdy nie nocowały poza domem. W domu zawsze mama pomaga, a taki nocleg bez mamy, choć oczywiście pod opieką, jest pierwszym krokiem ku samodzielności – opowiada J. Sierżant-Rekret.

Pierwsza tego typu próba będzie już 1 grudnia, w ramach spotkania integracyjnego. Połączone ono będzie z popołudniem wypełnionym grami, a potem zacznie się wieczór filmowy, z którego wyproszeni zostaną rodzice – będzie to specjalny seans tylko dla nastolatków.

---

O kolejnych pomysłach i działaniach stowarzyszenia będziemy oczywiście informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama