Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Tak może wyglądać nowa siedziba Stowarzyszenia po PROstu - zobacz projekty
reklama
reklama

Tak może wyglądać nowa siedziba Stowarzyszenia po PROstu - zobacz projekty

Jest projekt i wizualizacja budynku, ale nadal nie wiadomo, gdzie będzie stał – a mowa o nowej, wymarzonej siedzibie Stowarzyszenia po PROstu. Jego członkowie od dawna mówią, że mogliby objąć wsparciem o wiele więcej dzieci z niepełnosprawnościami i problemami – ale ogranicza ich brak miejsca.

poprostu 1

Nie raz pisaliśmy o działaniach podejmowanych przez stowarzyszenie. Mogłoby być ich jeszcze więcej, ale organizacja boryka się z dużym problemem. Ich siedziba jest za ciasna, mają za mało salek terapeutycznych – a potrzeby są dużo większe.

Od dwóch lat starają się o pozyskanie ziemi, żeby na niej wybudować wymarzony, dostosowany do potrzeb budynek. W zeszłym roku pytali o to, jak taka idealna siedziba powinna wyglądać. W tym roku już to wiedzą – otrzymali projekt, który spełnia ich wszystkie oczekiwania!

- Dzięki temu, że mamy projekt, wiemy również, ile ziemi potrzebujemy. Jest to co najmniej 50 arów. W przyszłości chcielibyśmy, żeby powstał tam również osobny budynek dla Środowiskowego Domu Samopomocy, który także jest za mały – mówi Joanna Sierżant-Rekret, prezes stowarzyszenia. Na budowę środowiskowego domu można pozyskać środki zewnętrzne, barierą jest – znowu – brak gruntu.

Prezes dodaje, że wyposażone w konkrety stowarzyszenie rozpocznie teraz kolejną rundę starań o pozyskanie ziemi. – Będziemy spotykać się z radnymi, brać udział w posiedzeniach Rady Miejskiej, rozmawiać, ponieważ bardzo zależy nam na tym, żeby ten budynek powstał, naprawdę jest potrzebny – mówi prezes.

poprostu 2

A co z finansami? Jaki jest koszt budowy? - Projekt został przygotowany modułowo, nie trzeba od razu wyposażać całości, ale można tworzyć go etapami. Na początek potrzebujemy 2 mln zł, tyle wystarczy na wybudowanie siedziby i wyposażenie dołu – opowiada J. Sierżant-Rekret.

Jak wyjaśnia, stowarzyszenie ma pomysły związane z finansowaniem budowy, ale na razie nie może wdrożyć żadnego z nich, ponieważ nie mając ziemi, nikt nie chce z nimi poważnie rozmawiać. Czy nowe władze Słubic przychylą się do pomysłu? Jest na to szansa! Przed wyborami zarząd stowarzyszenia spotkał się z każdym z kandydatów na burmistrza. I wszyscy zgodnie obiecali swoje wsparcie w znalezieniu ziemi pod siedzibę.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama