Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Rada Powiatu Słubickiego w nowej siedzibie. Posłanka zapowiada pomoc przy obwodnicy
reklama
reklama

Rada Powiatu Słubickiego w nowej siedzibie. Posłanka zapowiada pomoc przy obwodnicy

Za nami pierwsza sesja Rady Powiatu Słubickiego w nowej sali. Ważna nie tylko ze względu na podsumowanie pierwszego roku rządów starosty Leszka Bajona. Gościem specjalnym była poseł Krystyna Sibińska, która zapowiedziała pomoc przy staraniach o obwodnicę Słubic.

powiat sesja_nowa_1

Po raz pierwszy sesja odbyła się nowej, przestronnej sali, mieszczącej się na I piętrze budynku po Powiatowym Urzędzie Pracy. Warunki do pracy radni faktycznie mają tutaj znacznie lepsze. Jest więcej przestrzeni, naturalnego światła, są miejsca dla gości. Zainstalowano także nowy system nagłośnieniowy, a każdy z radnych ma swój własny mikrofon.

Pierwszy rok Leszka Bajona

Oddanie do użytku nowej sali zbiegło się z pierwszą rocznicą rządów starosty Leszka Bajon i jego zastępcy Roberta Włodka. Była to więc dobra okazja do podsumowania dotychczasowej działalności całego zarządu. Starosta mówił o najważniejszych inwestycjach powiatu, m.in. budowie drogi Rzepin-Nowe Biskupice czy rozbudowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Słubicach. Całe podsumowanie znajdziecie TUTAJ.

- Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców to dwie najważniejsze dla mnie kwestie – podkreślał w swoim wystąpieniu. Zadeklarował także dalszą pracę na rzecz lokalnej społeczności. – Mam wizję tego miasta, mam wizję tego powiatu i nadal chcę to realizować. A moje największe marzenie to basen – przekonywał zebranych. Od swoich podwładnych otrzymał bukiet kwiatów, który po chwili przekazał skarbnikowi powiatu Grażynie Neumann. - To był ciężki rok, a podziękowania należą się szczególnie pani skarbnik - wytłumaczył starosta.

Posłanka pomoże przy obwodnicy

Gościem specjalnym sesji była posłanka Krystyna Sibińska z Koalicji Obywatelskiej, która z rąk przewodniczącego rady Wiesława Kołoszy otrzymała list gratulacyjny. Do zebranych na sesji skierowała ważne słowa, na które od dawna czekali mieszkańcy. – Jestem członkiem sejmowej Komisji Infrastruktury. Przyjmuję to jako swoją odpowiedzialność, aby zająć się obwodnicą Słubic – powiedziała.

Obiecała, że będzie się starać, aby jedno z wyjazdowych posiedzeń wspomnianej komisji zorganizować na terenie woj. lubuskiego. Zadeklarowała także szeroko pojętą pomoc dla powiatu i lokalnej społeczności. – Staram się być jak najbliżej ludzi, dlatego proszę śmiało mnie angażować – przekonywała. – Będziemy trzymać panią za słowo - odpowiedział z uśmiechem W. Kołosza.

Podziękowali za biegi

powiat sesja_nowa_2

W trakcie obrad mieliśmy jeszcze jeden ważny akcent. Władze powiatu podziękowały dwóm osobom, które nieprzerwanie od 30 lat zajmują się organizacją Narodowych Biegów Niepodległości, najstarszej imprezy sportowej w naszym mieście. Okolicznościowe plakietki oraz bukiety otrzymali Piotr Kiedrowicz, założyciel i trenera Słubickiej Akademii Biegowej, oraz Ryszard Chustecki, prezes Lubusza Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama