Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Policyjne psy pomogły w złapaniu nieletnich złodziei

Dwóch nieletnich, sprawców włamania i usiłowania kradzieży zatrzymali policjanci z Górzycy oraz ze Słubic. Za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Nieletni w wieku 16 i 15 lat pochodzą i mieszkają w Górzycy , są dobrze znani policjantom.

Do zdarzenia doszło wczoraj (19.01), w godzinach popołudniowych. Dyżurny policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że włamano się do jednego z mieszkań w miejscowości Spudłów. Dzielnicowi z Górzycy natychmiast udali się na miejsce, gdzie ustalili, że dwaj sprawcy przed przyjazdem policji wyskoczyli przez okno z budynku wybijając przy tym szybę i uciekli w stronę pobliskiego lasu. Policjanci udali się za sprawcami po śladach, które pozostawili na śniegu. Po przejechaniu kilku kilometrów funkcjonariusze zauważyli, dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Dzielnicowi rozpoznali w nich mieszkańców Górzycy. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekinierami, którzy rozdzielili się i zaczęli uciekać w różnych kierunkach. Po chwili na miejsce przybyli również policjanci z psami tropiącymi, którzy wspólnie z dzielnicowymi podjęli pościg pieszy. Po kilku kilometrach jeden ze sprawców został zatrzymany. Pies tropiący podjął trop za drugim mężczyzną doprowadzając policjantów do miejsca jego zamieszkania.

Sprawcy zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka w Gorzowie Wlkp. Nieletnim policjanci przedstawili zarzut włamania i usiłowania kradzieży, obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

[info: KPP Słubice]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama