Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Desperat próbował skoczyć z mostu (foto/wideo)

W niedzielę rano doszło do dramatycznej sytuacji na moście granicznym w Słubicach. Nieznany mężczyzna wdrapał się na jedno z przęseł mostu. Groził, że popełni samobójstwo. Po negocjacjach udało się go stamtąd ściągnąć.

desperat most

O całej sytuacji internauci zaczęli nas informować krótko po godz. 9. Otrzymaliśmy film oraz zdjęcia (powyżej) przedstawiające mężczyznę stojącego na jednym z charakterystycznych stalowych łuków mostu.

Jak podała nam Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej policji, mężczyzna sam zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiedział, że chce popełnić samobójstwo. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratownicze, polscy policjanci zabezpieczyli wjazd na most, a niemieccy podjęli rozmowy z mężczyzną (most podlega jurysdykcji naszych sąsiadów). Ruch na moście został wstrzymany.

O sytuacji powiadomiono negocjatorów policyjnych z Gorzowa. Do tego czasu z mężczyzną rozmawiali niemieccy mundurowi, wśród których byli także Polacy. Udało się im przekonać go do zejścia. Okazało się, że niedoszły samobójca to 29-letni mieszkaniec Słubic.

To nie pierwszy tego typu przypadek w tym miejscu. Ostatnie zdarzyły się w maju 2016 roku oraz czerwcu 2014 roku. Wtedy również były to próby samobójcze, całe szczęście nieudane.

---

Zdarzenie na bieżąco relacjonowaliśmy na naszym profilu na Facebooku - KLIKNIJ. Poniżej film zarejestrowany przez jedną z naszych internautek.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama