Słubice: 17 listopada 2018   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

Desperat próbował skoczyć z mostu (foto/wideo)

W niedzielę rano doszło do dramatycznej sytuacji na moście granicznym w Słubicach. Nieznany mężczyzna wdrapał się na jedno z przęseł mostu. Groził, że popełni samobójstwo. Po negocjacjach udało się go stamtąd ściągnąć.

desperat most

O całej sytuacji internauci zaczęli nas informować krótko po godz. 9. Otrzymaliśmy film oraz zdjęcia (powyżej) przedstawiające mężczyznę stojącego na jednym z charakterystycznych stalowych łuków mostu.

Jak podała nam Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej policji, mężczyzna sam zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiedział, że chce popełnić samobójstwo. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratownicze, polscy policjanci zabezpieczyli wjazd na most, a niemieccy podjęli rozmowy z mężczyzną (most podlega jurysdykcji naszych sąsiadów). Ruch na moście został wstrzymany.

O sytuacji powiadomiono negocjatorów policyjnych z Gorzowa. Do tego czasu z mężczyzną rozmawiali niemieccy mundurowi, wśród których byli także Polacy. Udało się im przekonać go do zejścia. Okazało się, że niedoszły samobójca to 29-letni mieszkaniec Słubic.

To nie pierwszy tego typu przypadek w tym miejscu. Ostatnie zdarzyły się w maju 2016 roku oraz czerwcu 2014 roku. Wtedy również były to próby samobójcze, całe szczęście nieudane.

---

Zdarzenie na bieżąco relacjonowaliśmy na naszym profilu na Facebooku - KLIKNIJ. Poniżej film zarejestrowany przez jedną z naszych internautek.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama