Słubice: 21 maja 2018   |   Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
reklama
reklama

Służby przypominają - co robić, żeby ferie były bezpieczne

Już od poniedziałku uczniowie będą odpoczywać – czeka ich dwa tygodnie „urlopu” od szkoły. Nie wiadomo, czy zima dopisze i będzie można iść na sanki. Ale wiadomo, co robić, żeby ferie były nie tylko udane – a przede wszystkim bezpieczne. Przypomina o tym policja i straż miejska. A wy pamiętacie?

lodowisko teren

Policjanci spotykali się z dziećmi i przypominali im o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Zwłaszcza tych w pobliżu zamarzniętych rzek czy jezior.

- Nigdy nie ślizgaj się po zamarzniętej rzece, jeziorze, stawie - nie wiesz jak gruba jest warstwa lodu. Nie wbiegaj na lód, który już się pod kimś załamał. Gdyby lód zaczął pękać, połóż się na nim, aby rozłożyć ciężar ciała – przypomina najważniejsze „zimowe przykazania” Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy. Zimą szybciej robi się ciemno – dlatego policjanci przypominają również o odblaskach, dzięki której dzieci, i nie tylko one, są bardziej widoczne.

O najmłodszych pamiętają również strażnicy miejscy. Przygotowali ulotkę pr. „Bezpieczne i spokojne ferie”, która w ostatnim tygodniu nauki trafiła do szkół – a stamtąd do uczniów i ich rodziców. Broszura zawiera wskazówki dla dzieci dotyczące zabaw na lodzie i śniegu. Straż Miejska przypomina, m.in. o tym, żeby nie ślizgać się na zamarzniętej rzece, zachować ostrożność podczas zjeżdżania na sankach, uważać na innych, nie popychać…

W broszurze znajdziemy także rady dla rodziców. Na przykład, żeby pamiętali u ubraniu dzieci odpowiednio do pogody. I nie zapominali o odblaskach – które można dostać za darmo od Straży Miejskiej (w siedzibie w Urzędzie Miejskim przy ul. Akademickiej). I aby przestrzegali dzieci przed zabawą na ulicy – nie tylko w ferie.

Kilka podpowiedzi w biuletynie dotyczy bezpiecznego ogrzewania i dogrzewania pomieszczeń. Jak bezpiecznie używać rożnych urządzeń dogrzewających? Dlaczego nie powinno się palić niewłaściwym paliwem w piecach lub kominkach?

Strażnicy Miejscy doradzają także kierowcom, jak bezpiecznie jeździć, jak dobrze przygotować samochód do trudnych warunków atmosferycznych, co zabrać w dłuższą zimową podróż..W broszurze są odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Zachęcamy do lektury.

BEZPIECZNE FERIE - POBIERZ BIULETYN
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama