Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Służby przypominają - co robić, żeby ferie były bezpieczne

Już od poniedziałku uczniowie będą odpoczywać – czeka ich dwa tygodnie „urlopu” od szkoły. Nie wiadomo, czy zima dopisze i będzie można iść na sanki. Ale wiadomo, co robić, żeby ferie były nie tylko udane – a przede wszystkim bezpieczne. Przypomina o tym policja i straż miejska. A wy pamiętacie?

lodowisko teren

Policjanci spotykali się z dziećmi i przypominali im o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Zwłaszcza tych w pobliżu zamarzniętych rzek czy jezior.

- Nigdy nie ślizgaj się po zamarzniętej rzece, jeziorze, stawie - nie wiesz jak gruba jest warstwa lodu. Nie wbiegaj na lód, który już się pod kimś załamał. Gdyby lód zaczął pękać, połóż się na nim, aby rozłożyć ciężar ciała – przypomina najważniejsze „zimowe przykazania” Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy. Zimą szybciej robi się ciemno – dlatego policjanci przypominają również o odblaskach, dzięki której dzieci, i nie tylko one, są bardziej widoczne.

O najmłodszych pamiętają również strażnicy miejscy. Przygotowali ulotkę pr. „Bezpieczne i spokojne ferie”, która w ostatnim tygodniu nauki trafiła do szkół – a stamtąd do uczniów i ich rodziców. Broszura zawiera wskazówki dla dzieci dotyczące zabaw na lodzie i śniegu. Straż Miejska przypomina, m.in. o tym, żeby nie ślizgać się na zamarzniętej rzece, zachować ostrożność podczas zjeżdżania na sankach, uważać na innych, nie popychać…

W broszurze znajdziemy także rady dla rodziców. Na przykład, żeby pamiętali u ubraniu dzieci odpowiednio do pogody. I nie zapominali o odblaskach – które można dostać za darmo od Straży Miejskiej (w siedzibie w Urzędzie Miejskim przy ul. Akademickiej). I aby przestrzegali dzieci przed zabawą na ulicy – nie tylko w ferie.

Kilka podpowiedzi w biuletynie dotyczy bezpiecznego ogrzewania i dogrzewania pomieszczeń. Jak bezpiecznie używać rożnych urządzeń dogrzewających? Dlaczego nie powinno się palić niewłaściwym paliwem w piecach lub kominkach?

Strażnicy Miejscy doradzają także kierowcom, jak bezpiecznie jeździć, jak dobrze przygotować samochód do trudnych warunków atmosferycznych, co zabrać w dłuższą zimową podróż..W broszurze są odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Zachęcamy do lektury.

BEZPIECZNE FERIE - POBIERZ BIULETYN
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama