Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Chcesz zostać wolontariuszem i pomagać innym? Przyłącz się do Szlachetnej Paczki
reklama
reklama

Chcesz zostać wolontariuszem i pomagać innym? Przyłącz się do Szlachetnej Paczki

Słubicki rejon Szlachetnej Paczki szuka wolontariuszy. Ta ogólnopolska akcja od 2000 roku dociera do rodzin, które są w trudnej sytuacji – właśnie dzięki swoim wolontariuszom, zwanym SuperW. W tym roku, tak jak i w zeszłym, sztab akcji będzie działał również na terenie powiatu słubickiego. Przyłączysz się?

superw

W zeszłym roku, dzięki pracy wolontariuszy i wsparciu wielu darczyńców, przed Bożym Narodzeniem paczki trafiły do 24 rodzin z terenu powiatu słubickiego - wszystkich, które zostały zakwalifikowane do udziału w akcji. Słubiczanie byli hojni - wartość paczek została wyceniona na ok. 60 tys. zł.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie osoby, które odwiedziły potrzebujące rodziny, porozmawiały o ich sytuacji, przygotowały opisy – czyli właśnie wolontariuszy. Ich zadaniem jest łączenie potrzebujących z darczyńcami, tak aby każda rodzina otrzymała dokładnie to, czego potrzebuje. Również w tym roku poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie. Wiek nie ma znaczenia.

- Jeśli lubisz ludzi, jeżeli nie potrafisz przejść obojętnie obok czyjejś krzywdy, jeżeli chcesz pomagać innym, dołącz do naszej drużyny. To nic trudnego, a satysfakcja gwarantowana – zapraszają członkowie słubickiej „paczki”.

Ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca Szlachetnej Paczki i prezes Stowarzyszenia Wiosna, które koordynuje akcję podkreśla, że wolontariusz nie tylko pomaga, ale również sam korzysta. – Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo – mówi ks. J. Stryczek – Bo wolontariat w Szlachetnej Paczce nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie. To jest taki wolontariat jak Harvard - kiedy go skończysz, jesteś już innym człowiekiem. Liczy się to, czego się nauczyłeś, jak się rozwinąłeś i jakich poznałeś ludzi - wyjaśnia.

szlachetna druzyna

Kandydaci mogą już zgłaszać się za pośrednictwem strony www.superw.pl, gdzie należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Następnym krokiem jest rozmowa, a potem wdrożenie, które trwa jeden dzień. Po nim należy podjąć decyzję o włączeniu się do akcji i podpisać umowę. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

Więcej na temat całej akcji można przeczytać na stronie www.szlachetnapaczka.pl. A nasz portal, podobnie jak w latach poprzednich, będzie na bieżąco informować o tym, co dzieje się w słubickim rejonie Szlachetnej Paczki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama