Słubice: 26 września 2018   |   Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Chcesz zostać wolontariuszem i pomagać innym? Przyłącz się do Szlachetnej Paczki
reklama
reklama

Chcesz zostać wolontariuszem i pomagać innym? Przyłącz się do Szlachetnej Paczki

Słubicki rejon Szlachetnej Paczki szuka wolontariuszy. Ta ogólnopolska akcja od 2000 roku dociera do rodzin, które są w trudnej sytuacji – właśnie dzięki swoim wolontariuszom, zwanym SuperW. W tym roku, tak jak i w zeszłym, sztab akcji będzie działał również na terenie powiatu słubickiego. Przyłączysz się?

superw

W zeszłym roku, dzięki pracy wolontariuszy i wsparciu wielu darczyńców, przed Bożym Narodzeniem paczki trafiły do 24 rodzin z terenu powiatu słubickiego - wszystkich, które zostały zakwalifikowane do udziału w akcji. Słubiczanie byli hojni - wartość paczek została wyceniona na ok. 60 tys. zł.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie osoby, które odwiedziły potrzebujące rodziny, porozmawiały o ich sytuacji, przygotowały opisy – czyli właśnie wolontariuszy. Ich zadaniem jest łączenie potrzebujących z darczyńcami, tak aby każda rodzina otrzymała dokładnie to, czego potrzebuje. Również w tym roku poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie. Wiek nie ma znaczenia.

- Jeśli lubisz ludzi, jeżeli nie potrafisz przejść obojętnie obok czyjejś krzywdy, jeżeli chcesz pomagać innym, dołącz do naszej drużyny. To nic trudnego, a satysfakcja gwarantowana – zapraszają członkowie słubickiej „paczki”.

Ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca Szlachetnej Paczki i prezes Stowarzyszenia Wiosna, które koordynuje akcję podkreśla, że wolontariusz nie tylko pomaga, ale również sam korzysta. – Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo – mówi ks. J. Stryczek – Bo wolontariat w Szlachetnej Paczce nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie. To jest taki wolontariat jak Harvard - kiedy go skończysz, jesteś już innym człowiekiem. Liczy się to, czego się nauczyłeś, jak się rozwinąłeś i jakich poznałeś ludzi - wyjaśnia.

szlachetna druzyna

Kandydaci mogą już zgłaszać się za pośrednictwem strony www.superw.pl, gdzie należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Następnym krokiem jest rozmowa, a potem wdrożenie, które trwa jeden dzień. Po nim należy podjąć decyzję o włączeniu się do akcji i podpisać umowę. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

Więcej na temat całej akcji można przeczytać na stronie www.szlachetnapaczka.pl. A nasz portal, podobnie jak w latach poprzednich, będzie na bieżąco informować o tym, co dzieje się w słubickim rejonie Szlachetnej Paczki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama