Słubice: 15 grudnia 2019   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama

Bartek Donigiewicz e-sportowym mistrzem Słubic (foto)

Za nami druga odsłona Słubickiego Turnieju E-sportowego, tym razem rozgrywanego na platformie FIFA 20. Po wymagającym, dwudniowym turnieju finałowym najlepszy okazał się Bartek Donigiewicz.

Bartek Donigiewicz
E-sportowy mistrz Słubic - Bartek Donigiewicz

Nowy mistrz to prawdziwa rewelacja turnieju. W pierwszej edycji imprezy, rozgrywanej w kwietniu na platformie PES 2019, Bartkowi nie udało się nawet wyjść z grupy. Teraz jako jedyny nie przegrał, ani nie zremisował żadnego spotkania. W finale pokonał Romka Marynowskiego 7:1. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Daniel Stolarek.

Miejscem rozgrywania finału była sala kinowa Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, która dobrze sprawdziła się jako arena e-zmagań. Duży ekran, wygodne siedzenia i profesjonalne nagłośnienie zapewniły komfort zarówno dopingującym kibicom, jak i skupionym na grze uczestnikom. A tych było sporo, bo ponad 60.

Mieli o co rywalizować, bo organizatorzy postarali się o wartościowe nagrody. Puchary dla najlepszych ufundował burmistrz Słubic, a najlepsza trójka otrzymała nagrody pieniężne (odpowiednio 300, 200 i 100 złotych). Słubickich graczy wsparła też firma Ragequit, która tworzy koszulki dla miłośników gier komputerowych.

E-sport
Pomysłodawcy turnieju - R. Kubica i M. Gołębiowski

Z przebiegu turnieju zadowoleni są Michał Gołębiowski i Robert Kubica, duet organizatorów. – Było ekstra, bez żadnych komplikacji. Atmosfera sympatyczna. Choć emocje potrafiły być bardzo duże, to gracze zachowywali się na poziomie – ocenili turniej.

Podobnego zdania był burmistrz Mariusz Olejniczak, który oglądał finałową batalię i wręczał nagrody. – Jestem pod wrażeniem poziomu rozgrywek. Dziękuję wszystkim za udział i gratuluję. Cieszę się, że e-sport w Słubicach się rozwija. Nie zapominajcie tylko o aktywności fizycznej w realu – mówił podczas dekoracji.

E-sport
E-sport cieszy się coraz wiekszą popularnością

Radości ze zwycięstwa nie krył Bartek Donigiewicz, który przyznał, że gry komputerowa to dla niego jedna z ulubionych form rozrywki. - Gram głównie w weekendy, czasem poświęcam na to nawet kilkanaście godzin – powiedział naszej redakcji tuż po finale. Jak wspomina, zaczynał od Play Station 2 i gry FIFA 10, a potem przerabiał jej kolejne wersje. W przyszłości nie wyklucza nawet zajęcia się e-sportem na poważnie.

Tytuł mistrza Słubic to dla niego duża nobilitacja, dlatego zapowiada, że będzie go bronić w kolejnych edycjach turnieju. A te już wiadomo, że będą – przynajmniej tak poinformowali naszą redakcję organizatorzy. Zdradzili również kilka ciekawych pomysłów na urozmaicenie e-sportowej rywalizacji, ale o tym więcej już niebawem.

Komplet wyników i końcowy protokół do pobrania poniżej.

OFICJALNE WYNIKI

Zapraszamy do obejrzenia galeria zdjęć z finałowego turnieju.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama