Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Pod okiem "Jurasa" trenowali i pomagali (foto)

We wrześniu był Rafał Jackiewicz, a teraz Jerzy Wroński. Znani i lubiani goście charytatywnego seminarium organizowanego przez StreetFighter's Słubice, sprawiają, że kolejni potrzebujący otrzymują upragnioną pomoc.

Juras seminarium

Trzy miesiące temu członkowie słubickiego klubu sportów walki pomagali choremu Dawidowi, ich koledze z zaprzyjaźnionego klubu z Gorzowa. Tym razem nasi „twardziele” postanowili wesprzeć finansowo Arka ze Słubic, młodego mężczyznę, który poważnie choruje i ma trudną sytuację w domu.

W tym celu zorganizowali seminarium szkoleniowe, na które zaprosili Jerzego Wrońskiego. Słynny „Juras” to legenda sportów walki. Jest ośmiokrotnym mistrzem Polski i dwukrotnym wicemistrzem świata w kickboxingu. Na swoim koncie ma także Puchar Świata.

Na czym polegały zajęcia? – Uczestnikom seminarium przekazywałem wiedzę z technik używanych w kickboxingu w formule K1. Pokazywałem też jak zadawać i bronić ciosy – opowiada J. Wroński. Jego zdaniem sport jest dobrą alternatywą na wiele złych rzeczy, które się dzieją z współczesną młodzieżą. - To także sposób na wyjście z nałogów i znalezienie swojej drogi – podkreśla gość seminarium.

A jak z frekwencją? Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało wielu chętnych. 15 grudnia w ćwiczeniach pod okiem mistrza wzięło udział kilkadziesiąt osób, także spoza Słubic. W tym gronie byli zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni zawodnicy – głównie panowie, ale pojawiło się również kilka przedstawicielek płci pięknej.

Ale tego dnia najważniejszy był cel charytatywny. Dlatego wszyscy chętnie wrzucali datki do puszek ustawionych przy wejściu na halę sportową przy ul. Piłsudskiego, gdzie odbywały się zajęcia. Łącznie zebrano blisko 1200 zł! Pieniążki w całości trafią do chorego Arka ze Słubic.

A jak było na seminarium? Zobaczcie sami. Zapraszamy do naszej fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama