Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Kadra szczypiornistek trenowała w Słubicach

To musiało się tak skończyć. Dobra gra słubickich szczypiornistek została zauważona przez władze Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej. Wiele z nich zostało powołanych do kadry województwa, a nasze miasto wybrano na gospodarza jej zgrupowania.

kadra UKS_slubice

Konsultacje szkoleniowe odbyły się w dniach 14-16 grudnia. To ważne zgrupowanie, bowiem najlepsze piłkarki ręczne z naszego województwa w kat. młodziczek szykują się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2019. Regularne spotkania mają pomóc w zgraniu się i wyłonieniu najlepszych z najlepszych.

- Jesteśmy dumni, że praktycznie połowę kadry woj. lubuskiego stanowią słubiczanki – cieszy się trener UKS Jedynka Słubice Jerzy Grabowski. Jak opowiada, w zgrupowaniu wzięło udział 16 najbardziej wyróżniających się zawodniczek rocznika 2004/2005 oraz grupa ich o rok starszych koleżanek, które zostały zaproszone w podziękowaniu za reprezentowanie województwa w ubiegłym sezonie.

To jednak nie wszystko, bo dodatkowe zaproszenie na szkolenie otrzymało 14 zawodniczek. słubickiego klubu. Dzięki temu była okazja zagrać kilka gier testowych i sprawdzić aktualną formę. Trenowano też zagrywki taktyczne.

Hala sportowa Gimnazjum nr 1 w Słubicach na trzy dni zamieniła się w prawdziwe centrum szczypiorniaka. Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem trzyosobowej kadry trenerskiej: Agnieszki Bilon-Płocińskiej, Tomasza Kiersnowskiego oraz wspomnianego Jerzego Grabowskiego.

Jakie były efekty konsultacji? O tym przekonamy się w przyszłym roku, gdy lubuszanki wezmą udział w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w której zmierzą się reprezentacje wszystkich 16 województw. Turniej finałowy odbędzie się w lipcu 2019 roku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama