Słubice: 19 czerwca 2019   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Sport Kadra szczypiornistek trenowała w Słubicach
reklama
reklama

Kadra szczypiornistek trenowała w Słubicach

To musiało się tak skończyć. Dobra gra słubickich szczypiornistek została zauważona przez władze Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej. Wiele z nich zostało powołanych do kadry województwa, a nasze miasto wybrano na gospodarza jej zgrupowania.

kadra UKS_slubice

Konsultacje szkoleniowe odbyły się w dniach 14-16 grudnia. To ważne zgrupowanie, bowiem najlepsze piłkarki ręczne z naszego województwa w kat. młodziczek szykują się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2019. Regularne spotkania mają pomóc w zgraniu się i wyłonieniu najlepszych z najlepszych.

- Jesteśmy dumni, że praktycznie połowę kadry woj. lubuskiego stanowią słubiczanki – cieszy się trener UKS Jedynka Słubice Jerzy Grabowski. Jak opowiada, w zgrupowaniu wzięło udział 16 najbardziej wyróżniających się zawodniczek rocznika 2004/2005 oraz grupa ich o rok starszych koleżanek, które zostały zaproszone w podziękowaniu za reprezentowanie województwa w ubiegłym sezonie.

To jednak nie wszystko, bo dodatkowe zaproszenie na szkolenie otrzymało 14 zawodniczek. słubickiego klubu. Dzięki temu była okazja zagrać kilka gier testowych i sprawdzić aktualną formę. Trenowano też zagrywki taktyczne.

Hala sportowa Gimnazjum nr 1 w Słubicach na trzy dni zamieniła się w prawdziwe centrum szczypiorniaka. Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem trzyosobowej kadry trenerskiej: Agnieszki Bilon-Płocińskiej, Tomasza Kiersnowskiego oraz wspomnianego Jerzego Grabowskiego.

Jakie były efekty konsultacji? O tym przekonamy się w przyszłym roku, gdy lubuszanki wezmą udział w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w której zmierzą się reprezentacje wszystkich 16 województw. Turniej finałowy odbędzie się w lipcu 2019 roku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama