Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Zagrali w Świecku mecz pokoleń

Kto lepiej kopie piłkę – młodsi czy starsi? Wygrała młodość czy doświadczenie? Związek Młodzieży Wiejskiej wyciągnął jednych sprzed telewizorów, drugich sprzed komputerów i zorganizował "Mecz pokoleń" w Świecku.

mecz-pokolen-team

Przybyli, zagrali, zwyciężyli! – Frekwencja dopisała, w mojej ocenie do Świecka przyjechało tego dnia około 150 osób - powiedział naszej redakcji Daniel Krawczyk ze Związku Młodzieży Wiejskiej, który zorganizował mecz we współpracy z Ewą Guzik, sołtysem Kunic - Piękna była również pogoda, także naszą pierwszą imprezę oceniam jako bardzo udaną - dodał.

Jak przebiegło same spotkanie? Na boisku rywalizowały dwie drużyny: „młodzież młodsza” w białych koszulkach i „młodzież starsza” w koszulkach czarnych. Lepsi okazali się ci młodsi – wygrali pewnie, bo aż 6:1. A jednym i drugim na boisku nie brakowało dobrego humoru - co chyba najważniejsze. Walce na murawie przyglądało się wielu kibiców, wśród nich był m.in. przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak.

Z boiska nie zeszli z pustymi rękami. Najlepsi zawodnicy w obu drużynach otrzymali w nagrodę książki. A po meczu wszyscy razem usiedli przy wspólnym ognisku. I oczywiście upiekli kiełbaski. Niektórzy przyznawali, że ostatnio tak przygotowany przysmak jedli wiele lat temu.

Czy to była jednorazowa impreza? Nie! ZMW już myśli o kolejnych wydarzeniach. – Pokazaliśmy, że młodzież jest chętna, tylko trzeba do niej dotrzeć. Również starsi się uaktywnili. Teraz rozmawiamy z sołtysami o tym, żeby u nich w świetlicach zorganizować lekcje języków obcych – mówi D. Krawczyk. I dodaje, że być może będą się one odbywały w formie zajęć teatralnych, a jednym z języków będzie nieco zapomniane już esperanto. Ale to zostanie jeszcze ustalone.

Będą również kolejne imprezy sportowe, ale nietypowe jak np. siatkówka na śniegu albo na… liściach. – Młodzież deklaruje, że jest chętna do tego, żeby się angażować, dlatego będziemy wychodzić do nich z kolejnymi pomysłami – deklaruje D. Krawczyk.

O kolejnych wydarzeniach organizowanych przez ZMW będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama