Słubice: 23 maja 2019   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Zagrali w Świecku mecz pokoleń

Kto lepiej kopie piłkę – młodsi czy starsi? Wygrała młodość czy doświadczenie? Związek Młodzieży Wiejskiej wyciągnął jednych sprzed telewizorów, drugich sprzed komputerów i zorganizował "Mecz pokoleń" w Świecku.

mecz-pokolen-team

Przybyli, zagrali, zwyciężyli! – Frekwencja dopisała, w mojej ocenie do Świecka przyjechało tego dnia około 150 osób - powiedział naszej redakcji Daniel Krawczyk ze Związku Młodzieży Wiejskiej, który zorganizował mecz we współpracy z Ewą Guzik, sołtysem Kunic - Piękna była również pogoda, także naszą pierwszą imprezę oceniam jako bardzo udaną - dodał.

Jak przebiegło same spotkanie? Na boisku rywalizowały dwie drużyny: „młodzież młodsza” w białych koszulkach i „młodzież starsza” w koszulkach czarnych. Lepsi okazali się ci młodsi – wygrali pewnie, bo aż 6:1. A jednym i drugim na boisku nie brakowało dobrego humoru - co chyba najważniejsze. Walce na murawie przyglądało się wielu kibiców, wśród nich był m.in. przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak.

Z boiska nie zeszli z pustymi rękami. Najlepsi zawodnicy w obu drużynach otrzymali w nagrodę książki. A po meczu wszyscy razem usiedli przy wspólnym ognisku. I oczywiście upiekli kiełbaski. Niektórzy przyznawali, że ostatnio tak przygotowany przysmak jedli wiele lat temu.

Czy to była jednorazowa impreza? Nie! ZMW już myśli o kolejnych wydarzeniach. – Pokazaliśmy, że młodzież jest chętna, tylko trzeba do niej dotrzeć. Również starsi się uaktywnili. Teraz rozmawiamy z sołtysami o tym, żeby u nich w świetlicach zorganizować lekcje języków obcych – mówi D. Krawczyk. I dodaje, że być może będą się one odbywały w formie zajęć teatralnych, a jednym z języków będzie nieco zapomniane już esperanto. Ale to zostanie jeszcze ustalone.

Będą również kolejne imprezy sportowe, ale nietypowe jak np. siatkówka na śniegu albo na… liściach. – Młodzież deklaruje, że jest chętna do tego, żeby się angażować, dlatego będziemy wychodzić do nich z kolejnymi pomysłami – deklaruje D. Krawczyk.

O kolejnych wydarzeniach organizowanych przez ZMW będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama