Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Słubice24.pl Wiadomości Sport Młoda Polonia powalczyła w Wiedniu z piłkarskimi potęgami Europy
reklama
reklama

Młoda Polonia powalczyła w Wiedniu z piłkarskimi potęgami Europy

Piłkarze UKS Polonia Słubice zdobyli kolejne, cenne doświadczenie na zagranicznych boiskach. Tym razem pojechali do dalekiego Wiednia, gdzie w dniach 15-17 czerwca zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z najsłynniejszych klubów Europy.

polonia wieden

Międzynarodowy turniej Champions Trophy U10 rozgrywany pod egidą UEFA przyciągnął aż 128 drużyn z całego piłkarskiego świata. Trzy dni grania, pięć lokalizacji, 14 tysięcy uczestników – skala turnieju naprawdę robi wrażenie. A w stawce takie drużyny jak Manchester United, Juventus Turyn czy Athletico Madryt. Nic dziwnego, że organizatorzy określają go mianem największego na świecie.

Jak w tym gronie odnaleźli się piłkarze UKS Polonia Słubice? Najpierw wzięli udział w eliminacjach, które odbyły się w Słubicach, potem – już w gronie piłkarskich adeptów z całej Polski - uplasowali się na 12 miejscu, w połowie stawki. I dzięki temu mogli udać się na piłkarską przygodę do Wiednia.

Pierwszego dnia rozegrali rundę wstępną, gdzie w swojej grupie zajęli 7 miejsce (na 8 ekip). Ich bilans to 1 zwycięstwo, 1 remis oraz 5 porażek. Mimo odległego miejsca trzeba przyznać, że każdy pojedynek był wyrównany, a naszym zawodnikom raz brakowało nieco szczęścia, a innym razem boiskowego cwaniactwa.

Dzień później nasza piłkarska młodzież zagrała w kolejnej rundzie. Wszystkie drużyny zostały podzielone na grupy, w zależności od miejsc, które zajęli pierwszego dnia. Poloniści trafili do grupy III, najsłabszej (przeznaczonej dla 7 i 8 miejsc). Tu ich bilans to wygrana, remis i porażka.

- Nasze chłopaki, mimo iż nie mieli zawodników rezerwowych na zmianę, gryźli trawę, walczyli do końca, faulowani i poobijani z płaczem na twarzach, ale do końca – opowiada Łukasz Hein, który był głównym trenerem polonistów. Pomagali mu Tomasz Górowski i Jacek Trojan.

Jak ocenia T. Górowski, to właśnie brak rezerwowych był największą bolączką naszej ekipy. Jedyny rezerwowy doznał kontuzji już pierwszego dnia, reszta musiała zagrać wszystkie mecze. A było ich łącznie 13 w dwa dni, każdy trwał 15 minut, przy upalnej pogodzie.

Inni mieli po 4-5 zmienników i byli znacznie bardziej wypoczęci – mówi T. Górowski. Ostatecznie słubiczanie zajęli 108 miejsce. – Gdyby było nas więcej, na pewno walczylibyśmy o wyższą lokatę, moim zdaniem w naszym zasięgu były miejsca około 64 – uważa opiekun polonistów. Na murawie zobaczyliśmy następujący skład: Fabian Górowski, Tymoteusz Trojan, Jakub Niekurzak, Daniel Dobrzyński, Dominik Dubacki, Beniamin Mieczkowski, Igor Oleander oraz Gracjan Gozdek.

polonia wieden_2

Piłkarze, trenerzy i zawodnicy wspominają turniej jako fajną, ciekawą przygodę. – Zobaczyliśmy, jak działają znane kluby: Southampton, Liverpool czy Schalke. Wydzieliliśmy, jakie mają zaplecze, na 14 zawodników mieli 7 opiekunów, masażystów, psychologa – dodaje T. Górowski. I podkreśla, że już samo znalezienie się w takim gronie było bardzo cennym doświadczeniem. Rodzice nie tylko dopingowali zawodników, ale również nawiązali ciekawe znajomości, np. z ekipą z Chin, która… zaprosiła naszych piłkarzy do siebie.

Ale na razie pojadą nieco bliżej. Przed UKS Polonia Słubice wyjazd na Fragaria CUP, międzynarodowy turniej, który co roku odbywa się na Słowacji. – Nastroje są dobre, tym razem mamy zmienników, więc powalczymy zobaczymy – mówi T. Górowski. Na turniej jadą aż 4 roczniki polonistów: 2010, 2008, 2006 i 2005.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama