Słubice: 22 lutego 2019   |   Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
reklama
reklama

Plichta z medalem i nominacją na mistrzostwa świata

Ostatnie tygodnie walczył ambitnie, czego ukoronowaniem był medal mistrzostw Polski juniorów w lekkoatletyce. Za swoją postawę Antoni Plichta z Lubusza Słubice uzyskał najwyższą nagrodę – będzie reprezentować Polskę podczas mistrzostwa świata w Finlandii.

antek wloclawek_th

Podczas zawodów odbywających się w dniach 23-25 czerwca we Włocławku, nasz utalentowany sprinter startował na dwóch dystansach. Na jego koronnej „setce” zajął najgorsze miejsce dla sportowca – czwarte. Miał co prawda taki sam czas co trzeci zawodnik (10.62), ale o przegranej zadecydowały tysięczne części sekundy. Warto jednak dodać, że wcześniej w eliminacjach uzyskał 10.59.

Co nie udało się na 100 metrów, okazało się w jego zasięgu na dwukrotnie dłuższym dystansie. Na 200 metrów Antoni Plichta pobiegł znakomicie i z czasem 21.82 uplasował się na trzecim miejscu, uzyskując średnią prędkość 33 km/h!

Dobrą postawą w obu konkurencjach i wcześniejszymi startami przekonał do siebie trenerów kadry Polski i znalazł się w składzie sztafety 4x100 metrów, która będzie reprezentować nasz kraj podczas mistrzostw świata juniorów, które odbędą się w Tampere Finlandii.

Podopieczny trenera Krzysztofa Wesołka do ostatniej chwili walczył także o możliwość indywidualnego startu, ale niestety do minimum kwalifikacyjnego wymaganego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki niewiele mu zabrakło (wynosiło 10.55).

Gratulacje dla zawodnika i trenera. Trzymamy kciuki za udany start w Finlandii. Jesteśmy tym bardziej dumni, że Antoni Plichta to najmłodszy felietonista działu "Mój punkt widzenia".
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama