Słubice: 22 lutego 2019   |   Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
Słubice24.pl Wiadomości Sport Małgorzata Krzyżan wyróżniona Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej
reklama
reklama

Małgorzata Krzyżan wyróżniona Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej

Nasza mistrzyni w rzucie dyskiem, Małgorzata Krzyżan, do swoich medali może dołożyć kolejne wyróżnienie - tym razem nie ze stadionu, a od komendanta głównego policji. W Warszawie odebrała z jego rąk Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej.

gosia odznaka

Słubiczanka Małgorzata Krzyżan znalazła się w zaszczytnym gronie kilkudziesięciu funkcjonariuszy – sportowców, którzy zostali uhonorowani srebrnymi i brązowymi Policyjnymi Odznakami Sprawności Fizycznej za znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach. Uroczystość odbyła się 25 czerwca w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Nasza dyskobolka otrzymała z rąk nadinsp. dr Jarosława Szymczyka, Komendanta Głównego Policji, odznakę w kolorze srebrnym. Szef policji podziękował funkcjonariuszom za trud wkładany w treningi i godzenie tej szczególnej pasji z codziennymi obowiązkami służbowymi. Słowa wdzięczności skierował także do rodzin i bliskich wyróżnionych sportowców. Każdy z nich otrzymał również list gratulacyjny i upominki.

Wydarzenie miało bardzo uroczysty charakter, wśród zaproszonych gości byli m.in.: Andrzej Kraśnicki (prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego), Tomasz Kwiecień (prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego), Grzegorz Skrzecz (pięściarz i olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski), Andrzej Supron (zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski) oraz Andrzej Strejlau (były trener reprezentacji Polski).

Również komendant J. Szymczak otrzymał od funkcjonariuszy-sportowców podarunek – w ich imieniu jeden z nich, Tomasz Kubicki, przekazał na jego ręce koszulkę lekkoatletyczną ze Światowych Igrzysk Policji i Straży Pożarnych, które odbyły się w ubiegłym roku w Los Angeles. Polscy policjanci odnieśli tam spore sukcesy. A po wręczeniu wyróżnień dyplomów, wszyscy wspólnie zwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki.

My także dołączamy się do gratulacji dla Małgorzaty Krzyżan. I trzymamy kciuki za dalekie rzuty!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama