Słubice: 17 listopada 2018   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Słubice24.pl Wiadomości Sport Małgorzata Krzyżan wyróżniona Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej
reklama
reklama

Małgorzata Krzyżan wyróżniona Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej

Nasza mistrzyni w rzucie dyskiem, Małgorzata Krzyżan, do swoich medali może dołożyć kolejne wyróżnienie - tym razem nie ze stadionu, a od komendanta głównego policji. W Warszawie odebrała z jego rąk Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej.

gosia odznaka

Słubiczanka Małgorzata Krzyżan znalazła się w zaszczytnym gronie kilkudziesięciu funkcjonariuszy – sportowców, którzy zostali uhonorowani srebrnymi i brązowymi Policyjnymi Odznakami Sprawności Fizycznej za znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach. Uroczystość odbyła się 25 czerwca w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Nasza dyskobolka otrzymała z rąk nadinsp. dr Jarosława Szymczyka, Komendanta Głównego Policji, odznakę w kolorze srebrnym. Szef policji podziękował funkcjonariuszom za trud wkładany w treningi i godzenie tej szczególnej pasji z codziennymi obowiązkami służbowymi. Słowa wdzięczności skierował także do rodzin i bliskich wyróżnionych sportowców. Każdy z nich otrzymał również list gratulacyjny i upominki.

Wydarzenie miało bardzo uroczysty charakter, wśród zaproszonych gości byli m.in.: Andrzej Kraśnicki (prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego), Tomasz Kwiecień (prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego), Grzegorz Skrzecz (pięściarz i olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski), Andrzej Supron (zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski) oraz Andrzej Strejlau (były trener reprezentacji Polski).

Również komendant J. Szymczak otrzymał od funkcjonariuszy-sportowców podarunek – w ich imieniu jeden z nich, Tomasz Kubicki, przekazał na jego ręce koszulkę lekkoatletyczną ze Światowych Igrzysk Policji i Straży Pożarnych, które odbyły się w ubiegłym roku w Los Angeles. Polscy policjanci odnieśli tam spore sukcesy. A po wręczeniu wyróżnień dyplomów, wszyscy wspólnie zwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki.

My także dołączamy się do gratulacji dla Małgorzaty Krzyżan. I trzymamy kciuki za dalekie rzuty!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama