Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Rekordowa setka Antoniego Plichty

O sukcesach Antoniego Plichty, utalentowanego sprintera Lubusza Słubice, pisaliśmy już nie raz. Młody sportowiec w tym sezonie imponuje formą. Jej próbkę pokazał podczas Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego w Bydgoszczy – 100 metrów przebiegł w czasie 10.85.

plichta bydgoszcz

Impreza odbyła się 29 maja. Do stolicy woj. kujawsko-pomorskiego zjechało wielu znakomitych lekkoatletów z Polski i Europy. W tej stawce był również 18-letni Antoni Plichta z Lubusza.

W biegu na 100 metrów dla zawodników w kategorii U20 zajął bardzo dobre drugie miejsce z czasem 10.85. I to mimo niezbyt korzystnego wiatru, co w biegach sprinterskich ma niebagatelne znacznie (-0.6).

Uzyskany wynik to nie tylko nowy rekord życiowy podopiecznego trenera Krzysztofa Wesołka, ale także drugie miejsce na listach ogólnopolskich tabel w kategorii juniorów. Stawce tej jak na razie przewodzi Damian Sztejkowski (10.84).

Dobra dyspozycja Antoniego Plichty ucieszyła kibiców lekkiej atletyki, szczególnie w kontekście zbliżających się mistrzostw Polski juniorów, które pod koniec czerwca odbędą się we Włocławku. Będziemy trzymać kciuki i życzymy powodzenia w walce o podium.

Przy okazji warto wspomnieć, że sprinter Lubusza Słubice to... najmłodszy felietonista portalu Słubice24. Antek jest jedną z osób współtworzących "Mój punkt widzenia", gdzie z czytelnikami dzieli się swoimi przemyśleniami na temat sportu. Jego felietony można zobaczyć TUTAJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama