Słubice: 18 czerwca 2019   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Słubice24.pl Wiadomości Sport Zawodnicy Lubusza z nagrodami i... kolejnymi rekordami
reklama
reklama

Zawodnicy Lubusza z nagrodami i... kolejnymi rekordami

Czy warto doceniać młodych i zdolnych ludzi? Warto! 25 maja zawodnicy Lubusza Słubice spotkali się ze starosta Marcinem Jabłońskim, który wręczył im nagrody za udane starty. Tego samego dnia spora grupa pojechała na kolejne zawody i… wróciła z życiówkami.

nagrody starosta

O tym, że w słubickiej lekkiej atletyce od dawna dzieje się dużo dobrego, mieliśmy okazję pisać już nie raz. Słubicki Lubusz przeżywa renesans - zmieniły się władze klubu, a młodzież coraz chętniej garnie się do uprawiania sportu. Są sprinterzy, miotacze, skoczkowie i biegacze.

Ich wysiłek i osiągnięcia postanowiły nagrodzić władze powiatu słubickiego. 25 maja starosta Marcin Jabłoński zaprosił kilkunastoosobową grupę zawodników wraz z trenerami na spotkanie. Była okazja do pogawędki na temat sportu i treningu oraz wręczenia listów gratulacyjnych i nagród.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że aby osiągnąć podobne do waszych sukcesy trzeba się napracować. Wierzymy jednak, że ta determinacja zaprocentuje także w waszym dalszym życiu, nie tylko związanym ze sportem – mówił starosta. Wtórował mu Ryszard Chusteki, prezes Lubusza i jednocześnie członek Rady Powiatu Słubickiego.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Jakub Czak i Antoni Plichta, Natalia Kiedrowicz, Malwina Olszewska, Ilona Melnyk-Urbaniak, Oliwia Tomasik, Maja Konberg, Maja Smolarczyk, Wiktoria Smolarczyk, Hanna Kurkowska oraz Helena Podruczny. Nagrodzono także dwóch trenerów: Jacka Grześkowiaka i Piotra Kiedrowicza.

Ten ostatni już kilka godzin później pojechał ze swoimi podopiecznymi na kolejny zawody, tym razem do Białogardu w woj. zachodniopomorskim. Nie wiadomo czy to świeżo otrzymane pochwały tak skutecznie podziałały na młodych lekkoatletów, ale dosłownie wszyscy ustanowili nowe rekordy życiowe. I to na tym samym kameralnym stadionie, gdzie przed laty swoje rekordy ustanawiali Paweł Czapiewski i Marcin Lewandowski.

biegaczki lubusz

Na dystansie 600 metrów świetnie zaprezentowali się: Natalia Kiedrowicz (1:48.49), Maja Konberg (1:52.97), Zuza Janowicz (2:02.33) oraz Oliwia Tomasik (2:04.22). Z kolei na 300 metrów imponującą formą błysnęła Malwina Olszewska, która z czasem 43.68 wskoczyła na drugie miejsce ogólnopolskich tabel, a jej koleżanka Ilona Melynk-Urbaniak uzyskała 48.65.

Udany debiut w chodzi sportowym zanotowała Paulina Woźniak. Jej czas 18:55 na 3 km to drugi wynik w woj. lubuskim. Stawkę biegaczy uzupełnił Mateusz Rozłonkowski, który przebiegł 1000 metrów w czasie 3:35.98.

Trzymamy kciuki za kolejne, udane starty i życzymy dużo zdrowia oraz wytrwałości. O wynikach uzyskiwanych przez zawodników Lubusza będziemy oczywiście informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama